دلایل کاهش محبوبیت ترامپ در میان جمهوری خواهان / پیامدهای رئیس جمهور سابق در انتخابات آتی کنگره آمریکا


دلایل کاهش محبوبیت ترامپ در میان جمهوری خواهان / پیامدهای رئیس جمهور سابق در انتخابات آتی کنگره آمریکا

یک کارشناس مسائل آمریکا گفت: رئیس جمهور سابق آمریکا با رفتارهای خود حتی به نزدیکان و هواداران خود آسیب رسانده است و متأسفانه این روند همچنان ادامه دارد، اما همچنان محبوبیت نسبی دارد.


«مهدی مطهرنیا» کارشناس مسائل آمریکا دلایل کاهش حمایت از دونالد ترامپ از حزب جمهوری خواه را تشریح کرد. ، نشان دهنده یک مشکل جدی است که نشان دهنده کاهش وزن سیاسی آن است. توجه داشته باشید که ترامپ اولین و تنها رئیس جمهور ایالات متحده است که FBI با مجوز اقامت او وارد شده و اکنون او را متهم می کند. این روند و کاهش محبوبیت او بدون شک برای جمهوری خواهان مشکل ساز است، اما در شرایط کنونی می توان میزان محبوبیت ترامپ را تا حد زیادی رصد کرد تا بتوان متوجه شد چه اتفاقی دارد می افتد.


وی ادامه داد: بسیاری از محافل نظری و مراکز تحقیقاتی در سراسر جهان به ویژه آمریکا به طور مستمر به تحلیل وضعیت و رفتار او می پردازند و باید گفت که این روند ادامه خواهد داشت اما آشفته بودن او تبعات زیادی برای او دارد. او با رفتار خود باعث آزار اقوام و هوادارانش شده و متاسفانه این روند همچنان ادامه دارد. مشکل بعدی ایجاد فضایی است که ژنرال های جمهوری خواه از طریق تقلیل گرایی ضد ترامپ ایجاد می کنند. آنها ترامپ را یک رقیب خطرناک درون حزبی می دانند و از طرف دیگر نمی خواهند محبوبیت او در درون حزب زیاد شود. انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا را یک رویداد پرمخاطب در نظر بگیرید و توجه داشته باشید که این موضوع و اتفاقات بعدی بسیاری را از ترامپ دور کرده است.


برای روشن شدن از این کارشناس مسائل سیاسی: از سوی دیگر دموکرات ها هستند. آنها انتخابات میان‌دوره‌ای برای کنگره آمریکا دارند و معتقدند که باید به هر طریقی که شده از شر ترامپ خلاص شوند. بسیاری بر این باورند که شهرت حزب جمهوری خواه تا حد زیادی با خروج ترامپ حفظ خواهد شد یا از بین خواهد رفت. اما از سوی دیگر برخی به انتقاد از این موضوع پرداختند و گفتند که رئیس جمهور سابق آمریکا همچنان جایگاه و وجهه خود را در میان هواداران خود حفظ کرده و می توان از این محبوبیت برای تقویت جناح خود و حزب جمهوری خواه استفاده کرد. من معتقدم که وضعیت ترامپ را نمی توان در «سیاه و سفید» خلاصه کرد. در حال حاضر، زمانی که او رئیس جمهور ایالات متحده نیست، در حدود ۳۳-۳۴ درصد است، بنابراین فکر نمی کنم جمهوری خواهان به این راحتی ترامپ را پشت سر بگذارند.


وی در خاتمه خاطرنشان کرد: معتقدم کاهش محبوبیت ترامپ در نظرسنجی ها به دلایل مختلف سیاسی، رسانه ای و حتی اجتماعی و اقتصادی برمی گردد و در صورت ادامه این روند، هیچکس از نامزدهای مورد حمایت ترامپ در انتخابات حمایت نخواهد کرد. ایالت ها. به همین ترتیب می تواند در صورت عدم وجود موانع قانونی تا روز انتخابات در انتخابات شرکت کند و یا حتی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا شرکت کند. در مورد انتخابات کنگره، در ایالت هایی که از نامزد ترامپ حمایت می کنند، امکان رای گیری وجود دارد، اما با توجه به تفسیر و شرایط کنونی، تحلیل معقولی کار آسانی نخواهد بود. این یک روند ثابت نیست و ممکن است همه چیز تغییر کند. اگر نامزد جمهوری خواه متوجه شود که ترامپ نمی تواند تأثیر مثبتی بر مشارکت رای دهندگان بگذارد، مطمئناً از او فاصله خواهند گرفت. بنابراین باید دید رفتار ترامپ چه تاثیری بر انتخابات ریاست جمهوری و کنگره ۲۰۲۴ خواهد داشت.


انتهای پیام/