مشکل اصلی فیلم ضعف فیلمنامه است


مشکل اصلی فیلم ضعف فیلمنامه است

معاون وزیر فرهنگ و ورزش در اختتامیه جشنواره اکران دفاع مقدس تاکید کرد: مشکل اصلی صنعت فیلم و ویدئوآرت ما مشکل نویسندگی است، مشکل اصلی این است که محتوا قوی نشده است. و هنری تاریخچه موثر


به گزارش ایلنا، معاونت حقوقی ریاست جمهوری، امور مجلس و روابط عمومی استانداری وزارت فرهنگ و مدیریت اسلامی؛ مراسم اختتامیه جشنواره ملی فیلم دفاع مقدس و مقاومت با حضور سیدمحمد هاشمی معاون حقوقی وزارت فرهنگ و مدیریت اسلامی و نماینده امور مجلس و استان ها برگزار شد.


سیدمحمد هاشمی سخنان خود را با بیان این مطلب آغاز کرد: مشکل اصلی در صنعت تولید فیلم و ویدئو ما فیلمنامه است، مشکل اصلی این است که محتوا به یک روایت قوی و تاثیرگذار تبدیل نمی شود. البته جناح های مختلف برای حل این مشکل متحد شده و پیروز شده اند، اما مشکل همچنان پابرجاست. باید به معضل اکران که مانعی جدی بر سر راه تسخیر معنوی سینما و سینماست که موفقیت های زیادی را برای جریان فرهنگی و هنری انقلاب اسلامی به ارمغان می آورد، توجه ویژه شود.


معاون حقوقی، امور مجلس و هیات استانی در ادامه افزود: موضوع مهم دیگر بحث تولید است. باید سعی کنید آثار محتوایی و هنری زیادی تولید کنید. به عنوان مثال داوران ممتاز این جشنواره باید شش اثر را انتخاب و از خلق آنها حمایت لازم را انجام دهند. در همین راستا وزارت فرهنگ و مدیریت اسلامی آمادگی خود را برای حمایت از هر کار خیر از جمله دفاع مقدس اعلام می دارد.


سید محمد هاشمی در ادامه بر موضوع آموزشی تاکید کرد و گفت: دوره های کاربردی و ابتکاری فیلمنامه نویسی باید تدارک دیده شود تا آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره از انسجام بالایی برخوردار باشد.


قائم مقام وزارت مدیریت ادامه داد: دوست دارم مدیریت دبیرخانه این جشنواره از آثار برگزیده قانع نشود، بلکه توجه عموم علاقمندان به این صنعت که به برکت این جشنواره افتتاح شده است، باشد. . به این ترتیب سال آینده شاهد محصولات جدی تری خواهیم بود.


انتهای پیام/