نامه اعتراضی کولیوند به وزیر آموزش و پرورش در پی تخلف سرمربی استقلال


کولیوند

رئیس جمعیت هلال خمر در نامه ای به وزیر ورزش و جوانان، رفتار سرمربی استقلال با تیم امدادی را که به استادیوم فوتبال رسیده بود، غیرعادی دانست.


به گزارش ایلنا، در متن نامه دکتر پیرحسین کولیوند آمده است:


وزیر ورزش و جوانان جناب آقای دکتر سجادی


همانطور که گفتید در این ایام که انواع حوادث و سوانح از جمله سیل، زلزله، حوادث رانندگی و غیره هر روز بر مردم عزیز کشورمان عذاب و خسارات مادی و روحی وارد می کند و برای کاهش آن چه باید کرد. این وضعیت همانطور که شما گفتید برای شما بهترین ها را آرزو می کنم. این مصائب در همان دوران باستان مفید و مؤثر است، وجود مقتدرانه، مسئولانه، ایثارگرانه، فداکاری ها و کمک های به موقع جوانانی که در لباس مقدس هلال احمر خدمت می کنند، البته انتظاری است که مردم قدرشناس ما دارند. همیشه بدون هیچ ماده ای احترام گذاشته اند. .


علاوه بر این، این خویشاوندان طبق قوانین و مقررات بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر، حتی در درگیری‌های جنگی بین متخاصمان یا بین کشورها، مورد احترام و محافظت از هرگونه تجاوز قرار می‌گیرند. متأسفانه در این شرایط شکننده که به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نیازمند تقویت امید و انگیزه جوانان مشتاق، انقلابی و جهادی هستیم، شاهد رفتارهای زشت و غیرعادی هستیم. سرمربی سرشناس استقلال خطاب به امدادگران هلال احمر گفت. به حرمت ناجیان جوان، داوطلبان و خانواده های جمعیت هلال احمر لطمه می زند، لذا خواهشمند است با توجه به حساسیت موضوع این اقدام غیرورزشی را محکوم و دستورات مربوطه را صادر نمایید. لطفاً نتایج تحقیقات را به من اطلاع دهید تا اذهان عمومی روشن شود و انگیزه این سربازان فقیر در خدمت برای امداد و نجات جبران شود.


در عین حال جمعیت هلال احمر نیز از طریق مراجع ذیصلاح نسبت به موضوع اقدام خواهد کرد.


دکتر پیرحسین کولیوند


رئیس جمعیت هلال احمرانتهای پیام/