دستور تهیه جو دوسر سالم پخته شده با الهام از Snickerdoodle


جسیکا بیپن ، MS ، RD، یک دستور غذا برای بلغور جو دوسر ارائه می دهد که فاقد گلوتن ، گیاهی و سرشار از پروتئین است. این را برای هفته های شلوغ علامت گذاری کنید!

وقتی هوا سرد است ، می توانید از پارافیت نرم یا ماست لذت ببرید. اما خوشبختانه بسیاری از گزینه های صبحانه سالم دیگر برای صبح و عصر وجود دارد. Ofaya یکی از غذاهای مورد علاقه من بلغور جو دوسر پخته شده است ، و در حالی که دستور تهیه بلغور جو دوسر پخته شده هیچ ارزشی برای پروتئین ندارد ، من این دستور را با HUM’s Core Strength ، یک پروتئین مبتنی بر پروتئین ترکیب کرده ام. طعمش شبیه یک بیسکویت شیرین بود.

این بلغور جو دوسر پخته شده از کتان ، سس سیب و پودر پروتئین (به جای تخم مرغ) برای افزایش پروتئین و اتصال بلغور جو دوسر به یکدیگر استفاده می کند. صبحانه یک غلات کامل صبحانه است – آن را گرم یا سرد بخورید ، اسپری شیر اضافه کنید یا روغن بادام بپاشید.

باران دارچین که روی لایه ضخیمی از نان جو دوسر پخته شده بپاشید در فر کارامل شده و به کوکی متورم اضافه می شود. اگر به کمی انتخاب قند نیاز دارید ، می توانید میوه راهب را جایگزین کنید.

ذهنیت بد

گوشت دانه

قوطی های نورد پایه جو دوسر شما را می سازند. آنها منبع عالی غلات کامل و فیبر محلول هستند. من برای این دستور برش اتو یا دانه های سریع را توصیه نمی کنم.

قدرت پروتئین اصلی HUM Nutrition

من منبع پروتئین وانیل HUM Nutrition’s Core Strength را برای نتایج مطلوب توصیه می کنم. از ترکیبی از کدو تنبل ، شاهدانه و پروتئین نخود فرنگی تهیه می شود که حاوی 20 گرم پروتئین در هر وعده است.

علاوه بر هضم آسان پروتئین گیاهی ، با افزودن آنزیم های گوارشی و پروبیوتیک ها از هضم نیز پشتیبانی می کند. آنزیم های گوارشی هضم را بهبود می بخشد و مواد مغذی را در طول جذب می کند L. acidophilus رایج ترین پروبیوتیک برای سلامت روده است.

کتان آسیاب شده

کتان آسیاب شده به عنوان یک چسبنده عمل می کند و جایگزین تخم مرغ های موجود در این جو دوسر پخته می شود. قبل از افزودن تخم کتان به مخلوط ، نیازی به تهیه تخم کتان نیست. کتان به همراه غلات ، آب کافی را برای نگهداری بلغور جو دوسر در کنار خود دارد. دانه کتان فیبر محلول و غیر محلول را تأمین می کند.

کره بادام

من کره بادام طبیعی را فقط از بادام تهیه می کنم. معامله گر جو و غذاهای کامل چیزهای مورد علاقه من هستند که در دستور غذا استفاده می کنم. بهترین تنوع کره بادام زمینی است ، اما اگر کمی خرج کنید ، هر مهره یا کره ای در اینجا کار می کند.

سس سیب

گوجه فرنگی نارس طعم شیرینی می بخشد و به گره زدن دانه ها به یکدیگر کمک می کند. همچنین می توانید موز را برای نان بلغور جو دوسر بیشتر مخلوط کنید.

Posted on

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *