درخواست ۱۰۸ هزار خانوار یزدی برای مسکن ملی/ خبری از مسکن دولت سیزدهم نیست


درخواست 108 هزار خانوار یزدی برای مسکن ملی/ خبری از مسکن دولت سیزدهم نیست


به گزارش خبرنگار یزد ایلنا، استاندار انقلابی یزد در نخستین روزهای تیرماه سال جاری اعلام کرد که اجرای تمامی برنامه های خود را درست پیش از تصدی یکساله استانداری خود آغاز کرده است. جنبش ملی مسکن در استان


این وعده زمانی به دولت دوازدهم داده شد که از شهروندان برای ساخت آپارتمان در دو فاز ثبت نام می کردند و البته به دلیل مشکل تامین زمین در یزد، بخشی از فاز دوم به مرحله اجرا نرسیده و به مرحله اجرا نرسیده است. استفاده کنید. مسکن ۷۰۰۰ خانوار طرح نهضت ملی به دولت سیزدهم سپرده شد.


بر اساس آمار و داده های منتشر شده در این گزارش از سوی مسئولان، اجرای طرح «نهضت ملی مسکن» به تدریج در راه است اما در واقعیت هنوز اتفاق قابل توجهی رخ نداده و پروژه های آغاز شده توسط این اداره کل به بهره برداری رسیده و تحویل داده شده است. به متقاضیان


بر اساس اطلاعات منتشر شده و ارائه شده به ایلنا از وضعیت طرح نهضت ملی مسکن در استان یزد، فارغ از اینکه مسئولان در مورد مدیریت استان چه می گویند؛ بیشترین ارقام طرح نهضت ملی مسکن مربوط به استان های تهران، خراسان رضوی و اصفهان است.


دور دوم متقاضیان در انتظار تخصیص زمین است


یعنی بسیاری از شهروندانی که از مرحله دوم می خواهند مسکن دولتی در استان یزد بگیرند هنوز به مرحله تایید زمین و افتتاح حساب بانکی نرسیده اند و دولت تا مرحله ششم ثبت نام کرده است.


در استان یزد کار عمران شهری به ۸۳۹۲ واحد و نوسازی مسکن روستایی به ۷۶۴ واحد رسیده است.


برای ۲۹۱۴ واحد ساخت و ساز خصوصی، ۵۹۹۳ واحد در حال ساخت، ۷۰۰۰ واحد در دست ساخت، ۶۱۳۱ واحد در دست ساخت و ۳۲۳۷ واحد در حال ساخت پرداخت شده است.


اگرچه به گفته مدیرکل صندوق مسکن انقلاب اسلامی استان، یزد در حال حاضر کار روی واحدهایی که از این صندوق به عنوان معیار استفاده می کنند، آغاز کرده و رتبه اول کشوری و در سایر بخش ها در بین چهار رتبه برتر قرار دارد. پنج استان کشور در حوزه ساخت و ساز مسکن آمار چیز دیگری می گوید، به نظر می رسد مسئولان به جای آمار، گزارش واقعی بدهند.


علیرضا نادریان زاده با بیان اینکه تمامی منازل شهرها به صورت تک ویلایی ساخته می شود گفت: پروژه های مسکن مهر تا پایان سال ۱۴۰۱ واگذار می شود و واحدهای ویلایی نیز در پایان ساخت به متقاضیان واگذار می شود.


وی درباره کمبود زمین و موارد مطرح شده در این زمینه گفت: با تلاش مجموعه مدیریت استان هیچ محدودیتی برای واگذاری زمین در استان در دستور کار دولت برای مسکن وجود ندارد و به تمامی متقاضیان اعطا شد. محل.


۱۸۸ هزار خانوار درخواست دادند


مدیرکل راه و شهرسازی یزد با اشاره به اجرای طرح ملی مسکن در استان با اشاره به اینکه این طرح از اجرای فونداسیون تا بهره برداری نهایی در حال انجام است، خاطرنشان کرد: ساخت و سازهای مسکونی علاوه بر این باعث ایجاد اشتغال می شود. ، ضمن کاهش قیمت مسکن.


وی گفت: ساخت مسکن نباید متوقف شود و اگر در این سال ها سیاست ساخت مسکن مورد نیاز مردم دنبال می شد، شاهد مشکلات فعلی نبودیم. تعداد ۱۱۴ هزار شهروند در شهرها و مناطق روستایی آپارتمان سفارش می دهند و این یعنی این خانواده ها آپارتمان ندارند.


مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد درباره متقاضیان نهضت ملی مسکن نیز گفت: در حال حاضر ۱۰۸ هزار و ۳۱۸ یزدی در نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۸۵ هزار و ۹۸۱ نفر شرکت کرده اند و ۴۵ هزار نفر نیز ۸۷۵ نفر هستند. تایید شده.


خواجه رضایی با اشاره به اینکه ثبت نام از هم اکنون آغاز شده و سایت برای همیشه باز است، خاطرنشان کرد: این امر نشان می دهد که سیاست مسکن سازی دولت ادامه خواهد داشت و پس از اجرای پروژه های فعلی پروژه های جدید شناسایی می شود. از متقاضیان جدید نیز استقبال می شود. صاحبان خانه


وی گفت: ظرف چند روز بیش از ۲۰۰ نفر در این سایت ثبت نام کرده اند.


ساخت خانه های یک طبقه برای ایزدی ها


بر اساس آخرین اطلاعات مسئولان استانی، تمامی آپارتمان های طرح ملی مسکن که هنوز در یزد اجرایی نشده است، یک طبقه و در صورت مواجه شدن شهر با مشکل زمین، ساختمان های سه طبقه ساخته می شود. . بیشتر آنها.


این اظهارات بر اساس تحقیقات انجام شده توسط خبرنگار ایلانا، مقرر شده آپارتمانی در شهرکی مستقل در حاشیه شهر یزد ساخته شود که پس از سفت کاری با نما در مرحله اسکلت به متقاضی تحویل داده شود. .


این مشکل از سوی مسئولان استان تایید یا تکذیب نمی شود اما به نظر می رسد این مشکل با توجه به انتقادات و گلایه ها از افزایش قیمت و در نتیجه پرداخت جزئی شهروندان دور از دسترس نباشد. ما نمی توانیم به مردم رسیدگی کنیم و نیازهای آنها را برطرف کنیم، در حوزه مسکن تصمیم گیری می شود.


واضح است که در یک سال گذشته هر چقدر جلسات لازم برگزار شد و مشکل به اندازه کافی مطرح شد، مشکل حل نشده و به گفته استاندار هنوز کار مسکن در کشور آغاز نشده است. برخی از شهرها


مهران فاطمی با بیان اینکه اجرای طرح نهضت ملی مسکن در برخی مناطق هنوز آغاز نشده و به هیچ وجه قابل قبول نیست، گفت: فرمانداران باید شعور داشته باشند که خودشان مسکن بسازند تا برای مردم مسکن بسازند. متأسفانه این احساس در بین بسیاری از افراد وجود دارد که نیازی به تجدید نظر مدیران نمی بینند.


استاندار یزد مصوبه شورای عالی مسکن یادآور شد: تمامی آپارتمان های طرح نهضت مسکن استان یک طبقه می شود و در همین راستا خانه های یک طبقه در یزد ساخته می شود. استان


به گزارش ایلنا، وضعیت ناپایدار اقتصادی در سال های اخیر باعث شده بسیاری از افراد جامعه نتوانند به آرزوهای خوب خود برای خانه دار شدن برسند اما نهضت ملی مسکن روزنه امیدی را برای اقشار ضعیف جامعه گشوده است. مسئولان به این خواسته مهم و مردمی توجه جدی تری خواهند داشت. بودن


انتهای پیام/