مسئولیت ارائه یک تصویر فرهنگی منحصر به فرد بر عهده فیلمسازان است


مسئولیت ارائه یک تصویر فرهنگی منحصر به فرد بر عهده فیلمسازان است

اختتامیه هفته سوم فیلم و عکاسی چهارمحال و بختیاری با حضور رئیس سازمان هنری سینمایی کشور در شهرکرد برگزار شد.


به گزارش ایلنا، محمد خزاعی روز گذشته (۲۳ تیرماه) در مراسم اختتامیه سومین هفته فیلم و عکاسی چهارمحال و بختیاری در شهرکورد حضور یافت.


محمد خزاعی در این مراسم گفت: برنامه ریزی برای توسعه زیرساخت های فرهنگی به ویژه سالن های نمایش در منطقه چهارمحال و بختیار در حال انجام است و بر اساس جدول زمانی تمامی فضاهای موجود بهسازی می شود.


وی تقویت بنیه و شکوفایی استعدادها در توسعه سینمای استان را مهم دانست و به همین منظور سمینارهای آموزشی مختلف و سایر برنامه های آموزشی با همکاری انجمن سینمای جوانان به زودی در چهارمحال و بختیار اجرا می شود. و برنامه ریزی


رئیس سازمان هنری سینمایی کشور ادامه داد: پس از ۱۲ سال برنامه نوسازی محوطه انجمن فیلم جوانان اجرایی شد که تا پایان امسال دفاتر چهارمحال و بختیاری نیز از این امکانات آموزشی جدید برخوردار خواهند شد. می تواند روند آموزشی سربازان را با سرعت بیشتری دنبال کند.


وی در خصوص نقش فیلمسازان در شکل گیری هویت و سیمای فرهنگی مردم گفت: همه مردم، رفتار و کردارشان روزی به یادگار می ماند. به دلیل نحوه شکل گیری خاطرات در ذهن مردم، این موضوع بیش از هر زمان دیگری مرتبط و مهم به نظر می رسد. تصویری که در آینده در ذهن مردم باقی خواهد ماند بسیار مهم است.


خزاعی یادآور شد: اینکه چه تصاویری از مردم این زمانه به آیندگان ارائه می شود، چگونه و با چه هدفی این ارائه انجام می شود، مسئولیت فیلمساز را پیچیده می کند، زیرا به مرور زمان تصویر فیلمسازان با هویت فیلمساز مرتبط می شود. گذشته و ادراک آینده فرهنگ … خورد.


وی با تاکید بر اینکه کار سینمایی بسیار حساس و تاثیرگذار است، گفت: نحوه ساخت فیلم و تاثیرگذاری آن در آینده یکی از موضوعاتی است که این اثر را خاص می کند.


رئیس سازمان هنری سینمایی ادامه داد: در این سازمان سه محور کار عدالت، استانداردسازی و فقه تعریف شده است. در صنعت سینمای کشور حل خواهد شد.


خزاعی درباره محور کار استانداردسازی در سینما توضیح می دهد: یعنی آثار هنری باید با معیارهای مورد نیاز جامعه مطابقت داشته باشد، زیرا نقد این موضوع و هویت همیشه وجود داشته است، بدون توجه به دیدگاه قومی. .. تقلیل کار به بازگویی و تنزل دادن آن به اقشار خاص اجتماعی باعث می شود امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز به تعریف این معیارها را احساس کنیم.


وی توزیع برابر ساختمان ها و افراد ماهر در تمام مناطق کشور را مبنای عدالت در صنعت سینما دانست و اساس آموزش گروه هایی مانند انجمن فیلم جوانان است. اقتصادی، کاملا اشتباه است و در بحث بازگشت باید تجدید نظر شود. صرف نظر از مسائل مالی، باید بر اساس استعدادیابی انجام شود.


خزاعی با تاکید بر ارائه آموزش رایگان در نهادهای دولتی گفت: باید به مردم فرصت داد تا با بهره گیری از امکانات و آموزش بدون دغدغه به ساخت فیلم بر اساس استعداد و مهارت خود ادامه دهند.


همچنین معاون فرهنگی و مدیریت اسلامی به رفع بسیاری از مشکلات حوزه سینما بر اساس قوانین پرداخت و تصریح کرد: هر هنرمند سینما در خارج از کشور باید اولین قدم را برای حضور در جشنواره ها و برنامه های فرهنگی بردارد. ، قواعد شرکت در آن را می توان به اشکال مختلف از جمله پوشش، نوع سخنرانی و … پذیرفت، اما در مواجهه با حوادث داخلی برخی افراد خلاف قانون عمل می کنند و از پذیرش اصل اجتناب می کنند.


وقتی از قانون دور می شوید، فقط یک صدا فریاد می زنید و اعتراض می کنید، اما عموماً هیچکس. حق انتشار عمومی افکار و نظرات خود را در قالب دلایل تجاری یا فکری یا شخصی ندارید.


وی بیان کرد: برخی از قوانین نظارتی در دنیا بسیار سخت گیرانه تر از قوانین کشور ما هستند، به خصوص قوانینی که به خانواده بازمی گردد، اما متاسفانه برخی از صنایع داخلی این اصول را نادیده گرفته و به ویژه کانون خانواده را مورد حمله قرار می دهند. علاوه بر آن.


رئیس سازمان هنری سینمایی کشور معتقد است که ایجاد سینمای ملی نیاز به پیگیری درست دارد و افزود: همه مردم از همه مناطق ایران با هر نگرش و عقیده ای می توانند خود را در سینمای ملی ببینند. صفحه نمایش و شناسایی با آن.


وی بیان کرد: سینمای ملی با سینمای ملی بسیار متفاوت است، برخی از تولیدات موجود بر اساس منافع شخصی ساخته می شود، باید این رویه اصلاحی باز شود و ورود نیروهای جوان و روشنفکر در آینده اجرایی شود. .


بر اساس این گزارش، اختتامیه هفته سوم با حضور احمد السطی، فارمک سلیمانی، سعید جلیلی، فیلم ها و عکس های چهارمحال و بختیاری از اساتید عرصه های مختلف سینما، جهانبخش زمانی، حسن زباناخت و سید برگزار شد. محمد طاهریان و احمد تاجی از هنرمندان پیشکسوت، محمدرضا عالیور و آندیا یحیی پور از سینماگران جوان، فریدون نجفی، آرمان کلی پور، شهرام ابراهیمی، مرجان خسروی و مختار عبداللهی بهترین چهره های ملی و بین المللی استان هستند. هدیه ای ارائه کرد


لازم به ذکر است حبیب ایل بیگی معاون ارزشیابی و کنترل، یزدان عشیری مشاور رئیس جمهور و مدیر کل روابط عمومی سازمان هنری سینمایی و محمدرضا سهندی مدیرکل حقوقی استان ها و سینماهای کشور، معاونت امور حقوقی استان ها و سینماهای کشور، با حضور در سالن اجتماعات معاونت امور اجتماعی و امور بین الملل سازمان سنجش آموزش کشور را اعلام کردند. در این مراسم شرکت کردند. مهدی آذرپندار، مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران و هاشم میرزاخانی، مدیرعامل موسسه سینما شهر، رؤسای این انجمن بودند و فیلم را همراهی کردند.


انتهای پیام/