قطعا آسیب پذیری دشمنان در عرصه سایبری از کشور ما بیشتر است


آسیب پذیری دشمنان در عرصه سایبری قطعا از کشور ما بیشتر است

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با اشاره به اینکه قطعاً آسیب پذیری دشمنان در حوزه سایبری بیشتر از کشور ما است، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی حق دفاع مشروع در برابر حملات سایبری از منابع خاص کشورهای متخاصم را دارد.


به گزارش ایلنا، سردار سرتیپ پاسدار گلمرضا جلالی با اشاره به برنامه ریزی گسترده برای آسیب رساندن به زیرساخت های حیاتی کشور دشمن به ویژه از طریق جنگ سایبری، گفت: دشمنان ملت ایران استراتژی عملیات مشترک را برای آسیب رساندن به دشمن در پیش گرفته اند. قلمرو، قابلیت ها و زیرساخت های کشور». دشمن ابتدا نقاط ضعف را شناسایی می کند و سپس از این نقاط ضعف برای حمله استفاده می کند. به طور معمول، چنین آسیب‌پذیری‌هایی، آسیب‌پذیری‌های ذاتی در سیستم‌های سایبری هستند که به دشمن اجازه می‌دهند تا حمله سایبری را انجام دهد.


وی افزود: در سال‌های اخیر جنگ سایبری علیه جمهوری اسلامی ایران افزایش یافته و این در حالی است که توان بازدارندگی کشور در این بخش افزایش یافته و آسیب‌پذیری‌های موجود به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.


سردار جلالی گفت: دشمن علاوه بر آسیب‌پذیری‌های ذاتی در فضای سایبری، در برخی موارد از بی‌توجهی دستگاه‌ها و نهادهای مختلف برای ایجاد اختلال در روند ارائه خدمات به شهروندان سوءاستفاده می‌کند. با توجه به جنگ سایبری که رژیم صهیونیستی علیه ایران در دستور کار خود قرار داده است، نمایندگان این رژیم جعلی تلاش زیادی برای آسیب رساندن به زیرساخت‌های ارتباطی و خدماتی کشور انجام می‌دهند که اغلب با شکست مواجه می‌شوند و در برخی موارد دلایل موقتی دارند. . آشوب.


رئیس سازمان پدافند کشوری افزود: در این راستا سازمان پدافند ملی برای حفاظت از زیرساخت های شکننده، حیاتی و مهم اهمیت و توجه ویژه ای قائل است. استان .. در این راستا دستورالعمل عملیاتی تهیه و برای تمامی دستگاه ها ارائه شد و گروه های نظارت و ارزیابی آسیب پذیری سایبری به سازمان های مختلف ارسال شد.


وی ادامه داد: در حالی که احتمال خطر سایبری در حال افزایش است، هشدارهای عملیاتی داده می‌شود و در شرایط عادی به سمت ایمن‌سازی زیرساخت‌ها پیش می‌رویم، اما این بدان معنا نیست که در این حوزه‌ها عقب نمانیم. در سال های اخیر برخی از سیاست های توسعه فشرده بدون در نظر گرفتن ایمنی، امنیت و دفاع اجرا شده است، بنابراین نیاز به شناسایی و رفع سریع تهدیدات موجود است.


سردار جلالی همچنین با اشاره به برنامه گسترده سازمان پدافند ملی برای همکاری با تمامی دستگاه های مسئول در حوزه امنیت سایبری از جمله مرکز ملی فضای مجازی، آفتاب ریاست جمهوری، مرکز ماهر و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، پدافند غیرعامل را از جمله مواردی دانست. به عنوان: این است که برخی از سازمان ها رعایت الزامات و مقررات حفاظت غیرعامل را مناسب می دانند و به دلیل این بی توجهی ها، خدمات رسانی به شهروندان تا حدودی قطع می شود.


با اشاره به اینکه مانورهای الکترونیکی به صورت دوره ای در زیرساخت های کشور انجام می شود: آسیب پذیری این بخش ها به صورت مکتوب به مراجع ذیربط گزارش می شود و با توجه به آسیب پذیری اعلام شده، تجهیزات آسیب دیده و خدمات رسانی به شهروندان قطع می شود. ، سازمان پدافند کشور غیرفعال می شود، قطعا این موضوع را از طریق سازمان های مربوطه پیگیری خواهد کرد.


رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه البته این مشکل نباید منجر به تضعیف سربازان خط مقدم امنیت سایبری کشور در تجهیزات و زیرساخت ها شود، گفت: رژیم صهیونیستی و آمریکای جنایتکار نباید فراموش کنیم. استفاده آنها از اشکال مدرن تروریسم و ​​خشونت علیه ملت ایران، زیرساختی در قالب جنگ سایبری ایجاد کرده است که باید به شدت توسط محافل و مجامع بین المللی محکوم شود.


وی افزود: حتی اگر دشمن بتواند موقتاً برخی از حملات را مختل کند، بدون شک جنگ سایبری با این عظمت علیه کشور، تمام آسیب‌پذیری‌های ما را در عرصه سایبری برطرف می‌کند، همچنان که سرانجام هشت سال دفاع مقدس شکل گرفت. بازدارندگی کشور الگوی این جنگ شده است که بازدارندگی سایبری کشور را ایجاد خواهد کرد.


سردار جلالی گفت: در پایان با تاکید بر اینکه آسیب پذیری دشمنان در عرصه سایبری بیشتر از کشور ما است، جمهوری اسلامی حق دفاع مشروع در برابر حملات سایبری برخی از منابع کشورهای متخاصم را دارد.


انتهای پیام/