فوتبال خوزستان با وجود منابع عظیم نفت در‌ مشکلات مالی بسر می‌برد/چشمانمان را بر روی ارزش واقعی فوتبال بسته‌ایم


فوتبال خوزستان با وجود منابع عظیم نفت در‌ مشکلات مالی بسر می‌برد/چشمانمان را بر روی ارزش واقعی فوتبال بسته‌ایم

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال خوزستان ضمن انتقاد از مسئولان ورزش به دلیل مشکلات مالی تیم‌های خوزستانی با وجود منابع عظیم نفت در استان، گفت: درآمد ارزی سالیانه نفت ارزشی برابر ۴۰۰ یا ۵۰۰ بازیکن طراز اول جهان و یا ۴۰ تیم ملی حرفه‌ای را دارد ولی چشمانمان را بر روی این ارزش و حقیقت واقعی بسته‌ایم.


به گزارش ایلنا از خوزستان، صفرعلی جمالپور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با بیان این سوال که چرا چشم‌هایمان را بر روی واقعیت و ارزش واقعی فوتبال بسته‌ایم، اظهار کرد: فوتبال در یک کلام بزرگترین مجتمع انسانی، حزب دنیا یا انجمن دست یافتنی از نظر نیروی انسانی است که اعضای این حزب هرکدام با صرف وقت و هزینه خود با حضور در استادیوم‌های سراسر جهان و یا با نشستن پای گیرنده‌های تلویزیونی، نشاط و طراوت همراه با زیبایی این رشته ورزشی را برای خانواده به ارمغان می‌آورند.


مدیرعامل سابق باشگاه استقلال خوزستان گفت: امیدواریم مسئولین و مدیران ارزش فوتبال را درک کرده و برای فوتبال کشورمان تصمیم جدی و عاقلانه‌ای بگیرند چراکه در غیر اینصورت به زودی باید شاهد هم ردیف شدن فوتبال کشورمان با کشورهایی چون هند و پاکستان شویم.


وی ادامه داد: باید متوجه باشیم که فوتبال دیگر فقط یک ورزش دوست داشتنی نیست، یک هنر و صنعت بوده و مجموعه آن یک زندگی است که جدا از زیبایی‌ها و شادی‌هایش ارزش مادی بسیار بالایی در جهان داشته و دارد که اگر آن را با نفت مقایسه کنیم شاید بتوان ارزش واقعی آن را بهتر لمس کرد.


جمالپور عنوان کرد: نفت، طلای زیر زمینی است که طی چند دهه اخیر به عنوان ذخایری مالی به داد اقتصاد ما رسیده و نیازهای جامعه را با فروش آن تامین کرده‌ایم.


وی تصریح کرد: اگر بخواهیم درآمد ارزی سالیانه نفت را با بازیکنان مطرح جهان مقایسه کنیم، متوجه خواهیم شد که ارزشی برابر با ۴۰۰ یا ۵۰۰ بازیکن طراز اول جهان و یا ۴۰ تیم ملی حرفه‌ای را دارد.


مدیرعامل سابق باشگاه استقلال خوزستان ادامه داد: این یک واقعیت است که ارزش امروز فوتبال از نفت هم بالاتر است اما معلوم نیست چرا ما هنوز چشمان خود را بر روی این ارزش واقعی بسته نگه داشته ایم.


وی با اشاره به وضعیت خوزستان، اضافه کرد: متاسفانه سرزمینی که از آن طلای سیاه استخراج می‌شود، مردمانش در فقر و محرومیت به سرمی‌برند و کمترین امکانات را در اختیار دارند.


جمالپور خاطرنشان کرد: چرا استانی که برخی شهرهایش از جمله اهواز صدها حلقه چاه نفت را در خود جای داده تیم‌هایش با نبود بودجه یکی پس از دیگری منحل شده و یا می‌شوند و هیچکس هم به فریاد آنها نمی‌رسد؟ ما نخواستیم با جذب مدیران برنامه‌ریز و کارآمد تحول بزرگ در فوتبال استان و حتی کشورمان به وجود آوریم که ما هم بتوانیم از این منابع ارزی ارزشمند بهره ببریم، نه اینکه کارمان به جایی برسد که نتیجه بی‌برنامگی در فوتبال صدها چرایی را بدون پاسخ قانع کننده رها بگذارد.


وی عدم انتخاب مدیران باشگاه‌ها از افراد کاربلد، جدی نگرفتن استعداد جوانان، عدم برنامه‌ریزی، تصمیم‌گیری افراد غیرکارشناس برای فوتبال، بی توجهی و بی‌برنامگی در فوتبال، ساده گذشتن از خساراتی که در چند سال اخیر به این رشته ورزشی وارد شده، نداشتن زمین اختصاصی برخی باشگاه‌های قدمت‌دار، عدم توجه به صادرات بازیکن و بی‌توجهی به مربیان سازنده کشور از‌ جمله سوالاتی است که ذهن هر فوتبال دوستی را به خود درگیر می‌کند.


وی موارد فوق را دلیلی بر دلزدگی مربیان و هدر رفتن استعداد‌ها دانست و گفت: امید است؛ همه مسئولان امر آستین‌ها را بالازده و برای چند میلیون نوجوان و جوان علاقمند به این رشته ورزشی اقدامی کنند چرا که امروز خیلی دیر است، ولی شاید ۱۰ سال آینده بتوانیم حرفی برای گفتن داشته باشیم.


انتهای پیام/