درگذشت مهسا امینی خواستار اصلاح امر به معروف و نهی از منکر است.


درگذشت مهسا امینی خواستار اصلاح امر به معروف و نهی از منکر است.

رئیس گروه امر به معروف و نهی از منکر شورای اسلامی و یکی از اعضای گروه روحانیون بر لزوم رسیدگی همه جانبه و همه جانبه قضایی به پرونده درگذشت مهسا امینی و بازنگری در شیوه امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد. نهی از منکر ساخته و بازسازی شده


به گزارش ایلنا، خجت الاسلام محمدرضا در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: درگذشت بانو مهسا امینی و اتفاقی که برای آن مرحومه رخ داد، بسیار متاسف و متأسفیم و به خانواده محترم و بازماندگان آن مرحومه تسلیت و همدردی می کنیم. در این راستا فعالیت های زیر باید به صورت جامع اجرا شود.


۱- لزوم رسیدگی همه جانبه و کامل قضایی به فوت مهسا امینی. همچنین لازم است شورای اسلامی با بررسی و پیگیری این پرونده نسبت به روشن شدن کامل این پرونده و اعلام نتیجه به مردم عزیز اقدام کند.


۲- باید در روش امر به معروف و نهی از منکر تجدید نظر کرد و آن را بازسازی کرد تا خود طریقه، روشی «معلوم» باشد، زیرا در صورت وجود «معلوم» نمی توان تشخیص داد. دستور خیر که وظیفه مهمی است. هیچ هدیه ای وجود ندارد


۳-علاوه بر ضرورت اصلاح روشهای اکامات رایج، باید توسط کسانی انجام شود که توانایی و علم کافی برای رعایت همه چهارچوبهای نهی از معروف و منکر دارند.


بسیاری از افراد نیکوکار باید «امر به نیکی» شوند و کار نیک را به درستی انجام دهند.


این نماینده مجلس در این توییت از سه هشتگ «امر به معروف و نهی از منکر»، «مجلس مسلمین» و «مهسا امینی» استفاده کرده است.


انتهای پیام/