مردی که سال‌ها در غرب زیست اما غرب زده نشد


مردی که سال‌ها در غرب زیست اما غرب زده نشد

حجت‌الاسلام خسروپناه، رئیس شورای اندیشه‌ورز سازمان فرهنگی هنری و فرهنگسرای اندیشه درباره ابعاد مختلف زندگی نادر طالب‌زاده یادداشتی را منتشر کرد‌.


به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای اندیشه، ۹ اردیبهشت ماه بود که نادر طالب‌زاده، پژوهشگر و مستندساز برجسته کشور پس از پشت سرگذاشتن مدتی بیماری دعوت حق را لبیک گفت. 


زندگی این فیلمساز انقلابی همراه با اتفاقات متعددی بوده است که می‌تواند الگویی قابل توجه برای نسل جوان مستندسازان و اهالی سینما باشد. از تحصیل در آمریکا، بازگشت به کشور و همراهی با سیدشهیدان اهل قلم، سیدمرتضی آوینی. 


زندگی و تحصیل در آمریکا و بازگشت او به کشور یکی از بزرگترین نقاط عطف زندگی نادر طالب‌زاده به شمار می‌رود، چرا که شناخت دقیق او از زندگی در غرب او را در خلق آثاری دقیق و پژوهشی یاری بسیار کرد. 


از سویی دیگر، تاسیس و برگزاری چندین ساله کنفرانس‌های ضد صهیونیسمی «افق نو» یکی از اقدامات قابل تأمل او در راستای افشای پشت پرده اسرائیل و ماهیت شیطان بزرگ بود. هم‌چنین تولید چند ده فیلم مستند و برنامه تلویزیونی که خبر از افول و فروپاشی آمریکا می‌داد بخش مهم دیگری از کارنامه اوست. 


حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه، معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس شورای اندیشه‌ورز سازمان فرهنگی هنری و فرهنگسرای اندیشه به همین مناسبت یادداشتی را درباره ابعاد مختلف زندگی و زمانه نادر طالب‌زاده به رشته تحریر درآورده است که در زیر می‌خوانید: 


بسم الله الرحمن الرحیم


فَلَا تُطِعِ الْکَافِرِینَ وَجَاهِدْهُم بِهِ جِهَادًا کَبِیرًا (فرقان۵۲)


عروج ملکوتی و شهادت گونه مجاهد عرصه فرهنگی، افشاگر تهاجم و ناتو سینمایی، هنرمند متعهد و انقلابی برادر کوشا و بصیر مرحوم حاج نادر طالب زاده رضوان الله تعالی علیه، جبهه انقلاب اسلامی را عزادار کرد. 


حاج نادر عزیزمان سالها در غرب زیست، اما غرب زده نشد و عمرش را در برقراری مدرسه فکری و هنری شهید سید مرتضی آوینی سپری کرد و با استکبار رسانه‌ای جنگید و در روز قدس عروج کرد. 


این ضایعه جبران ناپذیر را به مقام معظم رهبری و خانواده معزز و دوستان و همسنگران آن مرحوم مغفور تسلیت عرض می‌کنم. 


امیدوارم شاگردانش، جهاد تبیینی و فرهنگی آن عزیز ملکوتی را دنبال کنند.


انتهای پیام/