معاون وزیر امور داخله تاکید کرد: مدیریت استان های جنوبی و دهیاری ها در صورت بروز حوادث احتمالی ناشی از بارندگی آماده باش هستند.


معاون وزیر امور داخله تاکید کرد: مدیریت استان های جنوبی و دهیاری ها در صورت بروز حوادث احتمالی ناشی از بارندگی آماده باش هستند.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی و سازمان مدیریت بحران، با توجه به هشدارهای مربوط به بارش، بارش و خطر احتمالی، معاون وزیر کشور، وزیر کشور و سرپرست وزارت کشور، رگبار و رعد و برق وزش باد شدید و سیل در برخی استان های جنوب کشور پیاده شوید با ارسال اطلاعیه ای به معاونت امور عمرانی استانداری، لزوم ایجاد و ارتقای آمادگی و آمادگی شهرداری ها و دهیاری ها برای رفع حوادث احتمالی ناشی از بارندگی در شهرها و روستاها مورد تاکید قرار گرفت.


به گزارش ایلنا، جمالی نژاد نسبت به وزش باد شدید و وقوع سیل در برخی استان های کشور (از جمله سیستان) هشدار داد. (کشورهای بلوچستان، کرمان، هرمزگان، فارس) جهت پیشگیری و جلوگیری از وقوع سیل احتمالی، رساندن سریع هشدارها و پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از طرق مختلف و اهمیت اتخاذ تدابیر لازم، برای جلوگیری از وقوع سیلاب‌های احتمالی. و نظارت بر شرایط اضطراری ناشی از حوادث و بلایا همچنین تاکید می شود در شهرها و روستاهای کشور سیل و وزش باد شدید وجود دارد.


همچنین ایجاد سازوکارهای همکاری برای پیشگیری از سیل و همکاری در شهرها و روستاهای حوزه شهری و روستایی و برگزاری منظم جلسات ستاد بحران شهری و کمیته های تخصصی زیر نظر ستاد ضروری است. همکاری با دستگاه اجرایی مسئول حفاظت از سیلاب و رودخانه های عبوری از شهرها و روستاها به ویژه با واحدهای تابعه وزارت نیرو در زمینه حفر رودخانه ها، مسیل ها، سدها و مرمت دیواره های ساحلی. با توجه به بیانیه وزارت کشور ضمیمه نظریه معاونت محترم قانون؛ تاکید کرد.


در بخشی دیگر از بیانات جمالی نژاد، رفع مشکلات فنی و نواقص شبکه های جمع آوری و زهکشی آب های سطحی که در معرض خطر سیل هستند، بازدید از نقاط بحرانی شهرها و روستاها و همچنین امکانات پیشگیری از سیل، پل ها پیش بینی شده است. ، ساختمان های فنی. با تعیین تدابیر لازم برای رفع آنها، تمامی دستگاه های ذیربط با همکاری یکدیگر مشکلات و موانع فنی پیش روی این تاسیسات را برطرف کرده و از علائم، المان ها و مبلمان شهری در محل بازدید کرده و اقدامات لازم را برای حفاظت و جلوگیری از سقوط در حین انجام خواهند داد. یک طوفان قوی .


در بیانیه معاون وزیر کشور و همچنین فهرستی از اماکن و ابنیه واقع در کف مسیل ها، نهرها و رودخانه ها در حاشیه شهرها و روستاها و هشدار به شهروندان و جوامعی که احتمال وقوع حوادث در آنها وجود دارد. مقدمات بسیج منابع، ساختمان ها، تجهیزات ساختمانی، تکنیک ها و خدمات را فراهم کرد و پیش بینی های لازم را برجسته کرد.


برنامه ریزی و هماهنگی لازم جهت فعالیت موثر و مستمر کلیه معاونین، مدیران، رؤسا، ادارات کل استان و نهادهای ذیربط روستاهای تابعه جهت فعالیت در زمینه پوشش بیمه ای ساختمانهای مسکونی شهرها و روستاهای در شرایط بحرانی. ظرفیت قانونی؛ نکته قابل توجه دیگر اعلام معاونت های وزارت جهاد کشاورزی در استان هاست.


انتهای پیام/