فارابی حرفه ای بودن اولین کارگردانان سینما را ثابت کرد


فارابی حرفه ای بودن اولین کارگردانان سینما را ثابت کرد

باشگاه فیلمسازان ابتدایی بنیاد فارابی، معاون و ارزیاب صنعت سینما از آغاز ثبت نام از متقاضیان دریافت گواهینامه اولین کارگردانی سینما خبر داد.


به گزارش ایلنا، حبیب ایل بیگی معاون ارزیابی صنعت سینما گفت: فرآیند ثبت نام و تایید صلاحیت فیلمسازان حرفه ای از اول تیرماه از طریق باشگاه فیلم اولیه فارابی آغاز می شود. سامانه اعلام کرد: با سپردن فرآیند صدور گواهینامه فیلمسازان حرفه ای به صندوق فیلم فارابی، نیازمند طراحی فرآیندی برای خدمت به فیلمسازان حرفه ای، شناسایی استعدادها در سراسر کشور و معرفی آنها به فیلمسازی حرفه ای بودیم. در همین راستا سامانه صدور گواهینامه حرفه ای برای اولین کارگردانان سینما در اولین باشگاه سینمایی بنیاد سینمایی فارابی تدوین و معرفی شد.


وی تصمیم قبلی هیات مدیره سینماتئاتر مبنی بر انتصاب کارگردانان حرفه ای فیلم اول به صندوق فیلم فارابی را با رعایت مستندات فوق عنوان کرد. و بر اساس ضوابط تأسیس دفتر را اعلام کرد. اولین مرحله تایید متقاضیان کارگردانی فیلم اول اول تیرماه به نشانی https://fcfaval.ir انجام می شود.


ایل بیگی در ادامه خاطرنشان کرد: اصلاحیه دستورالعمل تأیید مهارت های حرفه ای اولین فیلمسازان به دنبال تمرکز بر فعالیت های فرهنگی و هنری کلی افراد به ویژه تجربیات آنها بود. آثار مستند و غیر سینمایی.


معاون هنری سازمان سینمایی گفت: ایجاد دبیرخانه در بنیاد سینمایی فارابی با هدف تسهیل آزمون‌های مهارتی، شفاف‌سازی فرآیندها و فرآیندها و ایجاد بستر مناسب برای ورود همه استعدادها به عرصه سینما است.


معاون و ارزیاب صنعت سینما ادامه داد: در گذشته افراد بدون تهیه کننده یا سرمایه گذار مشخص، حتی اگر با استعداد هم باشند، تقریباً چرخه ورود به صنعت سینما را از دست می دادند. اما روند پیشرفته این امکان را به کارگردانان و فیلمسازان می دهد که بدون توجه به جریان سرمایه وارد صنعت سینما شوند، بنابراین می توان با ایجاد دبیرخانه فیلمسازان حرفه ای در سینما، وارد صنعت سینما شد. بنیاد سینمایی فارابی باید در مسیر درست قدم بردارد.


وی گفت: گواهینامه حرفه ای جدا از مراحل تایید فیلمنامه است، در واقع کارگردانی که برای اولین بار است باید ابتدا مهارت حرفه ای خود را در دبیرخانه تایید کند و سپس مانند سایر کارگردانان فیلمنامه را تایید کند. دستورالعمل ها را خودتان بخوانید.


کسانی که مایلند اولین فیلم خود را بر اساس این پیام بسازند می توانند دستورالعمل ها را مطالعه کرده و از شرایط https://fcfaval.ir/instruction.pdf استفاده کنند. ابتدا باید مراحل عضویت انجام شود و پس از انجام مراحل با اطلاعات کاربر وارد سامانه شده و اطلاعات مورد نیاز را تکمیل می کنند. در نهایت پس از ارسال درخواست، از نظر انطباق به متقاضی بررسی و به وی اطلاع داده می شود.


انتهای پیام/