معاون نخست‌وزیر روسیه به زودی به تهران سفر می‌کند


معاون نخست‌وزیر روسیه به زودی به تهران سفر می‌کند

نشست ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی با موضوع «کمیسیون مشترک اقتصادی روسیه» به ریاست معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و با حضور اعضای ستاد مرکب از مدیران دستگاه‌های ذیربط و همچنین سفیر ایران در روسیه برگزار شد.


به گزارش ایلنا، مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در این نشست، از دستگاه‌های مختلف درخواست کرد که موضوع  کمیسیون‌های مشترک را با جدیت دنبال کنند.


وی از سفرقریب الوقوع الکساندر نواک، معاون نخست‌وزیر روسیه و رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه به تهران و دیدار با معاون اول رئیس‌جمهور به عنوان همتا خبر داد. 

همکاری‌های مالی، حل مشکلات ترانزیتی و همکاری در زمینه پروژه‌های نفت و گاز از اهداف برگزاری این کمیسیون مشترک به شمار می‌رود.

همچنین لغو روادید دوجانبه برای توریسم گروهی از جمله موضوعات مورد بررسی دو طرف خواهد بود.

کاظم جلالی، سفیر ایران در روسیه نیز در این نشست با اشاره به دوران جدید روابط ایران و روسیه، گفت: فضای کاری پس از سفر رئیس‌جمهور ایران به روسیه، برای دو طرف فراهم‌تر شده است و عزم جدی برای حل مشکلات ترانزیتی و صادراتی و در زمینه اعتبارنامه‌های گمرکی وجود دارد.

وی روسیه را بازار بزرگ مناسبی برای صادرات به خصوص در زمینه پوشاک، محصولات چرمی و آبزیان دانست و برگزاری کمیسیون‌های مشترک را تسهیل‌کننده روند رو به رشد تجارت دو کشور ارزیابی کرد.

در ادامه، حاضرین در این جلسه درخصوص موضوعات محوری که می‌تواند در کمیسیون مشترک اقتصادی پیش‌رو مدنظر قرار گیرد به تبادل نظر پرداختند و محورها و پیشنهادات خود را ارائه کردند.


انتهای پیام/