نمایندگان مجلس از تاخیر در تعیین حقوق بازنشستگان و رتبه بندی معلمان انتقاد کردند.


نمایندگان مجلس از تاخیر در تعیین حقوق بازنشستگان و رتبه بندی معلمان انتقاد کردند.

نماینده مردم گنبدکاووس گفت: امیدوارم قبل از انجام عمل جراحی با شکم خالی معلمان و کارگران، بودجه اضافی ادارات و موسسات نجوم اصلاح شود.


به گزارش ایلنا، دو نماینده مجلس با هشدار شفاهی مبنی بر عدم تکلیف دولت برای همسان سازی و افزایش حقوق معلمان و معلمان بازنشسته، از تاخیر قوه مجریه در صحن علنی امروز انتقاد کردند.


امان کلیچ شادمهر (نماینده مردم گنبدکاووس) در سخنانی گفت: چرا دولتمردان و مسئولان برنامه و بودجه برای همسان سازی مستمری بگیران بعد از گذشت ۵ ماه از سال اقدامی انجام دادند، مجلس محترم از کشوری است که مصوب ۹ هزار میلیارد در سال ۱۴۰۱؟ نمی کنند، آیا این عدالت است؟


نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس افزود: در این وضعیت وحشتناک و بی سابقه تورم چرا دولت با بازنشستگان دولتی به ویژه در آموزش و پرورش برخورد می کند و هر بار صحبت از افزایش حقوق معلمان و معلمان می شود. بازنشستگان وقت پرداخت بدهی این قشر نجیب است من از تورم صحبت می کنم.


او پرسید: چرا صدها ساعت کار تبلیغاتی را به تعویق می اندازید و همچنان به نظر کارشناسی دقیق درباره خواستگاری و رتبه بندی موکول می کنید؟ معلمان و بازنشستگان چه هیزمی می فروختند؟ چرا قریب به یک سال است که بدهی و افزایش مستمری معلمان و بازنشستگان پرداخت نمی شود؟


شادمهر خطاب به دولت گفت: قبل از جراحی معده کادر آموزشی باید بودجه غیرضروری و بیش از حد موسسات نجومی اصلاح شود.


همچنین مجتبی ذوالنوری (نماینده مردم قم) در خصوص همسان سازی حقوق معلمان، رتبه بندی و افزایش حقوق بازنشستگان به دولت خطاب به مردم گفت: اگر به حرف های تک تک نمایندگان مجلس گوش کنید، می بینید که هستند. عذاب وجدان به دلیل مشکلات اقتصادی در مورد مناصب در مجلس. امروز طرح ارزشیابی معلمان نیمه تمام است و پنج ماه از سال گذشته می گذرد و هنوز هدف افزایش حقوق بازنشستگان قطعی نشده است. جامعه قابل مشاهده نیست


انتهای پیام/