نقش مهم خط لوله گاز رشت – چالوند در تبادل گاز با جمهوری آذربایجان


نقش مهم خط لوله گاز رشت - چالوند در تبادل گاز با جمهوری آذربایجان

مدیر امور دیسپاچ شرکت ملی گاز طبیعی ایران بر نقش مهم و تعیین کننده خط لوله ۴۲ اینچ گاز رشت – چالوند در تبادل گاز با جمهوری آذربایجان تاکید کرد.


به گزارش ایلنا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، محمدرضا جولایی در بازدید از روند پیشرفت خط لوله ۴۲ اینچ رشت – چالوند گفت: این پروژه به مرحله اول بهره برداری نزدیک می شود و در روزهای آینده به بهره برداری می رسد. وضعیت بسیار مطلوبی را برای منطقه به ارمغان می آورد». انتقال رسید.


نقش مهم خط لوله گاز رشت – چالوند در تبادل گاز با جمهوری آذربایجان


وی اهداف مهم استفاده از این خط را برشمرد و گفت: ایستگاه اندازه گیری و صادرات گاز آستارا یکی از قدیمی ترین ایستگاه های کشور است که نقش مهمی در مبادلات گاز و مبادله ارز ایفا می کند. همچنین خط ۴۲ اینچی رشت-چالوند پایداری گاز استان اردبیل و استان های همجوار را تضمین می کند و نقش تعیین کننده ای در تبادل گاز با آذربایجان خواهد داشت.


مدیر دیسپاچ شرکت ملی گاز طبیعی ایران گفت: در سالی که مزین به شعارهای تولید، دانش بنیان و اشتغال زایی است، این موضوع نیازمند اجرای تمام تلاش ها به ویژه برای پایداری و تداوم عملیات است. برای افزایش جریان گاز و توسعه تولید، بر این اساس باید برای ایجاد سیستم ها و مشاغل دانش بنیان تلاش کنیم.


در ادامه بازدید بر لزوم به روز رسانی و نصب ایستگاه جدید اندازه گیری حجم گاز تاکید شد و آخرین وضعیت تغییرات اساسی توربین ها به منظور اطلاع از آمادگی برای انتقال گاز در نیمه پایانی سال جاری بررسی شد. سال


وی گفت: اطلاعات دقیق و به موقع در مورد شروع، انتقال و توزیع گاز برای نظارت، تنظیم و تصمیم گیری ضروری است.


مدیر دیسپاچینگ شرکت ملی گاز ایران در خاتمه بر لزوم همکاری و هماهنگی کامل منطقه ای در انتقال و صادرات گاز دیسپاچر شرکت ملی گاز ایران تاکید کرد و بر افزایش بهره وری تاکید کرد. نگهداری به موقع و بهینه خطوط لوله و ایستگاه ها در منطقه.


همچنین فیروز هدایی مدیر منطقه ۸ عملیات انتقال گاز گزارش مفصلی از فعالیت های انجام شده در این منطقه عملیاتی ارائه کرد و در سایه تعامل و مشارکت توانستیم به اهداف مهم خود برسیم. انتقال بهینه گاز طبیعی به مصرف کنندگان داخلی، صنایع، نیروگاه ها و صادرات اقدامات خوبی انجام شود.


انتهای پیام/