شهید شیرودی ناجی جبهه‌های غرب بود


شهید شیرودی ناجی جبهه‌های غرب بود

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای غرب نیروی زمینی ارتش تاکید کرد: شهید شیرودی ناجی جبهه‌های منطقه غرب از ارتفاعات بازی دراز، دشت ذهاب، پادگان ابوذر تا میمک بود.


به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ دوم سلیمان طاهری در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت شهید شیرودی تیزپرواز هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: شهید چمران درباره این شهید گفته‌اند که شیرودی فروغ درخشان پاوه بود.


وی با بیان اینکه شهید شیرودی یک افسر لایق، شجاع و ولایتمدار بود، اظهار داشت: شهید شیرودی در زمان پیروزی انقلاب اسلامی از منطقه غرب دفاع کرد که رشادت این شهید مانع سقوط پادگان سقز شد تا استان کردستان شاهد ایثار و شجاعت این شهید والامقام باشد.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای غرب نیروی زمینی ارتش با اشاره به نقش شهید شیرودی در دفاع مقدس تصریح کرد: شهید شیرودی در زمان جنگ تحمیلی ناجی منطقه غرب بود که بالگرد این شهید ۴۰ بار سانحه دید و ۳۰۰ بار مورد اصابت گلوله قرار گرفت ولی ایشان ذره‌ای از دفاع کوتاه نیامد تا در دفاع از مرزهای کشور به شهادت برسد.

طاهری با بیان اینکه شهید شیرودی در وصیتنامه خود از خداوند خواسته بود که پایان کارش شهادت باشد، خاطرنشان کرد: این شهید در زمانی که یزدیان زمان قصد اشغال دوباره ارتفاعات بازی دراز را داشتند و در نبرد با آنها ضمن نابودی ادوات دشمن از پشت مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به آرزوی خودش رسید.

وی با بیان اینکه از خداوند می‌خواهیم توفیق پیدا کنیم راه شهدا را با صلابت ادامه بدهیم، ابراز داشت: مقام معظم رهبری فرموده‌اند که زنده نگهداشتن خون شهید، از خود شهادت کمتر نیست و خداوند را شاکر هستیم که در این فضای معنوی و این مکان مقدس یاد شهید شیرودی را گرامی می‌داریم.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای غرب نیروی زمینی ارتش ادامه داد: شهید واژه مقدس و پاکی است که نصیب انسان‌های بزرگوار و انسان‌هایی که با خدای خود معامله کرده‌اند می‌شود و هر فردی این توفیق را ندارد که به شهادت برسد و بر این اساس شهادت مختص انسان‌های پرتلاش، بی‌ادعا، ولایتمدار و بی‌ریا است.

طاهری با بیان اینکه شهدا در راه احیای اسلام و قرآن قدم گذاشتند و تحت امر ولایت بودند، عنوان کرد: بسیاری از افراد آرزو کردند که پایان مرگ آنها شهادت باشد ولی چون به درجه اخلاص نرسیده بودند خداوند توفیق شهادت را نصیب‌شان نکرد.

وی شهادت را آغاز یک حیات دیگر دانست و یادآور شد: شخصی که در راه خدا شهید می‌شود، مورد عنایت خداوند قرار می‌گیرد که در روایت آمده در لحظه شهادت جایگاه وی در بهشت مشخص می‌شود و می‌تواند انسان‌ها را شفاعت بکند.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای غرب نیروی زمینی ارتش با اشاره به مقام والای شهدا بیان کرد: دری از درهای بهشت مختص مجاهدان و کسانی که در راه خدا شهید شده‌اند است و خداوند انسان‌های نیکوکار که شهدا از این دسته هستند را دوست دارد.

به گفته طاهری، روح شهدا ناظر بر اعمال ما است و شهدای عزیز ما زنده هستند همانگونه که در قرآن کریم آمده است مقام‌شان در نزد خداوند بزرگ است و هیچ چیزی سبب تغییر رفتار آنها نخواهد شد و شهدا آگاهانه راه حق را انتخاب کردند تا مسیر حق برای ما مشخص باشد.


انتهای پیام/