مستند « توپچی های پاوه » از شبکه اوغوز پخش می شود


مستند «تفنگچیان سنگفرش» ساخته مهدی لارویی به کارگردانی گروه مستند فرهنگی بنیاد فتح از جمعه ۷ مردادماه از شبکه افق سیما پخش می شود. محاصره پاو.


به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگ روایت فتح، مستند «تفنگچیان پاوه» به کارگردانی مهدی لارویی محصول گروه فیلم مستند بنیاد فرهنگ روایت فتح، جمعه ۷ مرداد ساعت ۱۰:۰۰ پخش می شود. بعد از ظهر ، در شبکه افوگ سیما.


مستند «تفنگچیان پاوه» داستان هفتم مرداد سال ۵۸ در اولین ماه پیروزی انقلاب اسلامی را روایت می کند که مردم پرتلاش پاوه در برابر وحشیانه ترین جنایات منافقین و ضدانقلاب مقاومت کردند. منافقین با بیش از ۵۰۰۰ سرباز شهر پاوه را محاصره کردند، از طرفی نیروهای پدافند کمتر از ۶۰ نفر در شهر بودند و سرانجام در ۶ مرداد ۱۳۵۸ امام (ره) فرمان تاریخی شکستن را صادر کردند. با محاصره پاوه، مردم به داخل پاوه کوچ کردند و هجوم جمعیت و همچنین حرکت نیروهای حاضر در پاوه، آنها را مجبور به عقب نشینی کرد. ضد انقلاب


در این مستند، جمعی از مدافعان شهر پاو در مورد جنایات و درگیری های منافقین و خاطرات و شادی وصف ناپذیر محاصره کامل شهر پاو که در ۲۷ آگوست ۲۰۱۸ به پایان می رسد، صحبت می کنند. امام خمینی (ره) فرمان تاریخی دادند و تمام پنج هزار نیروی ضدانقلاب از پاوه گریختند.


این مستند ۴۵ دقیقه ای به کارگردانی مهدی لارویی محصول گروه مستند بنیاد فرهنگی فتح با سایر بازیگران: تهیه کننده: سید هاشم موسوی، تصویربردار: مهدی لارویی، صابر ده پهلوانی، صدابردار: حسین فرمانی، متن راوی: ابراهیم ربیعه، متخصص حراست مقدس. : علی رستمی، گرافیست: مهدی متوسلی، تدوین: مهدی لارویی.


انتهای پیام/