لایحه یک فوریتی صنعت خودرو تقدیم مجلس شد


لایحه یک فوریتی صنعت خودرو تقدیم مجلس شد

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه دولت به حفظ منافع مالکان خودروهای فرسوده، خودروسازان و مراکز بازیافت و ضایعات خودروهای فرسوده توجه دارد، تاکید کرد: در این راستا لایحه قانون اصلاح ماده ۱۰ سازمان صنعت خودرو به تصویب رسیده است. قانون مصوب – ۱۴۰۱ با دو فوریت تقدیم شورای اسلامی.


به گزارش خبرگزاری ایلنا، سیدمحمد حسینی با اشاره به اهمیت این لایحه گفت: با توجه به لزوم تنظیم عرضه و تقاضا در بازار خودروهای سواری و کنترل قیمت و تولید این محصول، با توجه به اهمیت این لایحه، با توجه به اهمیت این لایحه است این پیش نویس قانون به منظور ابطال گواهی این موارد و امکان صدور گواهی سقط جنین معادل ریالی جبران شماره گذاری تدوین و به شورای اسلامی ارائه شد.


وی ادامه داد: اسقاط و بازیافت ناوگان و خودروهای فرسوده یکی از تلاش‌ها برای توسعه راه‌حلی کارآمد است که هم منافع مصرف‌کنندگان نهایی و هم خودروسازان را در بر می‌گیرد. مراکز بازیافت خودروهای فرسوده


نایب رئیس مجلس گفت: یک درصد از ارزش خودروها و موتورسیکلت‌های تولیدی و وارداتی در صندوق حفاظت محیط‌زیست جمع‌آوری می‌شود، یعنی منابع حاصل از آن صرف سرمایه‌گذاری بانکی و اعطای کمک بلاعوض به متقاضیان پسماند فرسوده می‌شود. می تواند مشکلات ماشین، موتورسیکلت و مالی را حل کند. متقاضیان هنگام خرید خودرو جدید تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.


انتهای پیام/