روسای قوه قضائیه باید به آنچه درباره حجاب می گویند توجه کنند/تجربه نشان می دهد درگیری عاطفی در جامعه نتیجه عکس دارد.


روسای قوه قضائیه باید به آنچه درباره حجاب می گویند توجه کنند/تجربه نشان می دهد درگیری عاطفی در جامعه نتیجه عکس دارد.

یک فعال سیاسی اصلاح طلب درباره برخورد با حیا می گوید: جامعه باید اولویت ها را مشخص کند. تجربه نشان می دهد که رفتار عاطفی در این زمینه اثر معکوس دارد.


احمد حکیمی پور در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، به صحبت های اخیر رئیس قوه قضائیه در خصوص حجاب پرداخت و گفت: کار باید با آرامش و دوری از احساسات و رفتار موقت انجام شود، وظیفه اصلی است. دادگاه شکایات و جرایمی است که در جامعه رخ می دهد و مسئولان و مأموران نیروی انتظامی باید به اظهارات آنها توجه کنند.


عضو سابق شورای اسلامی با بیان اینکه ملاک اصلی حل جرایم و انحرافات در جامعه حاکمیت قانون است گفت: طبق صراحت قانون اساسی همه مردم در مقابل قانون مساوی هستند، اینطور نیست. فرقی نمی کند متهم باشد یا شاکی. انتظار می رود التهاب اجتماعی در برخی از مسائل حساس کاهش یابد.


وی تاکید کرد: اگر رویارویی تحریک آمیز، طولانی شود و در افکار عمومی و بین المللی منعکس شود، به نفع کشور و نظام نیست. امید است مجریان قانون به توصیه های رئیس سازمان حقوقی توجه کنند و بار عاطفی آنچه را که به عنوان مأموریت خود تعریف می کنند، بر دوش نکشند.


چهره سیاسی این اصلاحات: جامعه باید اولویت ها را مشخص کند. تجربه نشان داده است که این رفتارها و احساسات اثر معکوس دارند. توجه داشته باشید وقتی جامعه ای مشکل پیچیده ای دارد نباید به یکی دو عامل توجه کرد. امروزه مشکلات و چالش های مردم در حوزه امنیت روانی و اقتصادی است. مشکلات معیشتی و اشتغال جوانان بار بزرگی در جامعه ماست، بنابراین مسئولان مربوطه باید مشکلات آنها را در اولویت قرار دهند و ببینند کدام مسائل و مشکلات باید ابتدا حل شود. تصمیم گیرندگان باید ابتدا علت را حل کنند و انرژی و توان کشور، نظام، دولت و نهاد را صرف موضوع اصلی کنند.


وی با بیان اینکه معتقدم اگر شغل، رفاه نسبی و امنیت معیشتی در جامعه ایران حاکم شود، بسیاری از مشکلات و کجروی های اجتماعی حل می شود، گفت: امروز مردم تحت فشار زیادی هستند. اعتدال همیشه در فصل گرما یک مشکل در جامعه است و سال به سال بازخورد آن چیزی نیست که مجریان درباره آن فکر می کنند و قابل درک است که مسائل دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.


انتهای پیام/