عده‌ای از نظر ژنتیکی و ایدئولوژیک مخالف CPM هستند/ افراد تشکیلات باید برای منافع ملی صحبت کنند.


عده‌ای از نظر ژنتیکی و ایدئولوژیک مخالف CPM هستند/ افراد تشکیلات باید برای منافع ملی صحبت کنند.

یک فعال سیاسی اصولگرا می گوید: برخی از نظر ژنتیکی با برجام مخالف هستند. در حال حاضر، در میان آنها ممکن است معامله گران JCP باشند که برخی از آنها از نظر ایدئولوژیک با برجام مخالف هستند. این گروه بر این باورند که قراردادی که با غرب بدون اطلاع از شرایط و ضوابط آن قرارداد منعقد شود، برای کشور مضر است.


محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا در گفت وگو با روزنامه ایلنا در پاسخ به این سوال که به دلیل انتشار اخباری مبنی بر نزدیک بودن توافمک، تندروها با این توافق مخالفت کردند و حتی در داخل دولت نیز مخالفانی وجود دارد. دلایل این مخالفت ها چیست؟ : افرادی که امروز مخالف برجام هستند به دو دسته و دسته تقسیم می شوند. دسته اول کسانی هستند که در دوره روحانی با توافق مشترک مخالفت کردند و در صورت تصویب مجدد توافقنامه همکاری فعلی مجلس، عده ای در صحن علنی این سوال را مطرح می کنند که آیا این قرارداد همان قرارداد همکاری دوران روحانی است؟ اجازه ندهید در زمان خود قضاوت کنند، زیرا خودشان بدون تردید مخالف آن هستند.


وی افزود: دسته دوم کسانی هستند که از نظر ژنتیکی با برجام مخالف هستند. در حال حاضر، در میان آنها ممکن است معامله گران JCP باشند که برخی از آنها از نظر ایدئولوژیک با برجام مخالف هستند. این گروه از شرایط هیچ رابطه ای با غرب و مفاد قرارداد امضا شده با غرب اطلاعی ندارند. .


مهاجری در خصوص اظهارات رستم قاسمی درباره برجام در اواسط مذاکرات گفت: من آقای قاسمی را نسبتاً خوب می شناسم، پس آرام است، شاید خودش توییت نکرده است. اگر متوجه توئیت دوم او شده باشید، توییت اول را تا حدودی نرم می کند. از آنجایی که ایشان به عنوان وزیر حمل و نقل جاده ای و شهرسازی مشغول به کار هستند، چه ربطی به شورای امنیت دارد؟ او بعد از این توییت به او گفت که شاید توییتر به دست آشنایان افتاده باشد، اما به هر حال آقای قاسمی باید با کادرهای رژیم درباره موقعیت خود و منافع ملی صحبت کند، واکنش چه خواهد بود. اگر سیستم و حاکمیت تایید شود؟ به این ترتیب ایشان در نوشتن آن توییت سهل انگاری کردند و طبق اطلاع آقای قاسمی فکر نمی کنم ایشان آن توییت را نوشته باشند.


انتهای پیام/