«زرد و قرمز» روی میز تدوین/ روایتی از همزیستی با زباله


روی میز ویرایش

«زرد و قرمز» به کارگردانی مهرداد محب زاده و کارگردانی فریبا عرب به مرحله تدوین رسید.


مهرداد محبعلی زاده کارگردان، روابط عمومی ایلنا را منبع الهام فیلم جدیدش می داند و می گوید: وقتی در کتابخانه شهر درباره بی خانمان ها و کارتون های رویاها تحقیق می کردم، در سرما با چنین افرادی برخورد کردم. زمستان، شرایط نامساعد آب و هوایی، روی مقوا یا کنار خیابان، آنها در خیابان عمومی زندگی می کنند، اما آماده ورود به پناهگاه شهر نیستند. اسکان و غذا در این مکان ها کاملا رایگان بود. این اتفاق و صحنه هایی که من شاهد آن بودم باعث شد به این فکر کنم که مردم چگونه می توانند خود را در این شرایط قرار دهند و از امکانات و خدماتی که دریافت می کنند چشم پوشی کنند.


این کارگردان درباره مضمون فیلم افزود: انباشت زباله های متعفن و زباله در حاشیه شهر خطرات و آسیب های زیادی را به محیط زیست و جان انسان ها وارد می کند اما افرادی هستند که شبیه شخصیت اصلی این فیلم ظاهر می شوند. . حیوانات در چنین محیط هایی با هم زندگی می کنند و گاهی با آنها همزیستی می کنند.


تمام تلاش من در طول این کار، مطالعات و تحقیقات قبلی آن، در جهت یافتن پاسخ مناسب برای سؤالات اولیه بوده است.


محب زاده گفت: فریبا عرب به دلیل تاکید بر مسائل اجتماعی بهترین انتخاب برای همکاری برای این پروژه بود و خوشبختانه پذیرفت که تهیه کننده و پشتیبان اصلی این پروژه باشد.


وی افزود: نگارش، بازنویسی و تدوین فیلمنامه حدود سه ماه به طول انجامید و خرداد گذشته به پایان رسید و در نهایت روزی ۱۵ تا ۱۸ ساعت در شرایط سخت و شدید فیلمبرداری شد. شرایط


وی در پایان گفت: ایده اصلی این فیلم در مورد خطری است که محیط زیست برای جان انسان ها و سایر حیوانات ایجاد می کند و متاسفانه هنوز راه حل مناسب و عملی برای آن وجود ندارد.


این کارگردان در پایان گفت: فیلم مفاهیم را به سمت زبان تصویری سوق داده و از دیالوگ پرهیز کرده است و احتمالا تا یک ماه آینده مراحل فنی این فیلم به پایان می رسد.


بازیگران فیلم: مهرداد محب علیزاده نویسنده و کارگردان، فریبا عرب تهیه کننده و سرمایه گذار، مدیر پروژه آموزشگاه آزاد سینمایی سیمرغ، بازیگران فرهاد رحمان زاده، محمد یوسفراد، امیررضا صادقی، فیلمبردار سبحان فرزانه، صدابردار علیرضا دریادل، طراح عکاسی و هزینه بهرام سرزابی. گریم علی کاظمی، تهیه کنندگی شهناز کلی پور، منشی صحنه، عسل محمدزاده، عکاسی از ماهان نظام دوست، آزیتا سایهبان دستیار اول، مهیار عباسی دستیار دوم، ماکان وارسته، دستیار فیلمبردار، فردین اسماعیلی، دستیار صداگذاری، روضه گردان. دستیاران وحید ارباب، محمد ایزدی، حمیدرضا پوررضا دستیار، علی عابدین زاده خرید، غزاله سعادتی مدیر روابط عمومی.


انتهای پیام/