میانگین اقامت گردشگران در مرز ایران ۲۰ دقیقه بوده است


میانگین اقامت گردشگران در مرز ایران 20 دقیقه بوده است

وزیر کشور خاطرنشان کرد: حداکثر زمان حضور در مرز ایران ۲ تا ۳ ساعت و میانگین آن ۲۰ دقیقه است.


به گزارش ایلنا، احمد وحیدی با حضور در جلسه مشترک کمیسیون امور داخلی و امنیت ملی کشور، گزارش کار ستاد اربعین را ارائه کرد، اما از دی ماه سال گذشته جلساتی برای هماهنگی مراسم اربعین حسینی (ع) تشکیل شده است.


وی ادامه داد: ۱۷ دستگاه علاوه بر همکاری با دولت عراق با ستاد اربعین هماهنگ شدند و دیگر پشت سفارت عراق صف نکشیدند. همچنین برای صدور ویزا یا عبور از مرز عراق هیچ هزینه ای دریافت نمی شود. اخذ مجوز استفاده از سایر مرزهای کشور


بر اساس اطلاعات وزیر کشور، لازم است برای برگزاری راهپیمایی اربعین در گرمای بیش از ۵۰ درجه تدابیری اتخاذ شود و ۱۷۰ میلیون بطری آب، سرپناه، خودرو و پارکینگ در نظر گرفته شده است.


وحیدی گفت: حداکثر مدت اقامت در مرز ایران دو تا سه ساعت و میانگین مدت اقامت ۲۰ دقیقه است.


وزیر کشور درباره دلایل توقف گذرگاه های مرزی توضیح داد: سرعت کار عراقی ها بسیار کمتر از اقدامات ما در مرز بود، به همین دلیل اعلام کردیم که برای حفاظت از مردم، گذرگاه های مرزی را متوقف می کنیم. گرما و فشار زائران را آزار نمی دهد.


واحدی تاکید کرد: بودجه ستاد اربعین ۳۵ میلیارد تومان بود و این بودجه برای خرید ۴ باند جاده، سوله، برق رسانی و ساخت گیت صرف شد و استاندار همچنان بدهکار است.


در ادامه سدمجد میراحمدی رئیس ستاد اربعین نیز در این جلسه توضیح داد: اربعین را در شرایطی برگزار کردیم که همه ابعاد مراسم را تحت تاثیر قرار داد و مشکلات داخلی عراق را دیدیم. هلال احمر با افتخار ۴ برابر ظرفیت خود در این مراسم حضور یافت.


انتهای پیام/