دور سوم سود سهام بازماندگان امشب واریز می شود


به گزارش ایلنا از صمت، محمود حسنلو با اشاره به آخرین جزئیات دور سوم سود باقیمانده سهام، افزود: امروز (یکشنبه) نوبت سوم سود سهام تکمیل و پرداخت شد. به حساب سهامداران

وی گفت: در مجموع حدود ۱۷۷ هزار تراکنش بانکی انجام شد که از این تعداد حدود ۸۶ هزار سپرده مربوط به سود سال ۱۳۹۷ بوده و در سال ۱۳۹۸ به حساب سهامداران واریز شده است.

حسنلو خاطرنشان کرد: ۹۱ هزار سپرده مربوط به سود سال ۱۳۹۸ شرکت های سهامی واریز شده در پایان سال ۱۴۰۰ بوده است.

معاون مرکز پس انداز مرکزی ادامه داد: میزان این پرداخت ها در سال ۱۳۹۷ بیش از ۱۴ میلیارد دلار و در سال ۱۳۹۸ بالغ بر ۵۴ میلیارد دلار است.

حسنلو با اشاره به اینکه سود هر یک از سهامداران محاسبه و اطلاعات سپرده به شبکه بانکی مخابره شد، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سود از طریق سیستم بانکی قابل اعتماد منتقل می شود؛ در صورتی که این سود از طریق سیستم بانکی قابل اعتماد است. بدین ترتیب تا پاسی از شب این سود به حساب واریز می شود.

وی گفت: بر اساس آمار ارائه شده بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار سهامدار عدالت وجود دارد که هنوز شماره شبای معتبر خود را ارائه نکرده اند.

به گفته حسنلو، این افراد باید به سامانه سجام دسترسی پیدا کرده و اطلاعات خود را وارد کنند تا در مرحله بعد سود این افراد واریز شود.

قائم مقام مرکز پس انداز مرکزی در پایان افزود: در مرحله اول و دوم ۳۰۷، ۱۳۹۹ و ۳۰۷، ۲۰۰ هزار شهروند مشکل حساب های معتبر را حل و سود سالانه خود را دریافت کردند.