دوازده عادت برای تقویت سیستم ایمنی بدن که اکنون می توانید انجام دهید


در موضوع HUM اوت 2021 برای مدرسه دفاع ، ما چهار ستون دفاع از خود و عادات سالم را یکی یکی مورد بحث قرار می دهیم.

بازگشت به مدرسه ، بازگشت به دفتر ، یا فقط می خواهید از تغییرات سال آینده خود محافظت کنید؟ اکنون زمان خوبی برای آزمایش عادات روزانه و ایجاد تغییرات کوچک است که می تواند سلامت شما را به طرق بزرگ بهبود بخشد.

در اینجا ، ما چهار ستون اصلی سلامت جسمانی را بررسی می کنیم و چند عادت توصیه شده را به اشتراک می گذاریم که می توانید به راحتی انجام دهید. آنها را به عنوان نوعی اعتبار اضافی در نظر بگیرید که سیستم ایمنی بدن شما از آن قدردانی خواهد کرد!

اقدامات امنیتی جزئی

سیستم ایمنی بدن شما پیچیده است و با سایر قسمت های بدن مانند سیستم عصبی و دستگاه گوارش شما در تعامل است. بنابراین اگر می خواهید سلامت جسمانی خود را افزایش دهید ، موفقیت شما باید وسیع باشد. اطمینان حاصل کنید که برای تقویت منظم سیستم ایمنی بدن خود به ستون های بهداشتی زیر توجه کنید.

بهتر است اکنون ، عادات کوچک هر ستون را در برنامه روزانه خود از موثرترین نتایج روزانه و زمانی قرار دهید.

1. تعمیر و نگهداری

رعایت رژیم غذایی سالم یکی از ساده ترین اما م mostثرترین راه ها برای حمایت از سلامت جسمی است.

یک برنامه غذایی متعادل با درشت مغذی ها (کربوهیدرات ها ، چربی ها و پروتئین ها) و ریز مغذی ها (مانند ویتامین ها و مواد معدنی) می تواند بر عملکرد سلول های بدن تأثیر مثبت بگذارد. از سوی دیگر ، عدم تعادل می تواند سیستم ایمنی بدن شما را تضعیف کند ، بنابراین قدرت رژیم غذایی خود را دست کم نگیرید.

عادات غذایی و تغذیه کوچک:

  • حداقل یکبار در روز غذا خوردن سیاه را هدف قرار دهید. انواع ویتامین ها ، مواد معدنی و فیبر می توانند به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک کنند.
  • به دنبال جایگزینی اسموتی صبحگاهی خود غنی از ویتامین C هستید.
  • برای تقویت فعالیت بدنی ، آنتی اکسیدان ها در رژیم غذایی خود ، مانند ویتامین C و ساقدوش را در اولویت قرار دهید.

2. سلامت باشید

حدود 70 درصد از سلول های بدن در روده زندگی می کنند و این امر سلامت روده را رکن مشخصی از دفاع می کند.

یک سد روده ای سالم نه تنها بدن شما را در برابر عفونت ها محافظت می کند ، بلکه آنتی بادی ها را نیز تولید می کند و می تواند به کاهش التهاب کمک کند.

به طور کلی ، یک معده سالم برابر یک عملکرد اصلی ایمنی است.

عادات کوچک برای بهبود سلامت روده:

  • اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی آب بنوشید تا سیستم گوارش شما به درستی کار کند. در صورت نیاز به یادآوری منبع تغذیه داخلی ، هشدار دهید که یک لیوان H2O را بیش از یک ساعت بنوشید.
  • آسان نگه داشتن غذاهای حاوی فیبر بالا ، مانند انواع توت ها ، ذرت بوداده و حمص. فیبر از سلامت دستگاه گوارش پشتیبانی می کند و همچنین می تواند به کاهش اشتها کمک کند.
  • از مکمل پروبیوتیک برای تغذیه معده با باکتری های مفید و حمایت از میکروبیوم معده خود استفاده کنید.

3. استرس

استرس هم اکنون و هم در دراز مدت به طرق بیشماری بر رفاه تأثیر می گذارد.

انجمن روانشناسی آمریکا (APA) به یک مطالعه پیشگام اشاره می کند که نشان می دهد افرادی که از استرس سه روزه استفاده کرده اند ، سلول های کشنده طبیعی کمتری برای مبارزه با بیماری ها دارند. شروع استرس تقریباً تولید گاما اینترفرون بدن را به طور کامل متوقف می کند.

علاوه بر این ، APA همچنین نسبت به فشار هشدار می دهد “تو می توانی برای از بین بردن سیستم ایمنی بدن خیلی قدیمی است استرس پاسخ سلول های T را تضعیف می کند ، که برای تغییر مداوم ایمنی بسیار مهم است.

در حالی که گفتن کاهش استرس آسان تر از انجام آن است ، راه های زیادی برای کمک به شما در حفظ آرامش ، آرامش و امنیت وجود دارد.

عادات جزئی مدیریت استرس:

4. لالا

خوابیدن در طبقه آخر یکی از ارکان دفاع شخصی است.

خواب از بسیاری جهات سلامت جسمی را بهبود می بخشد ، مانند کاهش اثرات استرس ، حمایت از تولید و عملکرد سلول T و کمک به کنترل التهاب. خواب کافی به طور منظم می تواند شانس ابتلا به سرماخوردگی را کاهش دهد.

میکروهابیت ها برای خواب بهتر:

  • تلفن خود را خارج از اتاق خواب نگه دارید و زمان تماشای صفحه قبل از خواب را کاهش دهید. چراغ سبز دستگاه های شما می تواند ترشح ملاتونین را سرکوب کرده و کیفیت کلی خواب را کاهش دهد.
  • ورزش در طول روز برای بهبود کیفیت خواب در شب انجام می شود. به همین ترتیب ، اگر می توانید فرصت های جدیدی برای سفر پیدا کنید ، مانند پله زدن به جای آسانسور.
  • اگر استراحت کافی ندارید ، سعی کنید حدود 30 دقیقه زودتر از حد معمول بخوابید تا با عوارض کم خوابی مبارزه کنید. در صورت امکان ، چرخه های کامل خواب را که هر کدام حدود 90 دقیقه طول می کشد ، هدف گذاری کنید.

خط پایین

سلامت جسمانی مستلزم تلاش گروهی بر روی بسیاری از ستون های دفاعی است. به جای این که یک بار احساس آب و هوا کنید ، با دنبال کردن این عادات کوچک ، رویکردی فعال داشته باشید تا منابع آنها در طول زمان مشغول شود.

با اتخاذ یک رویکرد جامع برای بهبود سلامت کلی خود ، می توانید تست بدن مدرسه خود را آزمایش کنید.

اگر برای حفظ عادات کوچک خود به یک هشدار فوری نیاز دارید ، حتماً این اینفوگرافیک را برای مرجع بعدی نگه دارید.

اینفوگرافیک از microhabits برای حمایت از ایمنی و سلامت بهتر

Posted on

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *