روند اجرای بلوک های جدید نیروگاه بوشهر با دوره قبلی متفاوت خواهد بود


روند اجرای بلوک های جدید نیروگاه بوشهر با دوره قبلی متفاوت خواهد بود

رئیس سازمان انرژی اتمی در سفر به بوشهر با تاکید بر اینکه اجرای واحدهای جدید از ۲۵ دی ماه متفاوت خواهد بود، با روند اجرایی و پیشرفت ساخت واحدهای ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر آشنا شد. ۲۰۱۴. گذشته.


به گزارش ایلنا، محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی از ساخت و بهره برداری از واحدهای جدید نیروگاه اتمی بوشهر بازدید کرد.


اسلامی در این بازدید گفت: رفع موانع پیشرفت پروژه های ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر برای ما بسیار مهم است.


وی ادامه داد: اراده دولت سیزدهم که بارها مورد تاکید مقام معظم رهبری و همچنین در سفر رئیس جمهور بوشهر به استان بوده است، مورد تاکید قرار گرفته و تلاش شده است تا به آن پایبند باشد، برای پیشبرد بهتر پروژه ها برنامه ریزی کنید.


اسلامی افزود: تیم ما به عنوان بخشی از ماموریت و عملیات اصلی خود، برنامه ریزی های لازم را برای کمک به سرعت بخشیدن و کارایی هرچه بیشتر واحدهای ۲ و ۳ این نیروگاه تدوین کرده است. .


رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: امروز شاهد اقدامات گذشته و حال هستیم؛ از پیمانکاران، مشاوران و همه همکاران شما بابت این پروژه تشکر می کنم و خدا را شکر می کنم و از این پس بهره وری دیگری را در این پروژه و این به ثبت خواهیم رساند. لازم به ذکر است که نیروگاه باید شاهد حرکت مداوم نیروگاه باشد.واحدهای مورد نظر..


وی افزود: خوشبختانه در حال حاضر محدودیتی برای بیماری عروق کرونر وجود ندارد و در واقع پیشگیری از این بیماری کاهش یافته است، بنابراین امیدواریم با کمک ساختارها و مدیریت جدید در تولید و توسعه بتوانیم به نتایج مطلوب دست یابیم. توضیح داد. .


اسلامی افزود: با توجه به کندی سرعت اجرا و شرایط پروژه شاهد تاخیر ۲۸ ماهه در اجرای پروژه هستیم که ممکن است این پروژه از حمایت های مالی متفاوتی برخوردار باشد بنابراین هدف از اجرای پروژه را می توان اینگونه دانست. در آینده


وی ادامه داد: با استعانت از خداوند متعال و همکاری و تلاش همکاران فعال در این طرح شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود. ثروتمند.


معاون رئیس جمهور گفت: امیدوارم در ماه های آینده روندی در رابطه با اصول مهندسی و محاسباتی طی شود و اجرای پروژه به معنای واقعی و بر اساس زمان بندی تعیین شده انجام شود.


وی در خصوص پیشرفت پروژه گفت: علیرغم تلاش ها و برنامه ریزی های انجام شده اجرای این پروژه از نظر وزنی ۲۴ درصد عقب است چرا که باید حدود ۳۲ درصد افزایش می یافتیم که اکنون به کمتر از ۱۰ درصد رسیده است. اگرچه جبران آن سخت است اما نباید این وضعیت را ادامه داد و سعی کرد در آینده این پروژه به تعویق نیفتد.


اسلامی گفت: اساسا اهمال کاری محور ماست و امیدواریم خداوند با اراده و تلاش خستگی ناپذیر همکاران و مدیران این مهم را محقق کند.


لازم به ذکر است در این بازدید رئیس سازمان انرژی اتمی ایران کار بهسازی خاک نیروگاه دیزل ژنراتور (به روش DSM)، مقاوم سازی دیواره های واحد ۲ راکتور، سم پاشی و حفاری در هر دو قسمت را آغاز کرد. سایت. حفاری سایت های ۵ و ۶ این سایت مدیریت و کارگران این مجتمع صنعتی از تعویض لایه سنگ کپ بلوک ۲ و ۳ در حال ساخت این پروژه ملی بازدید و با قسمت های مختلف بلوک اول بوشهر آشنا شدند. NPP


انتهای پیام/