سرعت اینترنت به طور قابل توجهی کند است / معاملات سهام دشوار است


سرعت اینترنت به طور قابل توجهی کند است / معاملات سهام دشوار است

نایب رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات اتاق بازرگانی و صنایع تاکید کرد: در بسیاری از موارد به دلیل کاهش معاملات در بورس، نقل و انتقال بورس کشور از طریق اینترنت انجام می شود. سرعت اینترنت، پیشرفت کشور محسوب می شود.


بابک عابدین در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، با بیان اینکه برنامه های محدود کشور از جمله طرح دفاعی، توسعه کسب و کار در کشور را با مشکل مواجه می کند، اظهار کرد: بخش خصوصی در تلاش است تا ایران را به مرکز نقل و انتقالات تجاری از شرق آسیا تبدیل کند. . در غرب، اینترنت انتقال اطلاعات را که مهمترین مسئله در مبادلات اقتصادی است مختل کرده است و این مشکل راه را برای کشورهای رقیب برای جایگزینی ما در روابط تجاری منطقه باز می کند.


وی افزود: طرح محدودیت از جمله طرح دفاعی مغایر با توافقنامه همکاری ایران با کشورهای CIS و کشورهای شرق آسیا است. سرعت انتقال داده هوش مصنوعی و سیستم‌های انتقال داده با سرعت بالا در اتصال خطوط تولید از یک منطقه به منطقه دیگر و کنترل از راه دور ماشین‌آلات و فناوری در رقبای تجاری ما پیشرفت‌های زیادی داشته است. اگر سیستم سرعت انتقال داده در ایران در خور آنها نباشد، بدون شک در پیشرفت فعالیت های اقتصادی و فعالیت های آتی با چالش های جدی مواجه خواهیم شد.


عابدین بیان کرد: دستیابی به هدف سیستمی کاهش سرعت اینترنت در تضاد با پیشرفت اقتصادی است، عابدین گفت: تجربه نشان می دهد که محدودیت ها هرگز منجر به پیشرفت نمی شود به ویژه در حوزه فناوری اطلاعات و اینترنت.


نایب رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات اتاق بازرگانی با اشاره به برنامه ریزی برای سرعت بالاتر از ۵G در سطح جهانی، گفت: در ایران دولت به دنبال محدود کردن سرعت انتقال اطلاعات برای اکثر پروژه ها است. با یک ماتریس راهبردی ساده سرعت اینترنت را کاهش دهید اگر خطرات، فرصت ها، نقاط ضعف و قوت این طرح را بسنجیم، می بینید که برای اقتصاد و توسعه کشور مفید نیست.


عابدین به صراحت درباره کاهش سرعت انتقال اطلاعات توضیح داد: در حالی که واگذاری بورس کشور از طریق اینترنت انجام می شود، معاملات در بورس به دلیل کاهش سرعت در اکثر موارد با مشکل مواجه می شود.اینترنت همه این موارد هستند. یکی از عوامل پیشرفت و توسعه کشور محسوب می شود.


وی ادامه داد: فعالان صنعت چاپ دیگر از خطوط جاده برای انتقال اطلاعات استفاده نمی کنند و داده های این صنعت از طریق اینترنت منتقل می شود. ۹۰ درصد خطوط تولید جدید که با فناوری روز خریداری می شوند باید مستقیماً از طریق خطوط اینترنت پرسرعت به کارخانه متصل شوند، در غیر این صورت زمان خواب کارخانه ها افزایش می یابد و تولید مزیت اقتصادی نخواهد داشت.


به گفته این عضو اتاق بازرگانی؛ کاربران برای دستیابی به نتایج دلخواه، ایده ها، طرح ها و گرافیک ها را از طریق اینترنت ایجاد می کنند.


وی کاهش سرعت اینترنت را با توسعه فعالیت ها و تولید دانش بنیان مغایر دانست و خاطرنشان کرد: فعالان بخش خصوصی آماده مذاکره با دولت برای تصویب طرح محدودیت هستند. این طرح برای فعالان اقتصادی ایجاد شده است.


انتهای پیام/