علل سنکوپ-سنکوپ در نوجوانان


علل سنکوپ-سنکوپ در نوجوانان

سنکوپ می تواند در هر سنی و با هر جنسیتی رخ دهد ، بنابراین نمی توان ادعا کرد که این مشکل در بزرگسالان است. اما اکثر افرادی که آن را دریافت می کنند یا از دیگران می بینند علت آن را نمی دانند.

شاید آنچه شما را به این مقاله سوق می دهد میل به یادگیری علت علائم باشد. در این مقاله ، ما قصد داریم به طور خاص به این مشکل از علت درمان این بیماری نگاه کنیم و اطلاعات بیشتری در مورد آن به شما ارائه دهیم.

سنکوپ چیست؟

سنکوپ یک از دست دادن هوشیاری موقت است که اغلب با جریان خون ناکافی به مغز همراه است و به کما یا “از دست دادن” نیز گفته می شود. این مشکل اغلب زمانی رخ می دهد که فشار خون بسیار پایین باشد (افت فشار خون) و قلب اکسیژن کافی را به مغز پمپ نکند. این فرایند می تواند خطرناک یا علامت یک بیماری اساسی باشد.

دلایل سنکوپ

علت سنکوپ چیست؟

سنکوپ به دلایل مختلف یک علامت تهدید کننده زندگی است. بسیاری از بیماریهای تهدید کننده زندگی مانند تب ، کم آبی بدن ، تعریق زیاد ، خستگی یا لخته شدن خون در پاها به دلیل تغییر ناگهانی در وضعیت بدن ، می تواند باعث سنکوپ شود.

شناسایی علت سنکوپ و هر بیماری زمینه ای مهم است. با این حال ، بسیاری از بیماری های جدی قلب ، مانند برادی کاردی ، تاکی کاردی یا اختلالات گردش خون ، می توانند باعث سنکوپ شوند.

سنکوپ عصبی با واسطه چیست؟

سنکوپ با واسطه عصبی (NMS) شایع ترین نوع خستگی و شایع ترین دلیل مراجعه به بخش های اورژانس است. سنکوپ رفلکس ، عصبی قلبی ، عروقی (VVS) یا “وازودرسور” نیز نامیده می شود ، خطرناک است و بندرت نیاز به درمان دارد.

NMS در کودکان و بزرگسالان بسیار شایع است اما می تواند در هر سنی رخ دهد. این مشکل زمانی رخ می دهد که بخشی از سیستم عصبی که فشار خون و ضربان قلب را کنترل می کند به رویدادی مانند عملکرد مغز یا استرس پاسخ می دهد.

NMS اغلب هنگام ایستادن رخ می دهد و اغلب با احساس گرما ، تهوع ، سردرد ، دید تونل یا “تاریکی” همراه است. خواباندن فرد جریان خون و هوشیاری را بازیابی می کند و تشنج را از بین می برد.

علائم ، مانند NMS ، با برخی از عملکردهای بدن مانند سرفه شدید (به ویژه در مردان) ، خندیدن یا بلعیدن همراه است. برخی از عوارض می توانند باعث سنکوپ شوند ، که ممکن است عوارض جانبی برای برخی از داروها داشته باشد.

برخی از انواع سنکوپ مشکل جدی را نشان می دهند:

کسانی که از طریق ورزش به آن دست می یابند.

کسانی که تپش قلب یا اختلالات قلبی را تجربه می کنند.

کسانی که سابقه خانوادگی سنکوپ مکرر یا مرگ ناگهانی دارند.

    سنکوپ قلب

سنکوپ قلب چیست؟

سنکوپ قلبی در اثر انواع بیماری های قلبی مانند برادی کاردی ، تاکی کاردی یا انواع خاصی از فشار خون ایجاد می شود. این می تواند خطر مرگ ناگهانی قلبی را افزایش دهد.

افرادی که مشکوک به سنکوپ قلبی هستند اما شرایط پزشکی جدی ندارند ، می توانند از نظر پزشکی تحت درمان قرار گیرند ، اما در صورت وجود شرایط پزشکی جدی تر ، آزمایش بیمار دیگری مورد نیاز است. شرایطی که ممکن است نیاز به ارزیابی و درمان بیمارستان داشته باشد شامل انواع آریتمی قلبی ، ایسکمی ، تنگی شدید آئورت و آمبولی ریه است.

در صورتی که آزمایش ناهنجاری قلبی را نشان دهد ، ممکن است معاینه قلبی خارجی یا غیر تهاجمی مورد نیاز باشد. نارسایی قلبی ، فیبریلاسیون دهلیزی و سایر بیماریهای قلبی جدی می توانند سنکوپ را در بزرگسالان با افزایش سریع پس از 70 سال افزایش دهند.

علائم و علائم هشدار دهنده

سایتهای سینوکاپیال اغلب با علائم یا علائم هشداردهنده همراه هستند. از جمله موارد زیر:

• حالت تهوع

• زبان الزام آور

ضرب ضعیف

• تغییر دمای بدن که باعث می شود ناگهان احساس سرما یا سرما کنید.

تعریق ناگهانی و ناراحتی

پوست خاکستر

اختلالات بینایی ، مانند تاری دید ، دید تونلی ، اختلال در دید ، یا خوانندگان اصلاح شده

• احساس می کنند که ناگهان دور شده اند.

سفید روشن ، بدن در حال اجرا یا احساس اینکه سر و بدن سنگین نیستند.

• من ناشنوا هستم

• سرگیجه

• احساس سرگیجه یا احساس سرگیجه

• ضربان قلب

• ضعف جسمانی

• ارتعاش

• سردرد

    تنظیم قلب برای نوجوانان

سنکوپ برای جوانان و خطرات

سنکوپ شایع است ، اما بزرگسالان بالای 80 سال بیشتر در معرض خطر بستری شدن و مرگ قرار دارند. جوانانی که بیماری قلبی ندارند ، اما در حالت ایستاده سنکوپ کرده اند یا استرس یا شرایطی دارند ، کمتر در معرض سنکوپ قلبی قرار می گیرند.

سنکوپ قلبی در افراد زیر 60 سال خطر بیشتری دارد. مردان؛ وجود بیماری قلبی شناخته شده ؛ ضربان قلب کوتاه یا از دست دادن ناگهانی هوشیاری ؛ غش هنگام کار غش هنگام خواب تست غیرعادی قلب ؛ یا سابقه خانوادگی شرایط میراث.

    تنظیم قلب برای نوجوانان

آیا می خواهید در حین سنکوپ به پزشک مراجعه کنید؟

خستگی همیشه نشانه یک بیماری جدی نیست ، اما در صورت بیهوشی بهتر است به پزشک خود اطلاع دهید.

در موارد زیر حتماً به پزشک خود مراجعه کنید:

• بیش از یک کما.
به هوش آمدن بیش از دو دقیقه طول کشید.
• شما شک دارید که باردار هستید.
• هنگام غش کردن ، کنترل مثانه یا روده خود را از دست می دهید.
• ضربان قلب شما کند شده یا حرکت نمی کند.
• درد قفسه سینه دارید.
شما سابقه بیماری قلبی ، فشار خون بالا یا پایین یا دیابت دارید.

وقتی به پزشک مراجعه می کنید ، معاینه فیزیکی می تواند علت سنکوپ را مشخص کند ، اما گاهی اوقات تشخیص نیاز به تسکین دارد. این آزمون ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• اندازه گیری فشار خون
• تست بارداری ، در صورت امکان بارداری
• الکتروکاردیوگرام (EKG) ، برای تجزیه و تحلیل ضربان قلب و بررسی ضربان غیرطبیعی قلب
• بررسی جدول برای مشاهده نحوه واکنش قلب و فشار خون به تفاوت در وضعیت جسمانی
پزشک شما همچنین می تواند سابقه پزشکی شما را درخواست کند که شامل موارد زیر است:
• تشخیصهای فعلی و قبلی
• داستان آنچه در طول رویداد اتفاق افتاده است.
مصرف مواد مخدر ، چه در پیشخوان و چه در پیشخوان

از شما خواسته می شود تا آنجا که ممکن است رویداد را با جزئیات به یاد بیاورید. این به پزشک کمک می کند محرک را به عنوان گرما یا فشاری که ممکن است در آن دخیل باشد تشخیص دهد.

درمان سنکوپ

گزینه های مداوا چه هست؟

گزینه های درمانی بستگی به علت سنکوپ و نتایج آزمایش و آزمایش دارد. هدف از درمان جلوگیری از قسمت های سنکوپ است.

گزینه های درمانی شامل موارد زیر است:

• مصرف دارو یا ایجاد تغییر در داروهای قبلی.
• از لباس های حمایتی یا جوراب های فشاری برای بهبود گردش خون استفاده کنید.
تغییراتی در رژیم غذایی خود ایجاد کنید: ممکن است پزشک توصیه کند که به آرامی و به طور منظم غذا بخورید. مقدار زیادی نمک (سدیم) بخورید ، مایعات فراوان بنوشید ، میزان پتاسیم را در رژیم غذایی خود افزایش دهید و از کافئین و الکل اجتناب کنید.
هنگام ایستادن مراقب باشید.
• هنگام خواب سر خود را بلند کنید. می توانید این کار را با استفاده از بالش های اضافی یا قرار دادن بالش ها در زیر پاهای تخت انجام دهید.
مسدود کردن یا تغییر شرایط یا “مشوق ها” که باعث زمان همگام سازی می شود.
• آموزش بیوفیدبک در مدیریت ضربان قلب
• درمان بیماریهای قلبی
• نصب پمپ برای حفظ ضربان قلب منظم (فقط برای بیماران با شرایط خاص پزشکی لازم است). قلبی که می توان آن را وارد دستگاه دفیبریلاتور (ICD) کرد. این ابزار ضربان قلب و ریتم شما را ردیابی می کند و ریتم سریع و غیرطبیعی را تصحیح می کند (فقط برای بیماران با شرایط خاص پزشکی لازم است).

توصیه های انجمن قلب آمریکا

نکات AHA (انجمن قلب آمریکا)

1. افرادی که علائم خستگی ، تهوع و تعریق را تجربه می کنند باید بنشینند یا دراز بکشند. افراد مبتلا به سنکوپ باید اولین آزمایش خود را توسط پزشک انجام دهند ، از جمله آزمایشات فیزیکی و سابقه ، و همچنین اندازه گیری فشار خون و ضربان قلب.

2. الکتروکاردیوگرام (الکتروکاردیوگرام) نیز به عنوان بخشی از آزمایش اولیه برای ارائه اطلاعات در مورد علت سنکوپ توصیه می شود. نوار قلب به طور گسترده ای در دسترس و ارزان است و می تواند اطلاعاتی در مورد علت زمینه ای سنکوپ (به عنوان مثال ، ضربان های غیر طبیعی قلب) ارائه دهد. آزمایش های دیگر مانند آزمایش فشار خون ، مانیتور هولتر و اکوکاردیوگرام ، ممکن است برای کنترل برخی از بیماری های قلبی مورد نیاز باشد.

3. نوار قلب نیز برای کودکان و بزرگسالان مبتلا به سنکوپ توصیه می شود. در صورت وجود حمله قلبی ، بیماری قلبی یا مشکوک به آریتمی ، ممکن است یک آزمایش تشخیصی بی پایان دیگر ضروری باشد.

4- اگر آزمایش اولیه نامشخص است ، “تست شیب” برای بیماران مفید است. فشار خون و ضربان قلب هنگامی که روی تخته دراز می کشید و تخته را خم می کنید اندازه گیری می شود. افراد مبتلا به NMS اغلب به دلیل کاهش ناگهانی فشار خون و ضربان قلب قدرت خود را در شیب از دست می دهند. وقتی افراد دوباره به پشت می نشینند ، خونریزی و هوشیاری آنها بازیابی می شود.

بیماران مبتلا به VVS و بدون شرایط پزشکی نامطلوب همیشه در محیط سرپایی کنترل می شوند. برای افراد مسن ، یک رویکرد گسترده برای کار با متخصصان می تواند مفید باشد.

6. برای افراد کم آب ، افزایش مصرف نمک و نفوذ آب می تواند در جلوگیری از سنکوپ مفید باشد. این توصیه – همراه با حذف یا کاهش داروهای فشار خون و دیورتیک ها – برای افرادی که بیماری را تجربه کرده اند نیز بی خطر است.

7. خوردن نمک و آب زیاد می تواند برای بسیاری از بیماران مفید باشد ، اما نتایج برای افراد مبتلا به NMS مشخص نیست. برخی از تغییرات شیوه زندگی مانند ورزش نیز می تواند به بیماران اطفال کمک کند.

آینده سنکوپ

برخی از مطالعات نشان داده اند که در آخرین روزهای زوال عقل ، کیفیت زندگی در بزرگسالان و کودکان بیمار کاهش می یابد ، با این حال ، مطالعات طراحی شده بهتر شامل کیفیت زندگی ، از دست دادن شغل و ظرفیت کار مورد نیاز است. علاوه بر این ، سایر مطالعات شامل کیفیت زندگی ، از دست دادن عملکرد و توانایی عمل به عنوان پیامدهای بالقوه و درک بهتر انسجام علائم سنکوپ ، علل و بیماری زمینه ای با پیامدهای مختلف است.

نتیجه گیری

تشخیص علت سنکوپ و درمان آن نیاز به مشورت با متخصص دارد. خوشبختانه اکثر کلینیک های پزشکی اکنون می توانند در این زمینه کمک کنند. کلینیک قلب و عروق اکسیر با تمرکز بر بیماری های قلبی و دیابت ممکن است یکی از مراکز اصلی تشخیص و درمان این نوع بیماری باشد. در صورت ابتلا به این بیماری ها ، می توانید با مرکز تماس بگیرید و به دنبال درمان باشید.
منبع:
https://www.heart.org
https://my.clevelandclinic.org
https://www.healthline.com

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 4]
Posted on

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *