نشست مشترک قوای مجریه و مقننه یکشنبه هفته آینده به مناسبت سیزدهمین سالگرد تشکیل دولت برگزار می شود.


نشست مشترک قوای مجریه و مقننه یکشنبه هفته آینده به مناسبت سیزدهمین سالگرد تشکیل دولت برگزار می شود.

نایب رئیس مجلس رئیس جمهور گفت: اعضای دولت و وزرا روز یکشنبه در رابطه با اولین سالگرد دولت با هیئت رئیسه و روسای کمیسیون های مجلس دیدار می کنند.


به گزارش خبرنگار «ایلنا»، سیدمحمد حسینی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در حال حاضر دولت و مجلس با یکدیگر جلسه داشته اند.


نایب رئیس مجلس رئیس جمهور ادامه داد: روز یکشنبه اعضای دولت و وزرا در رابطه با یک سالگی دولت با هیئت رئیسه و روسای کمیسیون های مجلس دیدار خواهند کرد.


وی با بیان اینکه دولت در این سال کارهای زیادی انجام داده است، اضافه کرد: رئیس جمهور فردا به استان کرمان سفر می کند که سی امین سفر وی به استان خواهد بود. جلسات با نمایندگان در طول سفر و قبل از آن. معاون اجرایی رئیس جمهور با نمایندگان ملاقات می کند و هیچ نماینده ای نمی تواند بگوید اطلاعی نداشته است.


نایب رئیس مجلس ریاست جمهوری تاکید کرد: در یک سال در ۳۱ استان تعیین تکلیف کرده ایم که رکورد محسوب می شود. من در دولت نهم و دهم کار کردم اما این دولت موفق ترین بود.


حسینی تاکید کرد: آقای رئیس جمهور با نمایندگان ۳۱ استان کشور دیداری تک به تک داشتند که اگر نمایندگانی نبودند در جلسه حضور نداشتند.


وی گفت: هفته گذشته جلسه ای ۴ ساعته با نمایندگان داشتیم. در این مدت دیدار وزرا با نمایندگان را برجسته کردیم. وزرا تا امروز ۵۵۶۷ جلسه انفرادی با نمایندگان داشته اند که ۸۲۲ مورد آن در مجلس بوده که قابل مقایسه با جلسه قبلی نیست. وزیران ۱۵۲ جلسه با شوراهای ولایتی، ۲۳۹ جلسه با کمیسیون ها و ۶۹ جلسه با گروه ها داشتند.


نایب رئیس مجلس رئیس جمهور اضافه کرد: سال گذشته ۱۵ بار با معاونان وزارتخانه دیدار داشتیم که یکی از آنها دیدار با رئیس مجلس و رئیس قوه قضائیه بود. وزارت


وی گفت: معاونت های وزارت کشور وظیفه بررسی سوالات نمایندگان را بر عهده دارند و تا امروز ۲۳۶۵ سوال از وزرا پرسیده شد که ۴۰ درصد پاسخگویان به سوالات خود پاسخ منفی دادند. ۹۰۰ سوال از دستور کار حذف شد.


حسینی ادامه داد: مقایسه ای را در سال اول دولت دوازدهم انجام دادیم; ۷ سوال از ۴۱ سوال دریافتی در جلسه مجلس کارت زرد گرفتند. دولت سیزدهم ۱۳ سوال دریافت کرد و مجلس به سه سوال از ۱۳ سوال قانع نشد.


وی در ادامه گفت: تعداد نمایندگان مجلس ۴۶۵ بار یا ۱۷۷۷ بار در دولت قبل به مجلس آمدند.


حسینی با اشاره به موضوع برکناری وزرا در صحن مجلس گفت: در دولت قبل ۴ وزیر برکنار شدند که خوشبختانه یک مورد در این دولت مطرح شد و به صحن نرسید.


وی افزود: در این مدت ۴۲ لایحه ارائه کرده ایم که ۴۲ درصد آن لوایح اقتصادی است. همچنین با ۱۰ طرح در مجلس موافقت شد.


نایب رئیس مجلس ریاست جمهوری گفت: تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات پیش روی کشور به کار می گیریم. در کنار انتقاد، ذکر مزیت ها نیز ضروری است.


وی افزود: همه وزارتخانه ها آمار و ارقام عملکردی دارند و همانطور که رئیس جمهور می گوید وقتی کاری را انجام می دهیم باید از زمان گذشته استفاده کنیم یعنی باید بگوییم کار انجام شده است.


انتهای پیام/