طبق روال مصوب بانک مرکزی از بانک ها خواسته شد سودی دریافت نکنند


طبق روال مصوب بانک مرکزی از بانک ها خواسته شد سودی دریافت نکنند

رئیس اداره کل دادگستری با قضات و کارکنان سازمان قضایی استان بوشهر دیدار و گفتگو کرد.


به گزارش ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین محسنی آژه ای امروز (پنجشنبه ۱۵ مرداد) در جمع قضات و کارکنان دستگاه قضایی استان بوشهر سخنرانی کرد و ارزش صبر، بردباری و کار جهادی را برشمرد. . در قوه قضائیه: با عملکرد قوی، مستقل و درست می‌توانیم جلوی بسیاری از انحرافات و بی‌عدالتی‌ها را در بخش‌ها و بخش‌های مختلف جامعه بگیریم.


رئیس اداره کل دادگاه ها به کمبود نیروی انسانی، تجهیزات و تجهیزات فنی سازمان دادگستری اشاره کرد و توضیح داد که برای بهبود وضعیت معیشتی جامعه دادگاهی چه کارهایی انجام می شود.


رئیس دادگاه همچنین به رئیس قاضی استان بوشهر توصیه کرد که شرایط را برای بازدید و بازدید مسئولان استانی و نمایندگان شاغل در استان از مراکز قضایی و موسسات مجاز از جمله زندان ها و بیمارستان های پزشکی قانونی فراهم کند.معایب نهادهای تعیین کننده. با سیستم قضایی و خدماتی که به مردم ارائه می دهد آشنا شوید.


رئیس قوه قضائیه در ادامه مقوله مهم اقتصاد را مطرح و خاطرنشان کرد: امروز دشمن تمام تلاش خود را می کند تا مردم و کشور ما را تحت فشار اقتصادی قرار دهد. از این رو، نیاز به افزایش تلاش برای کمک به دولت در مقوله های اقتصادی مانند رفع موانع تجاری و کمک به فرآیندهای صادرات و واردات وجود دارد.


با اشاره به اقدامات انجام شده برای رفع معضلات و زیان های موجود در سیستم بانکی: بر اساس بخشنامه مصوب بانک مرکزی از بانک ها خواسته شد که سود نکنند و زیان را جبران کنند. در توزیع ارز و ارائه تسهیلات. از سوی دیگر وارد تسویه بدهی بانکی شد و به سیستم بانکی در این زمینه کمک کرد.


رئیس اداره کل دادگستری در ادامه به دسته بندی آسیب ها و مشکلات ناشی از واردات کالا به کشور اشاره و خاطرنشان کرد: ثبت سفارش برای واردات کالا و روند صدور ارز در این مقوله چرخه بسیار مشکل آفرینی در کشور ما است. کشور.


وی همچنین گفت: «تخلیه نکردن کالاها در کشتی به مدت ۳ تا ۶ ماه هر روز که برای واردات ارز به کشور هزینه دارد، غیرمنطقی است. کشتی، کشور را شارژ می کند.» از سوی دیگر می بینیم که برخی از محموله های تخلیه شده در بندر فرسوده می شود و بدون اطلاع به گمرک رها می شود؛ این موارد به هیچ وجه قابل توجیه نیست.


حجت الاسلام والمسلمین محسنی اجیعی صبح امروز در بازدید از انبارها، گمرکات و املاک بندر بوشهر با اشاره به مشکل ۳۰ کانتینر ناشناس در یکی از این انبارها خاطرنشان کرد: برخی از این کانتینرها وجود نداشتند. مشخص بود که در برخی مناطق ترافیک بارها افزایش یا کاهش یافته و در برخی مناطق تردد کانتینری وجود دارد. از سوی دیگر مالک برخی از این شناورها ناشناخته بود. این موارد می تواند زمینه ساز فساد باشد. باید اقدامات لازم برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی انجام شود.


همچنین رئیس اداره کل دادگستری گفت: در ماه‌های اخیر سه قوه به‌ویژه دیوان و دولت با همکاری یکدیگر اقدامات مثبت و آینده‌نگر را در ساماندهی انبارهای بندری، گمرکات و تدارکات انجام داده‌اند. ملکی که باید دوام بیاورد


رئیس قوه قضائیه در بخشی دیگر از سخنان خود در جمع قضات و کارکنان دادگستری استان بوشهر توصیه هایی به کارکنان دادگستری برای ارائه خدمات بهتر به مردم، انجام بدون معطلی رسیدگی و تلاش با اهتمام ارائه کرد. اجرای به موقع تصمیمات دادگاه


همچنین جمادی رئیس قاضی استان بوشهر در این جلسه با اشاره به افزایش بیش از ۱۴۰۰ درصدی امتیازات و مصالحه در این استان نسبت به سال ۱۳۹۸ گفت: در سه ماهه اول سال جاری تعداد امتیازات و مصالحه در استان بوشهر با ۳ درصد افزایش به ۳۳ درصد رسید.


رئیس کل دادگستری استان بوشهر همچنین ۸۵ پرونده مورد بازرسی دادگستری استان بوشهر را برشمرد و خاطرنشان کرد: بیشتر این بازرسی ها و بازرسی ها در ۴ ماهه نخست امسال انجام شده است.


لازم به ذکر است در این نشست قضات، کارکنان اداری و نمایندگان نهادهای قضایی منطقه بوشهر به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.انتهای پیام/