مشکلات تغذیه کودکان – دکترها وب سایت رسمی محمد صفریان


شیردهی محدود پیامدهای غیر قابل انکاری دارد که علاوه بر درک کلی از اهمیت آن ، برخی از مادران هنوز به دلایل مختلف و از دوران کودکی به دلایل مختلف این را نمی دانند.

به دنبال اهمیت تغذیه با شیر مادر ، کاهش وزن و سوء تغذیه و همچنین اضافه وزن و چاقی ، نگرانی های اصلی تغذیه ای در مراقبت ها ، به ویژه برای خانواده های با تحصیلات بالا است.

موضوع کاهش وزن و سوءتغذیه (به دلیل توصیه های اشتباه والدین ، ​​به ویژه مادران) بسیار رایج است ، بدون اینکه بدانیم نیازهای غذایی با نیازهای بزرگسالان متفاوت است و برای خوردن تعداد بزرگسالان باعث سوء تغذیه و رشد فشرده در کودکان می شود که می تواند در همه جنبه های زندگی بر او تأثیر بگذارد.

به عنوان مثال ، ما به بزرگسالان توصیه می کنیم غذاهای کم چرب و کم چرب بخورند ، اما کودکان باید از غذاها ، به ویژه شیر پرچرب استفاده کنند ، زیرا بزرگ می شوند و از سوء تغذیه و عقب ماندگی رشد جلوگیری می کنند.

سوء تغذیه کودکان می تواند منجر به کمبود ویتامین A ، کمبود ویتامین D ، روی و سلنیوم شود که متأسفانه در کودکان در طول سالها شایع است و می تواند بر سطح هوش آنها و عملکرد بعدی آنها در زندگی تأثیر بگذارد. بنابراین ، کودکانی که نمودار رشد طبیعی برای مراحل مختلف رشد ندارند (دو سال ، پیش دبستانی و پیش دبستانی) باید تحت نظر پزشک باشند و به تغذیه آنها توجه بیشتری شود ، در حالی که مکمل ها نباید بدون تجویز پزشک و روی می تواند باعث ایجاد سمیت در نوزاد شود که عوارض جانبی زیادی به همراه خواهد داشت.

خانواده ها ، به ویژه مادران تحصیل کرده ، باید توجه داشته باشند که تغذیه سالم با توجه به سطوح مختلف رشد و از گروه های سنتی مختلف متفاوت است و غذاهای کم چرب و کم کالری برای کودکان توصیه نمی شود و از تغذیه نوزادان برای پیشگیری از بیماری ها نباید استفاده شود. توسعه و ورزش به عنوان یک برنامه روزانه.

علاوه بر این ، سوءتغذیه در برخی از کودکان منجر به سوء تغذیه می شود که ناشی از بی توجهی والدین به ویژه مادران به تغذیه کودکان است که منجر به چنین واکنشی در کودک می شود.

گاهی اوقات چاقی و چاقی در کودکان بین دو تا هفت سال دیده می شود که باید برای آزمایش های لازم مورد آزمایش قرار گیرند تا در صورت نیاز به درمان ، اقدامات درمانی مناسب به موقع و برای مشکلاتی مانند فشار خون بالا ، بیماری قلبی انجام شود. به دیابت و کوتاهی قد و رشد خشک.

بنابراین ، به دلیل نمودار رشد طبیعی برای کودکان از یک تا پنج سالگی ، رژیم غذایی روزانه آنها باید شامل همه گروه های اصلی غذایی (شامل نان و غلات ، میوه ها و سبزیجات ، شیر و محصولات لبنی ، گوشت و جایگزین ها) باشد و کودک باید حداقل پنج وعده غذا در روز بخورید ، یک وعده غذا بخورید (شامل سه وعده غذایی اصلی و دو کوکی).

صبحانه یک وعده غذایی بسیار مهم است – می تواند روز شما را خوشایند یا مختل کند. میان وعده یک میان وعده کوچک است که بین دو وعده غذایی اصلی به کودک داده می شود. از آنجا که معده نوزاد کوچک است و به انرژی زیادی احتیاج دارد ، رژیم غذایی اصلی نیاز او را برآورده نمی کند و لازم به ذکر است که این میان وعده تنها سهم کمی در برآوردن نیازهای تغذیه ای نوزاد دارد و جایگزین وعده غذایی اصلی نمی شود.

مطب چاپ شده توسط دکتر محمد صفریان در روزنامه قدس

Posted on

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *