شرکت پالایش نفت تهران به پالایشگاه نفت تبدیل شد


شرکت پالایش نفت تهران به پالایشگاه نفت تبدیل شد

مدیر عملیات شرکت پالایش نفت تهران از عصر جدید ارتقای کیفی پالایشگاه نفت تهران و تنوع بخشیدن به سبد محصولات و حرکت این شرکت به سمت پالایشگاه شدن خبر داد.


به گزارش ایلنا به نقل از شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، سید مصطفی تهرانی با بیان اینکه شرکت پالایش نفت تهران اقدامات اساسی را برای حفظ، بهبود و افزایش کیفیت فرآورده های خود انجام داده است، گفت: این شرکت اقدامات اساسی را انجام داده است. به موارد زیر بستگی دارد.” آب شرب تهران بود، به دلیل بحران آب در پایتخت، تصمیم گرفتیم پروژه مهمی را در پالایشگاه توسعه دهیم تا به جای استفاده از آب شرب تهران، از آب تصفیه خانه جنوب تهران استفاده کنیم. جنوب تهران آب صنعتی گامی بزرگ در جهت پایداری خواهد بود.


وی افزود: از دیگر اقدامات مهم، یکپارچه سازی شبکه برق پالایشگاه نفت است. ۱۲۰ مگاوات تامین شده توسط ۳ نیروگاه مشروط بر اینکه ظرفیت تولید برق شرکت پالایش نفت تهران از ۴۰ مگاوات بیشتر نشود. بنابراین علاوه بر راندمان تولید برق، از یک سو زمینه فروش ۸۰ مگاوات انرژی مازاد به نیروگاه ها یا شبکه های همجوار و از سوی دیگر بهره برداری با بار کامل نیروگاه ها فراهم شده است. . ، توان تولید بخار را برای استفاده در واحدهای نوساز آماده کنید و در نتیجه مصرف سوخت و اثرات زیست محیطی را کاهش دهید.


مدیر عملیات شرکت پالایش نفت تهران با اشاره به اقدامات اصلی بهبود سیستم حفاظت کاتدی و حرکت به سمت پالایش خاطرنشان کرد: برنامه ای برای افزایش ظرفیت واحد نداریم، تلاش ما افزایش است. کیفیت محصول با استفاده از ظرفیت موجود شرکت مهمترین کار ما در این مقوله ساخت و شروع پروژه CCR و شروع پروژه تحقیقاتی برای بهبود کیفیت فرآورده های بنزینی است. تبدیل محصولات سنگین به محصولات شیمیایی و پتروشیمی. با اجرای این طرح تولید بنزن به همراه افزایش اکتان کاهش می یابد.


تهرانی پروژه تقویت برشی سنگین این شرکت را از دیگر پروژه های در دست اجرا عنوان کرد و افزود: با انجام تحقیقات و مطالعات و همکاری با مراکز دانش بنیان و شرکت های مهندسی، در نظر داریم در بحث محصولات پتروشیمی و شیمیایی شرکت کنیم. نیاز کشور و تاکید وزیر نفت بر تولید محصولات پتروشیمی موفقیت بی نظیری را برای این شرکت به همراه خواهد داشت.


وی ادامه داد: هنگام برنامه ریزی پروژه های جدید با دو عامل بسیار مهم تکمیل زنجیره ارزش و تغییر الگوی مصرف مواجه هستیم، از این رو در نظر داریم بحث تولید پروپیلن، مالئیک انیدرید و ایزوبوتان را مطرح کنیم. فضایی عمومی، با ظرفیت بالا، بسیار مناسب برای اجرای پروژه های مختلف و تنوع بخشیدن به سبد محصولات در یک شرکت پالایش نفت در تهران با تلاش بی دریغ تک تک همکارانم. ما به عنوان عضوی از خانواده بزرگ صنعت نفت کشور برای رسیدن به اهداف کشور گام برمی داریم.


تهران با تاکید بر الزامات زیست محیطی پالایشگاه نفت تهران گفت: ماموریت ما افزایش کیفیت این فرآورده ها است، احتمال آلودگی وجود دارد اما وجود این واحد منجر به افزایش کیفیت نفت می شود. محصولاتی که آلودگی سایر مکان ها و منابع مصرف را کاهش می دهند. به عنوان مثال، احداث تصفیه خانه هیدروژن نفت سفید و سوخت گاز، ۲۰۰ تن گوگرد از هوای تهران خارج می کند، اما تاکید می شود که تمامی آلاینده های پالایشگاه تهران مطابق با استانداردهای سازمان محیط زیست است. خروجی تصفیه خانه فاضلاب صنعتی به طور مداوم توسط کارشناسان نظارت می شود.


انتهای پیام/