دیدار روسای جمهور ایران و ترکمنستان تأثیر بسزایی در توسعه روابط دوستانه داشت


دیدار روسای جمهور ایران و ترکمنستان تأثیر بسزایی در توسعه روابط دوستانه داشت

وزیر امور خارجه با اشاره به دیدار اخیر روسای جمهور ایران و ترکمنستان در تهران، این سفر را نقطه عطفی در روابط دو کشور دانست و تاثیر مهمی در توسعه روابط دوستانه دو همسایه دارد.


به گزارش ایلنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب در گفت و گوی تلفنی با رشید مردوف وزیر امور خارجه ترکمنستان درباره اجرای دوجانبه و برخی مسائل منطقه به ویژه مسائل آتی گفتگو کرد. نشست سران کشورهای حاشیه دریای خزر در عشق آباد برگزار شد.


امیرعبداللهیان در سخنان خود با اشاره به دیدار اخیر روسای جمهور دو کشور در تهران، آن را نقطه عطفی در روابط دوجانبه دانست که تاثیر بسزایی در توسعه روابط دوستانه دو همسایه دارد.


وی گفت: جمهوری اسلامی ایران آماده پایبندی به توافق دوجانبه است.


وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران حمایت خود را از برگزاری اجلاس سران کشورهای حاشیه دریای خزر در عشق آباد اعلام کرد.


رشید مردوف وزیر امور خارجه ترکمنستان با تشکر از استقبال رئیس جمهوری اسلامی ایران از رئیس جمهور ترکمنستان در سفر اخیر خود به تهران، این سفر را آغاز صفحه جدیدی در روابط دوجانبه خواند.


وی گفت: وزیران، سازمان ها و بخش خصوصی ترکمنستان آماده دیدار با شرکای ایران برای اجرای توافقی که در دیدار روسای جمهور دو کشور حاصل شد، هستند.


وزیر امور خارجه ترکمنستان بار دیگر تاکید کرد که رئیس جمهوری اسلامی ایران را برای حضور در اجلاس سران کشورهای ساحلی دریای خزر در عشق آباد دعوت کرده است.


انتهای پیام/