غذای صورت – غذاهای کوچک


کاهش مواد غذایی روی صورت
کاهش مواد غذایی روی صورت

چهره افراد همیشه اهمیت زیادی داشته است زیرا با ظاهر صورت ، حتی اگر پاها دیده نشوند ، همه می توانند وضعیت کلی بدن شما را تا حدی درک کنند. به عنوان مثال ، اگر صورت ضخیم و گرد دارید ، انتظار می رود که چاق باشید ، یا اگر صورت شما بسیار چاق است ، به دلیل بدن یک فرد چاق و چاق هستید ، یا اگر چهره ای استخوانی مشاهده کردید ، می تواند بدن آن فرد را خوب یا لاغر داشته باشد ، پس اهمیت این قسمت بدن است.

کاهش مواد غذایی روی صورت

امروزه ، هنگامی که بیشتر ارزش ها با جذابیت و زیبایی تعریف می شوند ، استخوان های ظریف و صورت برای فرد زیبا و جذاب هستند. شاید شما کم و بیش با این موضوع مشکل دارید.

در این مقاله ، دلایل چاقی صورت و چگونگی خلاص شدن از شر آن با غذای کمتر را بررسی خواهم کرد تا برخی از نگرانی های مربوط به جذابیت و زیبایی عزیزان شما را برطرف کنم. من همیشه این مقاله را کامل می بینم.

چاقی یا تورم صورت می تواند دلایل زیادی داشته باشد. در درمان ، شما باید منبع مشکل خود را پیدا کنید.

این مشکل می تواند ناشی از عوارض جانبی مصرف برخی داروها باشد ، به عنوان مثال گلوتن یکی از عوامل ایجاد کننده حساسیت روی صورت است. یا گاهی به دلیل عوامل ژنتیکی یا ارثی صورت شما چاق می شود ، مانند هورمون پیش از یائسگی ، که اغلب در زنان مسن یافت می شود.

گاهی اوقات اضافه وزن دارید و صورت شما به اندازه بدن ضخیم به نظر می رسد ، یا گاهی پیش می آید که پس از نازک شدن اندام ها ، به دلیل رژیم های مختلف صورت شما ثابت می ماند یا از بدن خود لاغرتر می شوید. گاهی اوقات وزن شما به همان میزان کاهش می یابد ، اما چین و چروک و خارش پوست و گونه های دژنراتیو وجود دارد.

برای برخی از افراد ، فقدان صورت باعث می شود صورت آنها گرد و چاق به نظر برسد.

اما در نهایت ، برای غلبه بر این گرایش چه باید کرد؟ اول از همه ، همانطور که قبلاً ذکر شد ، منبع مشکل را مشخص کنید و اگر خودتان نمی توانید این کار را انجام دهید ، با گفتن سابقه و رژیم غذایی و برنامه دارویی خود به پزشک متخصص ، این منبع را پیدا کنید و دستورات لازم را از متخصص دریافت کنید. در اینجا چند روش موثر برای کاهش وزن آورده شده است.

روش های زیادی برای کاهش وزن وجود دارد ، به عنوان مثال: تغییر رژیم غذایی ، استراحت کافی ، ورزش ، ماساژ صورت ، تمرینات صورت ، جراحی ، یا استفاده از داروهای خانگی برای استفاده خارجی.

اکنون من برنامه های تعریف شده را دقیق تر بررسی خواهم کرد.

برنامه غذایی سالم: یکی از عوامل اصلی چاقی صورت ، عادات غذایی نامناسب است که متأسفانه در خانواده های ایرانی بیشتر مشهود است. این عادت های بد آنقدر خوب عمل می کند که حتی اگر زیاد ورزش کنید ، از سوء تغذیه کاملاً مصون نخواهید بود ، بنابراین سعی کنید رژیم غذایی خود را تغییر دهید. با این کار از جوش و پوست آسیب دیده نیز در امان خواهید بود و اولین نتیجه را خواهید دید. اگر می خواهید تفاوت پوست صورت با غذاهای سالم و ناسالم را مقایسه کنید و کاملاً درک کنید ، پوست مردم کره جنوبی یا چین را با مردم کشور ما یا عربستان مقایسه کنید. در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند رژیم غذایی خود را به رژیم غذایی سالم تغییر دهید.

  • غذاهای برنامه ریزی شده را از رژیم غذایی خود حذف کنید.
  • مصرف غذاهای تازه ، میوه ها و سبزیجات را افزایش دهید.
  • از غذاهایی که باعث التهاب می شوند ، مانند سویا ، ذرت ، گلوتن و شیر اجتناب کنید.
  • سعی کنید از غذاهای تند مانند زنجبیل ، زردچوبه ، کدو ، نارگیل ، لیمو و چغندر استفاده کنید.
  • هرگز زیاد غذا نخورید و وقتی احساس سیری کردید دست از غذا بکشید.
  • با کاهش میزان چربی سوزی بدن با افزایش سن ، سعی کنید غذاهایی بخورید که زیبایی و درخشندگی پوست را باز می گردانند.

– آب کافی بنوشید: نقایص صورت اغلب در نتیجه بیماری یا آسیب و سمیت سایر قسمت های بدن ایجاد می شود. به عنوان مثال ، اگر کبد چرب دارید ، صورت شما بسیار متورم می شود.

همانطور که می دانید ، بیشتر بدن ما از آب تشکیل شده است و یکی از راه های آرامش بدن نوشیدن مقدار زیادی آب است (بله ، همیشه سعی کنید آب ولرم بنوشید) ، نوشیدن آب در هنگام ورزش فوایدی دارد ، به عنوان مثال ، دلایل سردرد نداشته باشید و در فرم خوب بمانید. علاوه بر این ، به هیدراته ماندن ، یعنی دریافت آب کافی در بدن ، کنترل غذا و از بین بردن التهاب کمک می کند. در نتیجه پوست شما ضخیم تر به نظر می رسد و بی جهت متورم نمی شود. همیشه سعی کنید هنگام ورزش یک بطری آب مخلوط با کمی آب لیمو مصرف کنید.

– محدود کردن مصرف قند و نمک: یکی از رایج ترین چربی های صورت و بدن احتباس آب در زیر پوست است ، یکی از مهمترین دلایل استفاده زیاد از قند و نمک است.برای کاهش التهاب و مایعات ذخیره شده در بدن ، باید نمک به بدن خود اضافه کنید. (سدیم) 1500 میلی گرم در روز و قند را به 20 گرم در روز کاهش دهید – خواب کافی در زمان مناسب: همه ما تجربه می کنیم که صورت ما صبح ها به دلیل نخوابیدن شب یا دیر خوابیدن و استراحت نکردن کافی متورم شده است ، بنابراین شما اهمیت این موضوع را نمی دانید.

هنگام استراحت ، بدن خود را با یک سیستم غدد درون ریز ، که شامل همه سلول ها ، اندام های داخلی و عملکردهای بدن است ، ترمیم می کند. علاوه بر این ، تعادل بین هورمون ها در طول دوره استراحت رخ می دهد. بنابراین ، اگر به اندازه کافی در شب استراحت نمی کنید ، مهمترین زمان استراحت است ، اقدامات فوق الذکر رخ نمی دهد و منجر به مواردی مانند تورم صورت می شود. سعی کنید هر شب حداقل هفت ساعت بخوابید تا بدن شما بتواند کار خود را انجام دهد و انرژی لازم برای عملکرد صحیح را بدست آورد.

ورزش: یکی دیگر از راه های کاهش وزن ورزش است. با ورزش کردن ، وزن کاهش یافته هر فرد با بقیه متفاوت است ، اما کاهش وزن 1 تا 2 کیلوگرم روی صورت ظاهر می شود. در حین ورزش ، چربی تمام اعضای بدن را می سوزاند و می سوزاند ، و چربی صورت در آنجا وجود ندارد.

-صاف کردن صورت با ورزش: یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن چربی بدن افزایش توده عضلانی است. شما می توانید هفته ای 5 بار به مدت 60 دقیقه تمرینات هوازی را انجام دهید و ورزش منظم را به یک برنامه تمرین ترکیبی تبدیل کنید. با تکمیل یک تمرین مشترک ، بدن شما همچنان به سوزاندن چربی و سوزاندن حدود 200 کالری بیشتر در روز ادامه می دهد که به کاهش وزن شما کمک می کند.

ماساژ صورت: تورم صورت در اثر تجمع مایع لنفاوی در زیر پوست ایجاد می شود. ماساژ موقت صورت با فشار دادن مایع لنفاوی زیر پوست از التهاب جلوگیری می کند. علاوه بر این ، نوازش ممکن است نازک تر از آنچه که در واقع است به نظر برسد. با ماساژ منظم صورت ، می توانید مقدار قابل توجهی چربی روی صورت را از دست دهید. یکی دیگر از تاثیرات ماساژ صورت تقویت اکسیژن و گردش خون و سفت شدن تدریجی پوست است. و از افتادن آن جلوگیری می کند. برای انجام این کار ، می توانید مطابق شکل زیر عمل کنید.

تمرینات صورت: یکی دیگر از راه های کاهش حالت چهره ، حرکت دادن ماهیچه ها و به عبارت دیگر استفاده از صورت است.

تمرینات ذکر شده در زیر 40 عضله صورت را تقویت می کند تا ظاهری لاغرتر و لاغرتر برای شما به ارمغان بیاورد.

  • تقویت ماهیچه های اطراف دهان: برای تقویت این ماهیچه ها ، حروف X و O را یکی پس از دیگری گفته و تکرار کنید. این فعالیت باعث انقباض و حرکت ماهیچه های صورت شما می شود. تا زمانی که می توانید این تمرین را هر روز تکرار کنید.
  • تقویت ماهیچه های گونه: برای از بین بردن گونه های بزرگ و تقویت عضلات گونه و جلوگیری از لیز خوردن آنها در سنین میانسالی ، باید گونه های خود را روی صورت خود بمالید (مانند دهان ماهی) و این کار را 20 بار در روز تکرار کنید. نتایج خوبی دارند
  • تقویت تمام ماهیچه های صورت: دهان خود را با گرده کاملاً باز کنید و تمام ماهیچه های صورت را درگیر کنید. این حالت را به مدت 5 ثانیه نگه دارید و این کار را 30 بار در طول روز تکرار کنید.

وظیفه دیگری که می توانید انجام دهید این است که دهان خود را پر کنید و صورت خود را گرد و گرد کنید ، سپس لب های خود را بسته نگه دارید ، حالا هوا را از یک طرف صورت خود به طرف دیگر منتقل کنید. این کار را به مدت 5 دقیقه ادامه دهید. سعی کنید این فعالیت را چندین بار در روز انجام دهید.

– استفاده از داروهای خانگی: برای برخی افراد سلامتی و زیبایی شخصی و پوست بی عیب و نقص آنها بسیار مهم است ، در بسیاری از موارد مراقبت از پوست ، از ماسک های مختلف برای رسیدن به وضعیت مطلوب خود استفاده کنید. برای این افراد علاوه بر مواردی که تا کنون ذکر شد ، یکی از راه های کاهش سایز صورت و کاهش وزن استفاده از ماسک های خانگی و عطرهای طبیعی است. اینها ممکن است مانند گذشته کار نکنند ، اما با گذشت زمان کار نمی کنند. در اینجا برخی از آنها آمده است.

1- مخلوطی از دو تخم مرغ سفید ، یک قاشق چای خوری عسل ، یک قاشق چای خوری شیر و یک قاشق چای خوری آب لیمو آماده کرده و روزانه روی صورت ، چانه و گردن خود بمالید و بمالید. بله ، ترکیب دو تخم مرغ سفید ، کمی نمک دریا و سرکه سیب نیز برای تسکین صورت شما مفید است.

2- خربزه میوه ای است که می تواند در نرم شدن صورت شما به خوبی عمل کند. ابتدا میوه را در مخلوط کن بریزید و آب آن را بگیرید ، سپس آب آن را با پنبه به مدت 5 دقیقه روی صورت خود بمالید و مرطوب کنید.

این روش علاوه بر از بین بردن چربی اضافی صورت به مدت 7 روز و باعث کاهش وزن ، از پیری زودرس پوست به دلیل وجود ویتامین C در خربزه نیز جلوگیری می کند.

۳- ماسک دیگری که برای کاهش استفاده از کره کاکائو استفاده می شود. ابتدا کره کاکائو را روی اجاق گاز گرم کرده و یکبار صبح و شب قبل از خواب روی صورت ، چانه و گردن خود بمالید.

4- می توان با اطمینان گفت که ویتامین E بیشترین ویتامین مورد استفاده در زیبایی است. استفاده از ویتامین E به صورت خوراکی و خوراکی بسیار مفید و مهم است. ابتدا توصیه می شود غذاهایی که حاوی این ویتامین ها هستند مانند سبزیجات ، محصولات لبنی ، لوبیا و آجیل را در رژیم غذایی خود قرار دهید. برای استفاده خارجی ، می توانید روغن ویتامین E را روی صورت ، گردن و چانه خود بمالید. این روغن چربی پوست را کاهش داده و باعث نازک شدن صورت می شود.

6- یکی دیگر از درمان های خانگی برای لاغری صورت استفاده از حوله گرم قبل از خواب است. راه این است که یک حوله را در آب داغ قرار دهید و آب آن را گرفته و روی صورت خود بگذارید. این کار با تعریق به این شکل چربی صورت شما را کاهش می دهد.

7- می توانید خامه شیر را با چند قطره عسل مخلوط کرده و روزانه روی صورت ، گردن و چانه خود بمالید. این مرحله علاوه بر صاف شدن صورت ، پوست شما را روشن تر و روشن تر می کند.

افراد ریش دار باید شیر خام را به صورت و چانه خود بمالند تا از شر آن خلاص شوند.

– عمل جراحي: با مراجعه به متخصص زیبایی می توانید با کمک جراحی به کاهش وزن صورت خود کمک کنید اما لی از این واقعیت غافل است که جراحی زیبایی روی پوست باعث ایجاد اسکار صورت و پیری زودرس می شود.

همانطور که مشاهده می کنید ، روشهای سرگرم کننده زیادی برای کاهش حالت چهره شما وجود دارد که هریک از آنها تأثیر خاص خود را بر چهره شما می گذارد. در صورت لزوم ، می توانید درخواست خود را برای دریافت غذای سالم و شخصی به بخش غذا آنلاین ارسال کنید تا بتوانم برای اولین بار شما را به این مکان راهنمایی کنم.

حسن نیت برای شما

Posted on

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *