سجادی: وظیفه ما حمایت کامل از تیم ملی برای جام جهانی است/ از حفظ اسکوچیچ حمایت می کنم


سجادی: وظیفه ما حمایت کامل از تیم ملی برای جام جهانی است/ از حفظ اسکوچیچ حمایت می کنم

وزیر آموزش و پرورش از وضعیت فدراسیون فوتبال و تیم ملی خبر داد.


به گزارش ایلنا، حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان به عنوان سفیر رسمی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در مراسم افتتاحیه جشنواره کیش در جزیره فوتبال در جمع خبرنگاران گفت: اگر خدا بخواهد ظرفیت افزایش می یابد از آن به نحو احسن استفاده می شود امشب شب بسیار مبارکی است همه ورزشکاران بزرگ و خوب اینجا هستند مثل آقای دایی، مهدوی کیا، شمسایی، جباری، نمایندگان شورای اسلامی و… آقای کشاورز هم حضور دارند. مهمانان محترم را انتخاب کرده و به اینجا دعوت کرده اند.


وزیر ورزش و جوانان گفت: جوهره رویدادهای قطر ورزش است. انشاالله بتوانیم از ظرفیت های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی آن استفاده کنیم. در پایان، این تجربه خوب ما در خلیج فارس است. همانطور که گفتم جام جهانی یکی از رویدادهای بسیار مهمی است که پیش رو داریم، اما اهالی ورزش می دانند که کشورهای حاشیه خلیج فارس میزبان بسیاری از رویدادها هستند. حتی در نیمه دوم سال، هوای منطقه مطبوع است، اما بسیاری از تیم های فوتبال و سایر ورزش ها آب و هوای سردتر خلیج فارس را به بقیه اروپا ترجیح می دهند.


وی ادامه داد: باید از ویژگی های منطقه آزاد مانند رویدادهای مختلف، دوره های آموزشی، اردوهای آموزشی، چمن های عالی، استخرها و سالن های ورزشی بهره ببریم. به عنوان مثال یکی از این ویژگی ها بحث ویزا است که جمهوری اسلامی ایران تسهیلات ویژه ای برای جزیره کیش در نظر گرفته است. انشالله مدیریت ارزشمندی که در حال حاضر در حال انجام است نه تنها برای جام جهانی بلکه برای سایر رویدادهای ورزشی منطقه نیز مورد استفاده قرار گیرد.


وزیر ورزش در واکنش به ابقای دراگان اسکوچیچ گفت: به هر حال جریان فوتبال زیاد است.


او پاسخ داد که تنها ۱۳۰ روز دیگر به جام جهانی باقی مانده و وضعیت فعلی دو تیم و سابقه بازیکنان خوب نیست، بنابراین باید فکری برای آن کرد. پیشنهاد این است که این جملات را تغییر دهید. ما یک تیم ملی داریم که خیلی دوستش داریم. فدراسیون فوتبال مانند هر انجمن دیگری تکنیک دارد. ما ۵۲ انجمن و بیش از ۱۰۰ انجمن ورزشی داریم. همه آنها پذیرفته می شوند و در نهایت انتخابات برگزار و مورد حمایت قرار می گیرد.


سجادی ادامه داد: مهارت مدیریت ورزشی ما در این انجمن هاست. نباید خارج از اتحادیه فکر یا عمل کرد. ما باید از آنها حمایت کنیم، در کنارشان باشیم، به آنها نیرو بدهیم، از امکانات مادی و معنوی کشورمان به هر نحوی استفاده کنیم و انجمن های ما باید موفق شوند که یکی از آنها انجمن فوتبال است که چند اتفاق مهم در پیش دارد و یکی از آنها قهرمان جهان هستند.


وی افزود: من خودم بعد از جام جهانی به حضور تیم ملی امید در جام جهانی علاقه دارم. امیدوارم در مورد استانداردسازی پرسپولیس و استقلال هم بحث کنم. سرخابی ها یک بار محروم شده اند و امیدوارند بتوانند جایگاه خود را در لیگ قهرمانان آسیا کسب کنند. ما کار زیادی در پیش داریم. پایه تیم ملی باید استاندارد شود. ما در ورزشگاه آزادی هتل آکادمی داریم.


وی گفت: آقای مجدی دیروز گفتند که شرایط فعلی هتل آکادمی برای تیم ملی مناسب نیست بنابراین برای تعمیر آن برنامه ریزی کردیم. کارهای زیادی داریم، درمان و اردوی ورزشی. کارهای زیادی باید انجام شود، از جمله حمایت از تیم ملی برای حضور موثر در جام جهانی.


وزیر بهداشت و رفاه تاکید کرد: زمان کمی در این مسیر داریم. الحمدلله ما ۱۷ بازیکن لژیونر خیلی خوب داریم. در نتیجه مالکیت آنها در اختیار تیم های باشگاهی خارج از ایران است. درست است که می خواهیم در جام جهانی شرکت کنیم اما تیم نخبه زیر نظر تیم های باشگاهی است. این مسابقات همیشه در تابستان برگزار می شود اما امسال به دلیل آب و هوای قطر در پاییز برگزار می شود. باشگاه های سراسر جهان را نمی توان به خاطر جام جهانی تعطیل کرد. ورزشکاران ما هم خودشان سازماندهی و آموزش می بینند.


سجادی ادامه داد: دو روز مهم فیفا در پیش داریم. هیچ تیم عاقلی در روز ۲ فیفا نمی تواند بازیکنان خود را به دلیل خطر مصدومیت گرم کنند. با این حال، برنامه ریزی شده است که در روز فیفا در ماه سپتامبر برگزار شود. حالا اسم نمی برم اما آقای میرشاد مجدی دو بازی تدارکاتی در نظر گرفته که یکی با اروگوئه است و تیم دوم را هم نهایی می کنند. انشاالله اتریش در ماه سپتامبر روز خوبی برای فیفا داشته باشد.


او ۱۰۰ درصد موافق تصمیم برای حفظ اسکوچیچ بود. اتحادیه فوتبال انگلیس هر تصمیمی بگیرد، ما با صداقت، تعهد و برادری به آنها خدمت خواهیم کرد. ما به هر گونه حمایت مادی و معنوی نیاز داریم.


انتهای پیام/