نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی مضر است – دکتر رویا خادمیان


نوشیدن قهوه روی همه چیز برای سلامتی مضر است

اگرچه بسیاری از مردم عادت دارند که به محض بیدار شدن از خواب با معده خالی قهوه بنوشند ، اما این عادتی است که برای سلامتی آنها مضر است. نوشیدن قهوه به محض بیدار شدن می تواند یک عادت بد برای بدن باشد ، زیرا نوشیدن آن با معده خالی یک حمله واقعی به معده است.

نوشیدن قهوه با معده خالی ، علاوه بر ایجاد مشکلات معده مانند سوزش سر دل ، رفلاکس و التهاب ، مصرف آن در صبح و می تواند به سیستم ایمنی بدن آسیب برساند.

اکثر ما نمی توانیم روز خود را بدون قهوه شروع کنیم ، اما اگر آن را به عنوان اولین نوشیدنی صبح هنگام خالی بودن معده مصرف کنید ، می تواند مضر باشد ، زیرا کافئین موجود در قهوه میزان اسید هیدروکلریک اسید را افزایش می دهد. معمولاً در دستگاه گوارش یافت می شود. بنابراین ، از آنجا که هیچ غذایی برای هضم در صبح وجود ندارد ، این ترشح عمل خود را بر روی غبار معده هدایت می کند و علائمی مانند سوزش سر دل یا حالت تهوع ، قلب ، تا رفلاکس ، ورم معده و زخم ایجاد می کند. می شود.

تاثیرات قهوه بر همه چیز موجود در آن بی پایان است. علاوه بر افزایش اسیدیته که می تواند به عملکرد معده آسیب برساند ، برخی مطالعات نشان داده اند که نوشیدن قهوه بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب ، عکس عکس آن را دارد.

بیدار شدن در واقع ساعتی از روز است که کورتیزول ، که به عنوان “هورمون استرس” نیز شناخته می شود ، در بالاترین سطح خود در بدن است و استفاده از کافئین می تواند ترشح آن را افزایش دهد ، که می تواند به سیستم ایمنی بدن آسیب برساند. بنابراین ، برای سلامتی ما ، باید سعی کنیم به محض بیدار شدن از قهوه خداحافظی کنیم و سعی کنیم این سطح را برای چند ساعت به تاخیر بیندازیم ، زمانی که کورتیزول شروع به اوج گرفتن می کند.

برای همه کسانی که نمی توانند این کار را انجام دهند ، توصیه می شود صبح یک فنجان قهوه با صبحانه ای غنی از غلات و فیبر بخورند تا جذب محرک ها کاهش یابد.

به گفته دانشمندان ، کافئین به طور متوسط ​​45 دقیقه پس از مصرف مصرف می شود ، اما نوشیدن متوسط ​​می تواند پس از 15 دقیقه به دست آید.

Posted on

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *