ما در حال نمایش قسمت دوم سریال همسایگان خوب/خوبی در سطوح مختلف هستیم


ما

امیر مهریزدان مدیر مرکز مستند سوره در نشست بزرگداشت مضامین همسایه های خوب از ساخت فصل دوم این مجموعه مستند خبر داد.


به گزارش ایلنا، جلسه تجلیل از سوژه های مجموعه مستند همسایه های خوب به کارگردانی مهدی شامحمدی و تهیه کنندگی مهدی بخشی مقدم محصول مرکز مستند سوره برگزار شد. حمیدرضا جعفریان، مدیرعامل سازمان سوره فیلم، امیر مهریزدان، مدیر مرکز مستند سوره، عوامل و موضوعات مستند در سالن همایش های سازمان سوره فیلم برگزار شد.ابتدا مهدی شامحمدی تهیه کننده «همسایه های خوب» گفت: این پروژه را در چند استان فیلمبرداری کردیم اما امروز سوژه هایی در تهران داریم. از امیر مهریزدان مدیر مرکز فیلم مستند و تیم سازمان سوره فیلم تشکر می کنم که شرایط ساخت این مستند را فراهم کردند تا بتوانیم بر اساس خواسته ها و دغدغه های شخصی خودمان هنر بسازیم و تاثیرگذار باشیم. افراد، به خصوص اطرافیان ما، ممکن است به هر دلیلی خوب نباشند.


مهدی بخشی مقدم کارگردان فیلم «همسایه های خوب» دیگر سخنران این نشست گفت: از همه دست اندرکاران این مجموعه مستند تشکر می کنیم که ما را باور کردند و اجازه دادند فیلمی از زندگی شان بسازیم. این روزها صحبت درباره امید سخت است، اما نمونه بارز آن را در درس خود می بینیم. این موضوعات هر روز در جامعه بیشتر می شود و امیدواریم بتوانیم از آنها بیشتر بیاموزیم.


امیر مهریزدان مدیر مرکز فیلم مستند سوره نیز در ادامه این نشست گفت: از شبکه دو برای پخش این سریال و یاسر فریادرس که قبل از من ریاست مرکز فیلم مستند سوره را بر عهده داشت تشکر می کنم. اتفاقی که امروز در کشور ما می افتد به این معناست که برای من به عنوان یک فرد کوچک رسانه ای باید به شیوه خودم عمل کنم و به تصویر بکشم. ما ناامیدتر از افراد ناامید هستیم و یکی از تأثیراتی که به کاهش این احساس کمک می کند، تلاش سوژه های همسایه های خوب است.


وی ادامه داد: ما در مرکز مستند سوره بدین معتقدیم کار خوب باعث ایجاد دل خوب می شود. سوژه های «همسایه های خوب» با اهتمام و اخلاص خود کارهای خوبی انجام داده اند که منجر به پرورش نیکو شده است. در این مجموعه مستند نه تنها مشکلات را بیان می کنیم، بلکه کارهای خوب سوژه ها را نیز به نمایش می گذاریم.


مدیر مرکز مستند سوره تاکید کرد: در مجموع ما قهرمانان واقعی را در کار خود می بینیم و می خواهیم از این حرکت بیاموزیم که وقتی جامعه ما با مشکلاتی مواجه می شود، مانند هر جامعه دیگری، قهرمانانی که برای خود ایستادگی می کنند سود می برند. مسیر خودش را دارد، درست مثل ما. اتفاقی که در زمان فیلمبرداری فیلم «همسایه های خوب» افتاد این است که ما کشوری متحد هستیم.


مهریزدان درباره کارهای جدید مرکز مستند «سوره» خاطرنشان کرد: هدف ما نشان دادن خوبی ها در سطوح مختلف است. Good Neighbors این ویژگی را داشته است و بر اساس جلساتی که با تهیه کنندگان داشته ایم، به دنبال ساخت فصل دوم هستیم.


وی در ادامه گفت: در دیگر آثار این مرکز قصد داریم افرادی را به تصویر بکشیم که نمادهای توسعه جامعه ما هستند. بر این اساس قرار است به سمت تولید درام های مستند نیز حرکت کند. شخصیت های مستند شخصیت های بزرگی هستند. به طور کلی، یک وظیفه مرتبط با یک قهرمان، فضایی برای پیشرفت و موفقیت است که او با دست خالی و بدون پشتوانه تلاش می کند.


مدیر مرکز اسناد سوره گفت: در حال برنامه ریزی برای ساخت اثری درباره شهید محسن فخری زاده هستیم. چهره ای ناشناخته به دلیل فضای ناامنی و تروریسم. و پروژه دیگری برای ترسیم قهرمانان ما قهرمانان معمولی نام دارد که داستان های کارآفرینان روستایی را نشان می دهد.


وی در پایان سخنان خود گفت: سعی دارم از نظر تکنیکی و محتوایی اثری درجه یک خلق کنم. البته تنها هدف ما در این مرکز تولید آثاری است که نه تنها از نظر بصری جذاب باشند، بلکه به طور کلی جذاب، روایی و روایی جذاب باشند. در واقع تلاش ما این است که به سمت کیفیت حرکت کنیم.


در ادامه جلسه سوژه های «همسایه خوب» به بیان موضع خود پرداختند.


شایان اسدی مربی کودکان اوتیسم و ​​سندرم داون گفت: دلم می خواهد دل مردم بهتر از قبل شود و امیدوارم لایق کلمه قهرمان باشیم. در مدتی که در تیم سریال مستند حضور داشتم، احساس می کردم همسایه های خوب یک خانواده هستند و این مجموعه مستند اولین پروژه ای بود که در آن روند کار را توضیح دادم.


طاهره هواری، مدیر انجمن دوستداران کودکان پاویش گفت: ما در انجمن دوستداران کودکان پاویش، به دور از اینکه بگوییم از چه نژادی هستند، برای همه کودکان جا باز می کنیم و هدف ما تامین حقوق کودکان است که یکی از آنها آموزش و پرورش است. توانمندسازی.”


ناهید باقری جهادگر کوره آجرپزی گفت: امیدوارم برنامه هایی مانند همسایه های خوب بیشتر شود زیرا تلاش می کند مردم را آگاه کند. اساساً بزرگترین کاری که بشریت می تواند انجام دهد این است که فقر اقتصادی و فقر فرهنگی در حاشیه شهرهای بزرگ داشته باشیم، بنابراین باید همزمان با آن مقابله کنیم. بدیهی است که سرمایه گذاری روی کودکان سرمایه گذاری در آینده آنهاست.


عاطفه ملائک، فعال اجتماعی موضوع این مجموعه مستند می گوید: من یک زن هستم. از تمام زنانگی و تعاریفی که یک زن دارد. و مادری با تمام مسئولیت های یک مادر. او به عنوان یک زن و مادر علاوه بر تمام فعالیت های زندگی اش، با حمایت همسرش در فعالیت های اجتماعی شرکت می کند. کار در زمینه مواد مخدر و خواب شاید چندان زنانه نباشد و کار من در این زمینه مورد حمایت مردان اطرافم بوده است.


حسین ملائک، فعال اجتماعی نیز گفت: کار ما برای تهیه غذا و لباس گرم به معتادان متجاهر و افرادی که در جعبه های مقوایی می خوابند، یک گروه است، عمدتاً افراد تحصیلکرده دانشگاهی که افراد شایسته و شایسته ای هستند. ما در این جاده هستیم با تشکر از نمایندگان این مستند که فعالیت های ما را نشان می دهد.


آتش نشان اکبر صمدی نیز گفت: ۱۸ سال است که آتش نشان می کنم و از همان ابتدا به آموزش فرهنگ ایمنی به کودکان علاقه مند هستم. با انجام کارهای زیادی در این زمینه متوجه کاستی های این کار شدم و در این زمینه نیز شروع به کار کردم. امیدوارم به مردم ایران کمک کرده باشم.


در پایان این نشست از سوژه های مستند «همسایه های خوب» تجلیل شد.


انتهای پیام/