مزایای Elderberry چیست؟ او در مورد غذا توضیح می دهد.


مزرعه گل ختمی چیست؟ Gaby Vaca-Flores ، RDN ، CLE ، وعده الدربری را در مورد حمایت فیزیکی و موارد دیگر به اشتراک گذاشت.

مردم قرن هاست که از گل خشخاش برای ارتقاء رفاه عمومی استفاده می کنند. این یک گیاه قدرتمند برای سلامت بدن است و می تواند یک ابزار عالی برای دسترسی به آن در صورت احساس آب و هوا باشد.

در حالی که داروهای طبیعی گاهی اوقات خیلی خوب به نظر می رسند ، اما گل سن برای حمایت از سیستم ایمنی بدن را بالا می برد. در این مقاله ، ما منابع علمی پشتیبانی شده در مورد elderberry را برجسته خواهیم کرد.

آلبالو چیست؟

Elderberry درختی است از Adoxaceae خانواده و درخت پیر یا سمبوکوس نامیده می شود. در حالی که معمولاً در سراسر جهان استفاده می شود ، بومی اروپا و آمریکای شمالی است. این گل به خاطر گلهای سفید و انواع توت های بنفش تیره اش مشهور است.

در حالی که آلبالو نام دارویی را به دست آورده است ، به دلیل پخت و پز و کاربردهای کاربردی آن به طور گسترده ای شناخته شده است.

تا به امروز ، از سنبل الطیب برای تهیه مربا ، سس ، پای ، چای و شراب استفاده می شود. علاوه بر این ، آمریکایی ها از شاخه ها برای ساخت مهره ، سبد و سایر وسایل خانه استفاده کرده اند.

دختری که در دستش گل سنبلدری گرفته است

مزرعه گل ختمی چیست؟

خواص دارویی Elderberry عمدتا به دلیل مشخصات و ترکیبات جذاب آن است. در اینجا چیزی است که آن را متمایز می کند.

1. سنجد سرشار از ترکیبات فنلی است

Elderberry دارای ترکیبات مفیدی به نام پلی فنول است.

به طور خاص ، آلبالو گروه کوچکی از پلی فنول ها به نام آنتوسیانین را منتقل می کند. محققان هنوز در تلاش برای درک نحوه عملکرد آنتوسیانین ها در بدن هستند ، اما مطالعات زیادی وجود دارد که نقش امیدبخش پلی فنول در سلامت انسان را نشان می دهد.

برخی از امکانات پیشنهادی عبارتند از:

2. Elderberry آنتی اکسیدان ارائه می دهد

میوه های عمیق رنگ مانند ساقدوش سطوح بالاتری از آنتی اکسیدان ها را در مقایسه با همتایان سبک خود تولید می کنند.

آنتی اکسیدان ها نام چتر برخی ویتامین ها (مانند ویتامین C) و ترکیبات فنولیک و فلاونوئیدی (مانند موارد بالا) هستند. این می تواند از سیل سلول جلوگیری کند. به عبارت دیگر ، آنها به روشن شدن رادیکال های مضر که از ما در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می کنند ، کمک می کند.

علاوه بر این ، یک مطالعه دیگر نشان داد که گلاب تولید ROS (مصرف بیش از حد) در سلولهای روده را 22 درصد و آسیب DNA را 46 درصد کاهش می دهد.

با توجه به توانایی آنها در از بین بردن یا به تاخیر انداختن آسیب تلفن همراه ، مزایای آنتی اکسیدانی در بسیاری از زمینه های سلامت انسان طنین انداز است ، از جمله:

  • امنیت
  • سلامت قلب و چشم
  • پیری پوست

3. Elderberry از سلامت سیستم ایمنی بدن پشتیبانی می کند

نقش Elderberry در حمایت از سیستم ایمنی بدن ما یکی از منابع شناخته شده و تحقیق شده آن است.

محققان بر این باورند که آلبالو با بهبود عملکرد گلبول های سفید خون باعث سلامتی می شود. گلبول های سفید خون (مانند ماکروفاژها و لنفوسیت ها) بلوک های سازنده انرژی هستند و برای عملکرد مناسب ضروری هستند.

مطالعات زیادی وجود دارد که تأثیر خوردن گل سنبل را بر سیستم ایمنی بدن بررسی کرده است.

یک متاآنالیز در سال 2019 بر روی چهار آزمایش بالینی نشان داد که در شروع علائم تنفسی ، افزودن گل ختمی به طور قابل توجهی طول مدت و شدت علائم را در مقایسه با گروه های کنترل کاهش می دهد. علائم مورد آزمایش با سرماخوردگی معمولی از جمله سرفه و احتقان بینی مطابقت داشت.

در حالی که تحقیقات اخیر در مورد حمایت از سیستم ایمنی بدن گل سنبل الطیب بسیار امیدوار کننده است ، تحقیقات بیشتری برای تأیید تأثیر آن بر افراد سالم مورد نیاز است.

پخت توت فرنگی برای بهبود آمادگی جسمانی

آنچه باید قبل از حمایت از الدربری بدانید

بدیهی است که نادیده گرفتن فواید گل ختمی دشوار است. با این حال ، قبل از افزودن آن به برنامه معمول خود ، توجه داشته باشید که مرکز ملی سلامت و سلامت یکپارچه نسبت به خوردن خام خشخاش هشدار می دهد.

خوردن قسمت های مختلف درخت سنجد – از جمله پوست ، برگ و ریشه آن – خطرناک است. آلبالو در شکل سبز خود حاوی گلیکوزیدهای سیانوژنیک است که هیدرولیز معده در هیدروژن سیانید (HCN) است. HCN یک ماده سمی است که می تواند باعث ناراحتی دستگاه گوارش در حالت تهوع و استفراغ شود. بیشتر تماس با HCN ممکن است نیاز به بستری شدن داشته باشد.

خبر خوب؟ انواع توت های پخته شده خطری ندارند. همچنین می توانید آن را در فرم های ایمن اضافی مانند آبمیوه های کهن که حاوی عصاره گل سنبل است مصرف کنید.

افکار نهایی

برای بازآفرینی ، گل سنبل گیاهی است که به طور سنتی برای حمایت از سلامت جسمی مورد استفاده قرار می گیرد. پلی فنول قابل توجه و مشخصات آنتی اکسیدانی آن را به عنصری کلیدی در ارتقاء رفاه عمومی تبدیل می کند. همچنین دارای یک گروه تحقیقاتی بزرگ است که از خواص درمانی پشتیبانی می کند.

برای یک تجربه ایمن تر ، بهتر است کهرنج پخته شود – یا به راحتی ، به مکمل گل ختمی که حاوی عصاره درختچه است دسترسی پیدا کنید.

Posted on

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *