دستگاه گوارش یا هلیکوباکتر پیلوری و درمان تغذیه ای


سایر مواد مغذی که به درمان عفونت H کمک می کنند. پیلوری:
مطالعات متعددی در مورد درمان طبیعی هلیکوباکتر پیلوری انجام شده است. اکثر درمانها تعداد باکتریهای معده را کاهش می دهند اما آنها را از بین نمی برند. قبل از شروع رژیم درمانی طبیعی حتماً با پزشک خود مشورت کنید زیرا نیازی نیست که درمان هلیکوباکتر پیلوری توصیه شده را با داروهای طبیعی جایگزین کنید. با تأیید پزشک ، می توانید از داروهای طبیعی به عنوان یک درمان م useثر استفاده کنید که می تواند اثرات درمان استاندارد را افزایش دهد.

پروبیوتیک
پروبیوتیک ها به حفظ تعادل بین خوب و بد ویروس روده کمک می کنند. طبق مطالعه ای در سال 2012 ، مصرف پروبیوتیک ها قبل یا بعد از درمان معمولی با هلیکوباکتر پیلوری ممکن است حذف را بهبود بخشد. آنتی بیوتیک ها میکروب های خوب و بد معده را از بین می برند. پروبیوتیک ها به تجدید باکتری های خوب کمک می کنند. این می تواند خطر ابتلا به مخمر را کاهش دهد. محققان شواهدی پیدا کرده اند که لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس اثرات مثبتی داشته است.

چای سبز
چای سبز می تواند به از بین بردن و کاهش رشد هلیکوباکتر پیلوری کمک کند. مصرف چای سبز قبل از عفونت از گاستریت جلوگیری می کند و مصرف در زمان عفونت یبوست را کاهش می دهد.

ما عاشق هستیم
هیچ تحقیقی نشان نداده است که عسل می تواند میکروب ها را به تنهایی از بین ببرد. محققان پیشنهاد می کنند که استفاده از عسل با درمان های معمول ممکن است مدت زمان درمان را کوتاه کند.

روغن زیتون
روغن زیتون می تواند باکتری H. pylori را درمان کند. مطالعه انجام شده در سال 2007 نشان داد که روغن زیتون دارای خواص ضد باکتریایی قوی در برابر هشت سویه H است. پیلوری

ریشه شیرین بیان
ریشه شیرین بیان یک درمان رایج برای زخم معده است. می تواند با H. مبارزه کند پیلوری بر اساس مطالعه ای در سال 2009 ، ریشه شیرین بیان به طور مستقیم میکروب ها را از بین نمی برد ، اگرچه می تواند از چسبیدن آن به دیواره های سلولی معده جلوگیری کند.

کلم بروکلی ساقه می کند
ترکیب موجود در جوانه کلم بروکلی به نام سولفورافان می تواند در برابر H. پیلوری این مکمل غذایی می تواند ورم معده را کاهش دهد. همچنین می تواند اثر متقابل باکتری ها و اثرات آنها را کاهش دهد.

عکس درمانی
هلیکوباکتر پیلوری در برابر نور آسیب پذیر است. در فتوتراپی ، از اشعه ماوراء بنفش برای از بین بردن هلیکوباکتر پیلوری در معده استفاده می شود. محققان معتقدند که فتوتراپی مورد استفاده در شکم بی خطر است. این روش همیشه می تواند مورد استفاده قرار گیرد هنگامی که آنتی بیوتیک ها پاسخ نمی دهند.

خلاصه
اکثر مردم در تمام طول عمر خود باکتری دارند و بی تجربه هستند. این باکتری زمانی می تواند عوارض جدی ایجاد کند که باعث بیماری لاعلاج گوارشی شود و در صورت عدم درمان ، می تواند شامل زخم های خونریزی کننده و سرطان معده باشد. هلیکوباکتر پیلوری یک عامل خطر اصلی برای برخی از انواع سرطان معده است. بر اساس داده های CDC 1998 ، میزان حذف هلیکوباکتر پیلوری با آنتی بیوتیک ها 61 تا 94 است. وقتی آنتی بیوتیک ها با یک عامل کاهنده اسید ترکیب شوند ، اثر بخشی افزایش می یابد. افزودن داروهای طبیعی به یک دارو می تواند در تسریع روند بهبود موثر باشد.
پزشکان به ندرت آزمایش هلیکوباکتر پیلوری را درخواست می کنند مگر اینکه علائم مشخص باشد. اگر تست H دارید پیلوری مطمئن است ، بلافاصله درمان را شروع کنید. داروهای طبیعی مضر نیستند ، اما ثابت نشده است که می توانند عفونت را درمان کنند. به جای درمان منظم و بدون تجویز پزشک از آنها استفاده نکنید.

نحوه جلوگیری از عفونت در آینده

علت اصلی عفونت H. پیلوری ناشناخته است و هیچ توصیه رسمی برای پیشگیری وجود ندارد. به طور کلی ، شما باید با شستن مرتب دستها و تهیه و پخت غذای خود ، بهداشت را رعایت کنید. اگر مبتلا به هلیکوباکتر پیلوری هستید ، دوره درمانی خود را تکمیل کنید تا خطر عود کاهش یابد.

مژده رحمانیان ، عضو انجمن تغذیه ایران

کلینیک زیبایی و لاغری آرمونی

Posted on

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *