رمز موفقیت یک سازمان سینمایی تمرکز بر استان هاست


رمز موفقیت یک سازمان سینمایی تمرکز بر استان هاست

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رؤسای خانه سینما با سید حامد عاملی شهردار اردبیل دیدار کردند.


ایلنا به نقل از روابط عمومی کل سینما گفت: رمز موفقیت سازمان سینمایی تمرکز بر استان هاست و دولت سیزدهم یکی از متمدن ترین دولت هاست. “


رئیس اداره فیلم، صوت و تصویر گفت: اردبیل هفتمین هدفی است که برای برقراری عدالت فرهنگی و شناسایی مسائل و نیازها با هنرمندان دیدار می کند.


محمد هزائی در ادامه رمز موفقیت صنعت سینما را تمرکز بر شهرها، توانمندی ها و استعدادهای آنها دانست و گفت: رئیس جمهور علاوه بر برنامه های اقتصادی دولت به فرهنگ توجه ویژه ای دارد و شخصا ریاست کارگروه هنری را بر عهده داشت. .


وی افزود: با توجه به شناختی که از هنر و فرهنگ دارم، شاهد کار فرهنگی ترین دولت هستیم.


معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: اردبیل از نظر هنرمندان و نیروی انسانی در عرصه سینما غنی است و کادری متخصص دارید اما باید به زیرساخت ها توجه بیشتری داشته باشید.


هزائی افزود: با وجود اینکه اردبیل بیست و نهمین شهر بزرگ کشور از نظر استعداد فرهنگی و هنری است، اما تنها دو سینمای غیراستاندارد در مرکز استان وجود دارد.


وی افزود: ۳۰۰۰ سینما در ترکیه و ۶۰۰ سینما در ایران داریم و باید فضا را برای توسعه منطقه سینمایی در استان اردبیل ایجاد کنیم.


رئیس اداره سینما، صوت و تصویر گفت: باید ظرف چهار سال در بیش از ۲۰۰ شهر بالای ۵۰ هزار نفر سینما ساخته شود و امیدواریم این شهر زمینه ایجاد فضای فرهنگی را برای فعالان بخش خصوصی فراهم کند.


هزائی در خصوص لزوم بازسازی سینماهای اردبیل گفت: با توجه به مشکلات مالی شرکت کنندگان، سازمان سینمایی آمادگی دارد ۵۰ درصد بودجه مورد نیاز و ۵۰ درصد دیگر را از منابع دولتی یا ملی اختصاص دهد.


وی افزود: در حال تخصیص بودجه برای تولید فیلم کوتاه و مستند هستیم و امیدواریم فعالان عرصه سینما و فیلم کوتاه وارد عرصه آثار تاریخی شوند و آثار شگفت انگیزی درباره شخصیت های معروف خلق کنند و مسئولان از آنها حمایت کنند.


معاون فرهنگی و اسلامی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هنر می تواند نقش ویژه ای در آرام نگه داشتن فضای اجتماعی و روانی با هنر و هنرمندان داشته باشد.


هزائی افزود: در هر فیلم کوتاهی که می سازیم ۱۰ نفر و در هر فیلم ۷۰ تا ۱۰۰ نفر مشغول به کار هستند و محصولات فرهنگی در این زمینه مهم است.


شهردار اردبیل: باید به توسعه زیرساخت های فرهنگی در اردبیل توجه ویژه شود


سید حامد عاملی به رئیس اداره فیلم و صوت کشور گفت: اردبیل در کشور نقش تاریخی داشته و استعداد هنری دارد اما متاسفانه جایگاه خاصی برای این استان و صنعت سینما در نظر گرفته نشده است. پایین ترین در ایالت.” برای هنرمندان نیست و اگر این وضعیت ادامه پیدا کند، بی عدالتی برطرف نمی شود و روزنه های بیشتری را می بینید.


شهردار اردبیل با تاکید بر لزوم رعایت عادلانه در توزیع امکانات فرهنگی خاطرنشان کرد: استان اردبیل با وجود نقش منحصربفرد تاریخی، استعدادهای هنری و فرهنگی همچنان از حداقل های ملی خارج است و دولت باید توجه ویژه ای به توسعه فرهنگی داشته باشد. و زیرساخت های هنری در این ایالت.


وی افزود: خوشبختانه از زمانی که دولت آیت الله رئیسی روی کار آمد، عدالت فرهنگی برقرار شد که مشی، منش و گفتار رئیس دولت است.


یک مقام ارشد دولت اردبیل گفت: ۸۵ درصد مسئولان دارای ذخایر و وام نیاز به توجه بیشتر به اردبیل دارند.


وی افزود: متأسفانه منابع دولتی به سمت مناطقی می رود که بخش خصوصی قوی است، در حالی که در اردبیل بخش خصوصی قوی نیست، بنابراین باید بیشتر از منابع ملی به اشتراک گذاشته شود تا فاصله بین دولت و میانگین کشور کاهش یابد. زیرساخت های فرهنگی عاملی گفت.


شهردار اردبیل تاکید کرد: ۶۰ درصد از دارایی های استان در سال گذشته تخصیص داده شد و در صورت عدم سفر آیت الله رئیسی در ۲۹ مهرماه بسیاری از پروژه های زیربنایی استان تعطیل می شود.


وی ادامه داد: خوشبختانه با یک بار بازدید هیات دولت با اقدامات ویژه در چند ماه اخیر در حوزه راه، برق و گاز و ساخت سدها، یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تن ذخیره و پیشرفت پروژه‌ها انجام شده است. “


عاملی در بخشی دیگر از صحبت های خود درباره استعدادها و توانمندی های هنری استان گفت: حضور نیروی انسانی در اردبیل فرصتی بی نظیر برای ما است و استعدادهای حوزه گرافیک، انیمیشن، تئاتر و سینما بیانگر این توانمندی ها هستند. “


شهردار اردبیل بر ضرورت توسعه زیرساخت ها در استان تاکید کرد و افزود: در صورت تکمیل مدیریت شهری اردبیل در دو سال آینده خدمتی بلندمدت از سوی دولت به استان و هنرمندان آن خواهد بود.


وی گفت: آمادگی داریم در قالب رویداد هنری با توجه به تاریخ و ویژگی های ملی اردبیل همکاری کنیم و باید از نظر اولویت ها و شاخص های فرهنگی اثری شگفت انگیز خلق کنیم.


املی یادآور شد: در زمینه تجهیز زیرساخت های سینمایی و فرهنگی امیدواریم بتوانیم تصویری منحصربفرد از منطقه مرکزی اردبیل ایجاد کنیم و برای هر شهر حداقل یک سالن کوچک سینما فراهم کنیم.


انتهای پیام/