مسئولان باشگاه «استهلال» و اتحادیه فوتبال برای صدور مجوز حرفه ای جلسه ای برگزار کردند


صدور پروانه حرفه ای

مدیران باشگاه استقلال تهران برای اخذ مجوز حرفه ای با مدیران فدراسیون فوتبال جلسه ای برگزار کردند.


به گزارش ایلنا به نقل از رسانه رسمی باشگاه استقلال، ساعت ۱۲ امروز (شنبه) مدیرعامل باشگاه استقلال، دکتر مصطفی آجورلو، برخی از مسئولان باشگاه، میزبان، دبیر کل فوتبال حسن کامرانی فر همراه با خورشید. فدراسیون، دکتر زارع، رئیس کمیته مجوزهای حرفه ای فدراسیون و برخی دیگر از مسئولان فدراسیون فوتبال بودند.


دکتر مصطفی آجورلو در این جلسه پذیرای مدیران فدراسیون فوتبال برای بررسی شرایط اخذ مجوز حرفه ای برای باشگاه استقلال گفت: با وجود اینکه بیست و یک دوره لیگ برتر می گذرد هنوز بسیاری از باشگاه های ما هنوز داشتن شرایط حرفه ای کامل، نبود زمین های تمرینی ویژه برای تیم های ایرانی یکی از مشکلات است. ما شروع به کار روی این مشکل کردیم زیرا شرایط درآمدی باشگاه ها با هزینه های آنها همخوانی ندارد. همانطور که می دانید حقوق باشگاه ها در سراسر دنیا در رابطه با پخش زنده و پخش مجدد رعایت می شود و ما هم اکنون وارد این صنعت خواهیم شد و با حمایت وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال پیش خواهیم رفت. ۲۰ سال پیش به رئیس انجمن گفتم درآمد باشگاه ها باید بر اساس استانداردهای حرفه ای لیگ های دیگر باشد. ما باید حقیقت را به هواداران خود بگوییم و از پارسال به دنبال احقاق حق هواداران فریب خورده استقلال هستم. ما تماس های لازم برای اخذ مجوز حرفه ای را داریم و در حال حرکت به سمت آن هستیم.


در ادامه حسن کامرانی فر گفت: در برنامه فدراسیون همه باشگاه ها باید مجوز حرفه ای بگیرند. جلسات خوبی در این زمینه برگزار شد. باشگاه ها هم باید با هم همکاری کنند و اعتبار باشگاه ها و لیگ های ما به این بستگی دارد. برنامه لیگ قهرمانان اروپا نیز تغییر کرده و با شرایط جدید برگزار خواهد شد. وقتی صحبت از مدارک حرفه ای می شود، ما با هیچ باشگاهی مقایسه نمی کنیم. اکنون برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا، کسب سهمیه و داشتن مجوز حرفه ای شرط است و خوشحالم که باشگاه استقلال در این زمینه همکاری و همکاری لازم را دارد.


در پایان این نشست به این نتیجه رسید که با ادامه برگزاری این جلسات، همکاری و تلاش، باشگاه “استهلال” و سایر باشگاه ها بتوانند اعتبار تخصصی لازم را کسب کنند.


در این جلسه دکتر مصطفی آجورلو مدیرعامل باشگاه استقلال، سعید فتاحی معاون ورزشی، فرشید سامی معاون حقوقی، محمدحسین زرندی معاون ارتباطات، فرزاد نادری مدیر مجوزهای حرفه ای و بهنام نصیری حضور داشتند. عضو کمیته صدور مجوزهای حرفه ای باشگاه آقایان حسن کامرانی فر دبیرکل فدراسیون فوتبال، دکتر زارعی، خانم جعفری و…


انتهای پیام/