مهمترین گیاهان برای درمان بی اشتهایی


مهمترین گیاهان برای درمان بی اشتهایی

بی اشتهایی عبارت است از از دست دادن اشتها یا از دست دادن اشتها به دلایل مختلف مانند ورم معده، زخم معده، بیماری کبد، افسردگی یا استفاده بیش از حد از برخی داروها.


به گزارش ایلانا، این یک بی اشتهایی عصبی است که معمولاً در زنان و دختران جوان بین ۳۰ تا ۵۰ سال رخ می دهد. در زنان لاغر، این امر می تواند منجر به قطع قاعدگی، ضعف مطلق، کاهش ضربان قلب، ضربان قلب و ترشح هورمون شود.


بر اساس گزارش موسسه تحقیقات گیاهان دارویی، گیاهان دارویی متعددی در درمان بی اشتهایی موثر هستند که مهمترین آنها به شرح زیر است.


۱- افسنطین درمنه آبسینتیوم مقوی، اشتهاآور، ضعف گوارشی، در هر شاخه هزار گل گیاه ۱۰-۵ عدد مصرف شود، روزی یک فنجان میل شود.


۲- ادویه خوراکی آگاریک ترکی Acorus calamus L. برای نفخ و بهبود سیستم گوارش روزانه ۴-۱ گرم پودر ریزوم گیاهی استفاده کنید.


۳- انیسون – رازیانه رومی Pimpinella anisum L. تسکین دهنده معده – هضم اعصاب – بی اشتهایی – نفخ، بی اشتهایی پودر میوه خشک (دانه) مخلوط با عسل ۰.۵ تا ۲ گرم در روز. میوه های گیاه حاوی ۵/۱ تا ۵/۳ گرم اسانس است که بیشتر آن را قاصدک تشکیل می دهد.


۴- بابونه رومی Anthemis nobilis L. مقوی معده – موثر در بی اشتهایی – ۱۰-۵ گرم کاپتیول (گلهای گیاه) را در یک لیتر آب جوشانده میل کنید. این مقدار دم کرده را در یک لیوان در روز بنوشید.


۵- بادرنجبویه Melissa officinalis L. موثر برای سوء هاضمه و کاهش اشتها – مقوی معده، باد شکم، مخلوط برگها به صورت خام و دم کرده در سالاد. در صورت تمایل از این گیاه به صورت خام یا دم کرده استفاده کنید. کشک لیمو زنجبیل در صورت کاهش اشتها روزانه ۳ تا ۴ فنجان به برنامه غذایی خود اضافه کنید.انتهای پیام/