شورای امنیت باید اظهارات بی اساس خود درباره سوریه را کنار بگذارد


شورای امنیت باید اظهارات بی اساس خود درباره سوریه را کنار بگذارد

سفیر و معاون نماینده ایران در سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد: شورای امنیت نباید جلسات خود را به تکرار مواضع و ادعاهای بی اساس علیه دولت سوریه اختصاص دهد.


به گزارش ایلنا، زهرا ارشادی در نشست امروز شورای امنیت سازمان ملل متحد در خصوص موضوع سوریه گفت: انتظار می رود دولت سوریه در اجرای تعهدات خود در کنوانسیون منع مواد شیمیایی، همکاری دولت سوریه را مد نظر قرار دهد. تسلیحات و تکرار اصول مطرح شده توسط شورای امنیت. مواضع و ادعاهای بی اساس توسط دولت سوریه تعیین نمی شود. زیرا به اثربخشی شورای امنیت کمکی نمی کند.


وی بار دیگر بر پافشاری ایران بر اجرای کامل، موثر، غیرسیاسی و بدون تبعیض کنوانسیون و حفظ اختیارات سازمان منع سلاح‌های شیمیایی تاکید کرد. سازمان های منع سلاح های شیمیایی با انگیزه سیاسی و اعتبار و اعتبار کنوانسیون ها سازمان را تهدید می کند.

سفیر و معاون نماینده ایران در سازمان ملل متحد ادامه داد: ایران به عنوان یکی از قربانیان اصلی سلاح های شیمیایی، استفاده از سلاح های شیمیایی را در هر مکانی، توسط هرکس و تحت هر شرایطی به شدت محکوم می کند.

ارشادی با بیان اینکه سوریه برای اجرای تعهدات خود در چارچوب کنوانسیون تلاش های واقعی انجام داده و تمایل خود را برای همکاری با دبیرخانه فنی سازمان منع تسلیحات شیمیایی ثابت کرده است، افزود: برخی از کشورهای عضو، پرونده تسلیحات شیمیایی سوریه را سیاسی می کنند و اقدامات پیشگیرانه را انجام می دهند. معیارهای. سازمان منع تسلیحات شیمیایی (OPCW) تایید کرده است که سوریه به تعهدات خود عمل خواهد کرد و امکان گفتگو و همکاری سازنده با سوریه وجود دارد.

وی افزود: ایران از رویکرد سازمان منع تسلیحات شیمیایی و مذاکرات سطح بالای سوریه حمایت می کند و امیدوار است این اقدام به نتایج مثبتی منجر شود.

سفیر و معاون نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در سوریه از ارائه صد و چهارمین گزارش ماهانه فعالیت‌های مربوط به انهدام سلاح‌های شیمیایی و تأسیسات تولید آن به سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در ۲۶ تیرماه ۱۳۹۱ ابراز خرسندی کرد. کشور.


انتهای پیام/