لیست مراکز معاملات ارزی اعلام شد


لیست مراکز معاملات ارزی اعلام شد

فهرست مراکز معاملات ارزی اربعین (شعبه های منتخب صرافی های عضو و بانک های عامل بازار ارز ایران) اعلام شد.


ایلنا، مدیرکل بازار ارز ایران گفت: زائران امام حسین (ع) ثبت نام شده در سامانه سماح می توانند به تدریج به هر یک از صرافی های عضو بازار ارز ایران و یا شعب منتخب بانک های عامل مراجعه کنند. و ارز مورد نیاز آنها را به مبلغ یکصد دلار یا صد و پنجاه هزار دینار عراق به نرخ توافقی بازار ارز ایران خریداری می کند.


امیر هامونی، مدیر عامل ارز ایران گفت: افرادی که قصد خرید ارز دارند; پس از ثبت نام در سامانه تشکل های حج و زیارت به سامانه «سماح» یا samah.haj.ir می توانند به یکی از صرافی های عضو بازار ارز ایران مراجعه کرده و یا شعبه بانک دارای عملیات ویژه را انتخاب کنند. واحد پول.


فروش ارز زیارتی


هامونی تاکید کرد: در هنگام خرید پول زائر باید حضوری داشته باشد و اربعین ارز را به فرد دیگری به عنوان کارگزار زائر نمی فروشد.


مدارک مورد نیاز برای خرید ارز


مدیر عامل بازار ارز ایران خاطرنشان کرد: متقاضیان خرید ارز هنگام مراجعه به یکی از نمایندگی های فروش ارز اربعین باید سه سند از خود ارائه دهند. اصل شناسنامه، کارت بانکی و شماره تلفن همراه (هر سه باید به نام خود زائر باشد) همراه داشته باشید. ارز اربعین به متقاضیان فروخته می شود.


نحوه انتخاب نوع ارز


با تاکید بر موضوع انتخاب نوع ارز خریداری شده توسط زائران: دلار یا دینار عراق به انتخاب خریدار و مشروط به موجودی فعلی فروشنده ارز مورد نظر فروخته می شود.


فروخته شده در سرفاضل زیارت


هامونی یادآور شد: فروش ارز اربعین از محل عبادتگاه اربعین حسینی (ره) صورت گرفته و بر اساس اعلام بانک مرکزی؛ امسال هیچ محدودیتی برای فروش ارز گردشگری به متقاضیان وجود ندارد.


وی ادامه داد: با رعایت مجوز مربوطه، ورود ارز اربعین حج به کشور عراق مشروط بوده و مانع از اخذ ارز برای هزینه های خدماتی تحت پوشش های قانونی دیگر نمی شود.


هامونی اضافه کرد: کارگزاران بازار از جمله بانک ها و صرافی ها بر اساس معاملات بین کارگزاران بازار نمادهای معاملاتی فوق الذکر ارز زیارت اربعین را از طریق سامانه معاملات بازار ارز ایران عرضه می کنند.


خرید بر اساس نرخ ارز توافقی انجام خواهد شد


مدیر عامل بازار ارز ایران ادامه داد: بر اساس تصمیم بانک مرکزی، مراکز ارزی و بانک های عامل می توانند به جای ۱۰۰ دلار، ۱۵۰ هزار دینار عراقی را با نرخ توافقی به متقاضیان پرداخت کنند.


هامونی و اربعین در ادامه با اشاره به اینکه نرخ ها بر اساس نمادهای توافقی تعیین می شود، خاطرنشان کرد: نرخ های نقدینگی بر اساس مکانیزم عرضه و تقاضا در زمان معاملات بازار تعیین می شود و به معنای نرخ تنزیل نیست. با نرخ یارانه ای یا یارانه ای..


وی در خصوص نرخ توافقی ارز در بازار ارز ایران گفت: بازار ارز ایران یک بازار رسمی است که زیر نظر بانک مرکزی برای تعیین نرخ های شفاف ارز در بازار نقدی بر اساس نرخ ارز تعادلی ایجاد شده است. نرخ ارز (در نتیجه مکانیسم عرضه و تقاضا) و مرجع رسمی کشف نرخ بر اساس نماد نرخ ارز توافقی است.


وی افزود: با توجه به بازرسی در حال انجام، متقاضیانی که پس از ثبت نام در سامانه سماح به هر دلیلی تصمیم به شرکت در راهپیمایی اربعین نمی کنند از خرید ارز از این بند خودداری کنند.


خرید ارز در بخش جداگانه


با توجه به مدیریت هرچه بهتر شبکه بانکی و صرافی، به زائران توصیه می شود در شهرهایی که به آنها سفر می کنند، ارز مورد نیاز خود را تهیه کنند و از خرید ارز در سراسر مرزهای کشور خودداری کنند.


لیست فروشندگان ارز


وی با اشاره به اینکه چندین صرافی رسمی و دارای مجوز تحت نظارت بانک مرکزی تحت عنوان دلال بازار واحد در بازار یکپارچه ارز ایران فعالیت می کنند، افزود: فهرست صرافی های عضو بازار واحد. بازار ارز ایران در سایت این بازار به نشانی www.ice.ir قرار دارد. پس از تکمیل لیست شعب و صرافی های منتخب بانکی فروش ارز اربعین، لیست فوق به طور مرتب به روز می شود.


مدیر بازار ارز ایران افزود: به منظور ارائه خدمات بهتر به گردشگران اربعین به تدریج تعداد شعب منتخب بانک ها افزایش می یابد و فهرست شعب منتخب بانک های عامل از طریق سایت بازار ارائه می شود. ارتباط نزدیک بین مدیران عامل بانک ها


پاسخ به سوالات مهمانان


هامونی ادامه داد: طبیعی است که زائران اربعین حسینی (ره) سوالات زیادی دارند که بسیاری از این سوالات در سایت www.ice.ir پاسخ داده می شود.


انتهای پیام/