نخل چیست؟ آیا از آثار خرما مطلع هستید؟


روغن پالم چیست؟ آیا از آثار خرما مطلع هستید؟

روغن پالم ، مانند روغن زیتون یا روغن کانولا ، ممکن است جزء اصلی دستور غذا شما نباشد. اما محققان در حال بررسی جوانب مثبت و منفی این روغن گرمسیری هستند.

روغن پالم در لیست غذاهای بسیاری از غذاهای فرآوری شده قرار دارد. اما س questionال این است که با توجه به تبلیغات منفی در مورد این روغن ، مقایسه آن با سایر روغن های آشپزی چگونه است و آیا آنطور که کارشناسان فکر می کنند برای شما مضر است؟

به طور خلاصه این روغن شگفت انگیز را بررسی کنید

روغن پالم یکی از پرکاربردترین روغن های گیاهی است و در نیمی از غذاها و بسیاری از محصولات از اسنک گرفته تا لوازم آرایشی یافت می شود.

تولید جهانی نفت از 15 میلیون تن در سال 1995 به 66 میلیون تن در سال 2017 افزایش یافت. گرایش های مورد علاقه برای صنایع غذایی (سوخت های فسیلی و انرژی کم در شرایط اتاق) و حمایت از استراتژی ها برای حصول اطمینان از سیاست های دولت از انتشار ، تولید و استفاده از روغن نخل.

اگرچه این عوامل مرتبط با نخل دارای مزایای آشکاری برای صنایع غذایی فرآوری شده هستند ، اما روغن حاوی مقدار بیشتری چربی نسبت به سایر سبزیجات است. اگرچه بحث هایی در مورد تأثیرات منفی آن بر سلامت وجود دارد ، اما متاآنالیزهای افزایش مصرف روغن پالم در 23 کشور جهان ارتباط قابل توجهی با مرگ و میر ناشی از بیماری ایسکمیک قلب نشان داده است.

یک مطالعه اخیر نشان داد که استفاده از خرما سطح خون ، “کلسترول لیپوپروتئین آتروژنی با چگالی کم” را بهبود می بخشد. در اوایل سال 2003 ، سازمان بهداشت جهانی (WHO) و سازمان غذا و کشاورزی (FAO) شواهدی مبنی بر مصرف زیاد چربی برای بیماری های قلبی منتشر کردند.

روغن پالم چیست؟

نخل چیست؟

روغن پالم از نخل خرما ، نوعی درخت که بیشتر در کشورهای گرمسیری مانند آفریقا و آسیا یافت می شود. منصفانه است که بگوییم این درخت در مناطق جنگلی رشد می کند و جالب است بدانید که برداشت چنین روغنی به دلیل عوامل محیطی زیادی محکوم است.

از آنجا که ایالات متحده افزودن چربی در رژیم غذایی را ممنوع کرده است ، بسیاری از تولیدکنندگان به روغن پالم روی آورده اند ، که جایگزین مناسبی است.

طبق گزارش USDA ، روغن پالم دارای مواد مغذی مشابه سایر روغن های پخت و پز است. قاشق غذاخوری قاشق غذاخوری حاوی 120 کالری و 14 گرم چربی کل است که شامل 7 گرم چربی اشباع (مقدار معادل کره) ، 5 گرم چربی سالم قلب و 1.5 گرم چربی اشباع می شود.

روغن پالم همچنین 2 گرم ویتامین E و 1 گرم ویتامین K را تأمین می کند.

این اعداد علاوه بر نوع روغن مشابه روغن زیتون است. قاشق غذاخوری یک قاشق غذاخوری روغن زیتون حاوی 2 گرم چربی اشباع شده (که می تواند در بیماری های قلبی نقش داشته باشد) است که 10 گرم چربی ناسالم است.

روغن پالم نسبت به سایر روغن های گرمسیری مانند نارگیل و روغن نارگیل چربی کمتری دارد.

از کف دست استفاده کنید

روغن پالم چگونه استفاده می شود؟

روغن پالم تقریباً در همه محصولات غذایی یافت می شود. حدود 50 درصد از محصولاتی که در سوپرمارکت ها پیدا می کنیم شامل پیتزا ، دونات و شکلات گرفته تا نرم کننده ها ، شامپو ، خمیردندان و بالم لب است. همچنین در خوراک دام و به عنوان منبع آب در بسیاری از نقاط جهان استفاده می شود.

روغن پالم اغلب به غذاهای فرآوری شده در فروشگاه اضافه می شود. بسیاری از غذاهای فرآوری شده مانند کره بادام زمینی و کرم قهوه حاوی روغن پالم هستند. ” همچنین می توان آن را در بسیاری از انواع بستنی ، خمیر پیتزا ، نان ، غذاهای منجمد ، سوپ های آماده ، سوپ ها ، دسرها و تنقلات ، مانند کوکی ها و چیپس ها یافت. علاوه بر این ، روغن پالم در برخی از محصولات مراقبت از پوست و لوازم آرایشی مانند بالم لب ، صابون های پاک کننده و صابون های حمام یافت می شود.

روغن پالم به دلیل داشتن دود زیاد در آشپزی نیز استفاده می شود. این بدان معناست که برای پخت در دمای بالا مناسب تر است.

به طور کلی ، وقتی روغن اضافه می شود ، دود افزایش می یابد ، زیرا فیلتر ناخالصی ها و اسیدهای چرب را که می تواند فرد سیگاری را ایجاد کند ، حذف می کند.

بسته به طعم ، نخل طعم تلخی در دهان دارد و مواد مغذی زیادی را تأمین می کند. روغن پالم نیز فراوان است. “می توان آن را پردازش و مخلوط کرد تا محصولات متنوعی با ویژگی های مختلف تولید شود.”

چرا اینقدر نظرات منفی در مورد این روغن وجود دارد؟

روغن نخل همچنان عامل اصلی جنگل زدایی در نقاط مختلف جهان و از بین رفتن گونه های در خطر انقراض مانند اورانگوتان ها ، عاج فیل و کرگدن سوماتران است.

این تلفات جنگلی ، همراه با تبدیل خاکهای غنی از کربن ، میلیون ها تن گاز طبیعی را به جو منتقل می کند و به تغییرات آب و هوایی کمک می کند. بنابراین ، با توجه به این عوامل ، مخالفت با کشت درخت و مصرف این روغن افزایش یافته است.

روغن مضر نخل

آیا کف دست شما درد می کند؟

روغن پالم برای سلامتی مفید است. برخی از مطالعات نشان داده اند که روغن پالم می تواند به کاهش خطر بیماری های قلبی و عملکرد مغز کمک کند.

روغن پالم سرشار از توکوترینول ها است ، نوعی ویتامین E که به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند. برخی از مطالعات نشان داده اند که سموم می توانند توسعه زوال عقل را کاهش داده و خطر سکته مغزی را کاهش دهند.


این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد: رژیم غذایی و مکمل های غذایی متناسب و کاهش چربی بدن

نخل ها هنوز چرب ترین روغنی نیستند که می توانید برای پخت و پز استفاده کنید و فواید دیگری برای سلامتی ندارند. این روغن تقریباً نیمی از غذاهای خوب (ناخوشایند) و نیمی از غذاهای خوب (ناخوشایند) را دارد ، اما در غذاهای مختلف یافت می شود که تشخیص خوب یا بد بودن آن را برای محققان دشوار می کند. “

به یاد داشته باشید ، برخی از مطالعات عوارض جانبی مضر را نیز نشان می دهند. “مطالعاتی وجود دارد که تحقیقات را رد می کند که نشان می دهد روغن پالم برای بیماری های قلبی مفید است.”

پختن با روغن پالم ممنوع است

آیا باید با او آشپزی کنید؟

“پیشنهاد شده است که روغن زیتون و روغن آووکادو بهترین گزینه ها برای پخت و پز هستند.”

احتمالاً روغن پالم در غذاهای فرآوری شده که از مغازه های خواربار فروشی خریداری می کنید ، اشکالی ندارد ، اما سعی کنید از محصولاتی استفاده کنید که آن را ترکیب می کنند.

اگرچه روغن پالم به اندازه آنتی اکسیدان ها سالم نیست ، اما بهتر است هنگام تهیه غذا در خانه یا غذا خوردن در خارج از منزل از روغن زیتون یا سایر مواد پخت سالم استفاده کنید.

گزارشات مربوط به اثرات روغن پالم بر رژیم غذایی متفاوت است. برخی مطالعات استفاده از روغن نخل را برای افزایش مرگ و میر ناشی از بیماری های ایسکمیک قلب ، کاهش لیپوپروتئین ، کلسترول ، افزایش خطر بیماری قلبی و سایر عوارض جانبی مرتبط کرده اند.

سایر مطالعات هیچگونه عوارض جانبی و یا حتی عوارض سلامتی ناشی از استفاده از روغن پالم را نشان نمی دهند.

منابع:
www.who.int
www.health.com

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]
Posted on

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *