نمی دانم چرا دنیا اسامی عواملی را که بسیج/سوءاستفاده از استیضاح برای جلوگیری از استعفای وزیر کردند را اعلام می کند.


نمی دانم چرا دنیا اسامی عواملی را که بسیج/سوءاستفاده از استیضاح برای جلوگیری از استعفای وزیر کردند را اعلام می کند.

نمایندگان مجلس در پاسخ به گزارش رسانه ها مبنی بر تهدید صمت، عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس از سوی برخی نمایندگان از طریق پیامک، گفتند که نمایندگان مردم و هیچ نهاد دولتی اجازه بازی ندارند. استفاده از مبارزه نام او را فاش می کند تا سایر نمایندگانی که صمیمانه و خالصانه به مردم خدمت می کنند از چنین مجازاتی معاف شوند.


به گزارش ایلنا، لطف الله سیاهکلی، عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی در واکنش به گزارش برخی رسانه ها مبنی بر تهدید برخی نمایندگان مجلس از طریق پیامک وزیر صمت، اظهار داشت: در این راستا برخی از نمایندگان مجلس از طریق پیامک، وزیر صمت را تهدید کرده اند. پرونده‌های سازمان‌ها، افراد و مدیران دولتی که به منافع مردم تجاوز کنند از طرف مردم تشکیل می‌شود. به همین دلیل، قانون موقعیت های نظارتی را در هورال بزرگ ایالتی (پارلمان) پیش بینی می کند و سؤال، اخطار و سخنرانی نمایندگان مجلس را پیش بینی می کند.


وی افزود: این تبصره بی ربط است و در آذرماه امضا شده و موضوع آن گران فروشی، بی نظمی و مسائلی است که با وجود وضعیت بازار خودرو و قول وزیر همچنان به قوت خود باقی است.


نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک ادامه داد: تفسیر یکی از حقوق صریح و مشروعی است که توسط وکلای خود در مجلس شورای اسلامی برای مردم اعطا می شود. بنابراین قانون به مجلس شورای اسلامی این اجازه را می دهد که اگر قرار است بازرس برکنار شود.


وی همچنین گفت: در مورد وزیر صنعت و تجارت طبق قانون این اتفاق افتاده است; اما چرا جهان برای جلوگیری از این استیضاح بسیج می شود؟ این چیز خوبی نیست، موضوعی است که مجلس باید به آن پاسخ دهد تا مجلس قانع شود. اگر مجلس اعتماد داشته باشد وزیر مربوطه به کار خود ادامه می دهد و اگر اعتماد نداشته باشد پاسخگو خواهد بود.


وی افزود: متأسفانه از پس گرفتن امضای نمایندگان تا معرفی چند نماینده به عنوان ذی نفعان حکم، رسانه ها شروع به اقدام ناشایست کردند، این گونه اقدامات و برخوردها بدیهی است و این گواه چندین نماینده موجود است. ” اسامی آنها باید اعلام شود. در پشت صحنه سعی داریم شأن نمایندگان را تبیین کنیم. نمایندگان وکیل مردم هستند و هیچ نهاد دولتی حق ندارد به نمایندگی از نمایندگان آن بازی کند. البته این موارد وزیر صنعت و تجارت را از استیضاح و مسئولیت سلب نمی کند. برای پاسخگویی ۱۰ معاون وزیر. تحقیقات ادامه دارد.


وی تاکید کرد: مشاغل مشکوک نباید در جامعه رواج پیدا کند. از وزیر صنعت و تجارت می خواهم در این باره شفاف سازی کنند.


انتهای پیام/