نایب رئیس سیما: عنصر جذابیت در انتخاب فیلمنامه حرف اول را می زند


نایب رئیس سیما: عنصر جذابیت در انتخاب فیلمنامه حرف اول را می زند

قائم مقام سیما در بازدید از پشت صحنه سریال «شهباز» گفت: از سه ماه آینده هر ماه حداقل با ۵ سریال قرارداد می بندیم و وارد چرخه تولید می کنیم.


به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری سیما، محسن برمهانی معاون رئیس جمهور سیما امروز چهارشنبه ۵ مردادماه در بازدید از پشت صحنه سریال «شهباز» شبکه پنج گفت: گروه سازنده انشالله امنیت سایبری، تهدیدات دشمنان را انجام خواهیم داد. شاهد باشید که او در حال ساخت یک سریال جذاب است که موضوعی امنیتی-پلیسی-ماجراجویی خواهد بود که به مقابله و خنثی سازی در سطح کلان می پردازد.


قائم مقام سیما شهباز در سریالی با رویکرد ملی بازی می کنند و ادامه داد: موضوع این سریال پتانسیل ساخت فصل دوم را دارد.


وی ادامه داد: امیدواریم برای یک بار هم که شده در تولیدی از این (ژانر) بتوانیم مخاطب را پای تلویزیون بگذاریم و قدرت و قدرت شخصیت های مثبت و قهرمان را به نمایش بگذاریم و همچنین شخصیتی ضد قهرمان بسازیم. آن شخصیت، بنابراین می تواند مخاطب را با خود همراه کند.


برمانی در بخشی از سخنان خود با اشاره به هجمه های رسانه ای دشمن خاطرنشان کرد: ما نمی توانیم در نمایش رسانه ها تاثیر بگذاریم تا حقیقت را پنهان و نادیده بگیریم. ما از طریق رسانه ها رسالت و مسئولیت داریم که مشکلات و مصادیق موجود در جامعه را عینی گزارش کنیم، حقیقت را آشکار کنیم و مردم را متوجه شویم.


قائم مقام سیما در بخشی دیگر از سخنان خود درباره ساخت این مجموعه تلویزیونی گفت: در چند ماه اخیر متن های زیادی به سیما ارسال شده و پس از بررسی انشالله در سه سال آینده قول می دهم. ماه حداقل ۵ سریال تلویزیونی جدید امضا شده و وارد مراحل تولید می شود.


برمهانی ادامه داد: با تلاش همکارانم در سیمافیلم و گروه فیلم و سریال شبکه سیما و سایر ادارات این تعداد افزایش می یابد.


معاون سیما گفت: این سریال ها تا پایان سال ۱۴۰۱ و اوایل سال آینده به تدریج پخش می شود و امیدواریم مورد پسند مخاطبان قرار گیرد.


وی درباره اولویت انتخاب فیلمنامه نیز گفت: اولین مسئله جذابیت است، این بسیار مهم است، یعنی اینکه مردم چه چیزی را می بینند و می پسندند و البته این جذابیت باید پیام روشنی داشته باشد تا رسانه ملی پیام را ارسال کند. باید با توجه به ماموریت ارائه شود. خلاق و متناسب با مخاطب باشد.


برمهانی با تاکید بر تنوع ژانرهای کاری خاطرنشان کرد: سریال های درام نباید تنها به چند ژانر محدود شود، زیرا در این صورت آنتن برای مخاطب تکراری و خسته کننده خواهد شد، بنابراین انواع ملودرام، کمدی، تاریخی، پلیسی و . . در دستور کار قرار دارد.


امیرحسین آشتیانی پور تهیه کننده و مهدی علینکی پور، کارگردان سریال، نویسنده و بازیگر حمیدرضا لوافی از این پروژه به معاونان سیما خبر دادند.


در این بازدید سعید آشنا مدیر شبکه پنج سیما، سعید سلطانی مشاور اجرایی و مدیر دفتر، حمید حاج نژاد مدیر روابط عمومی سیما، مسعود ملاثانی سرپرست گروه فیلم و سریال و جعفر یحیی مشاور شبکه پنج حضور داشتند. مدیران نیز حضور داشتند.


سریال ۳۰ قسمتی ۴۰ دقیقه ای شهباز توسط گروه فیلم و سریال پنج سیما در حال تولید است. ژانر این سریال معمایی و امنیتی است و آرش مجیدی، رضا داودنژاد، علیرضا آرا، میلاد میرزایی، مهداحت مولایی، نیما نادری، سیروس خمتی، فاطمه بهارمست، غزل نظر، پاوان افسر در آن ایفای نقش می کنند.


انتهای پیام/