فرمان ریاست جمهوری در مورد آزادسازی اعتبارات ویژه پروژه “تقویت و مصون سازی ساحات آبی ولایات ساحلی”.


براساس فرمان ریاست جمهوری، برای اجرای طرح «حفاظت از محیط زیست آبی استان های ساحلی و تامین تجهیزات» «وام ویژه» اعطا شد.


به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی انجمن نجات غریق و غواصی، پس از تدوین طرح «بهسازی و ایمن سازی مناطق آبی استان های ساحلی» توسط انجمن نجات غریق و غواصی و با هدایت وزیر ورزش اجرایی شد. جوانان، رئیس جمهور دستور «وام ویژه» برای اجرای این طرح را صادر کرد.


این بدان معناست که دولت در قبال تمامی مسائل ساحلی استان مسئولیت دارد، در حالی که انجمن نجات غریق و غواصی وظیفه حفاظت و حراست از جان همشهریان خود در آب را بر عهده دارد و در این منطقه فعالیت می کند. مسئول امدادگران قطار و طرح «تجهیز و امنیت سواحل کشور» را تدوین کرد.


این طرح با دستور سیدحمید سجادی وزیر ورزش در جلسه شورای معاونان وزارت ورزش ارائه و به تصویب رسید.


در همین راستا با پیگیری وزیر ورزش جوانان، مهدی حیدری رئیس انجمن نجات غریق و غواصی طرح پیشنهادی انجمن و گزارش مربوطه را با حضور رئیس جمهور و سایر اعضای دولت ارائه کرد. اعضا.


در این جلسه پس از سخنان حیدری مقرر شد با دستور رئیس جمهور «وام ویژه» این طرح و اجرای آن صادر شود.


مقرر شد این وام از طریق ستاد بحران وزارت کشور اعطا شود و به منظور تامین تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز، سازمان امور اجتماعی وزارت کشور اقدامات لازم و امدادگران و غواصی را انجام دهد. تیم های استان های ساحلی به عنوان ذینفع داده خواهند شد.


همچنین با پیگیری وزیر ورزش و جوانان، جلسه تکمیلی روز پنجشنبه سوم تیرماه با حضور محمد عباسی معاون وزیر و رئیس سازمان امور اجتماعی و مهدی حیدری در محل وزارت کشور برگزار شد. رئیس انجمن نجات غریق و غواصی. در این جلسه بر اهمیت حفظ جان بهره برداران ساحل تاکید شد و همچنین وضعیت نیروی انسانی در ساحل و نحوه تهیه و استفاده از اقلام ضروری مندرج در طرح ارائه شده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


پیاده سازی سامانه وب دریاهای امن از دیگر تصمیمات جلسات اخیر بود. اولین مدل این طرح توسط شورای نجات غریق و غواصی استان مازندران به همراه دانشگاه و جوانان فعال در حوزه دانش استان ارائه شد.


در این راستا به منظور اجرای طرح «حفاظت از محیط زیست آبی و تأمین تجهیزات»، مناسب تلقی شد که پروژه «سامانه وب ایمن دریایی» در مدت زمان کوتاهی تکمیل و اجرا شود.


بر اساس این گزارش، انجمن نجات غریق و غواصی از حمایت های دولت و ریاست محترم جمهور در اجرای این طرح نهایت قدردانی را نموده و از راهنمایی و اجراء وزیر محترم ورزش و جوانان تشکر می کند. امیدواریم با اجرای این طرح برای هموطنان راحت تر به ساحل بروند.


انتهای پیام/