نکات مهم در استفاده از زودپز


نکات مهم در استفاده از زودپز

همیشه قبل از استفاده از زودپز دستورالعمل ها و دستورالعمل ها را مطالعه کنید تا با مشکل و صدمه ای مواجه نشوید و زودپز مناسب نیاز خود را خریداری کنید.


به گزارش ایلانا، زودپزها یکی از بهترین وسایل برای پخت سریع و آسان هستند. زودپزها با افزایش حرارت، کاهش زمان پخت و حفظ آب در داخل، از حداقل انرژی استفاده می کنند. محصولات غذایی غذای نرم و لذیذ درست می کنند.


زودپزها در بین خانم های شاغل طرفداران زیادی دارند زیرا می توانند غذا را در زودپز بپزند و بعد از بازگشت از سر کار در کمترین زمان آن را بپزند.


زودپزهای جدید امروزه با امکانات بیشتر و اندازه و رنگ های متفاوت نسبت به قبلی ها در بازار موجود است. در این قسمت نکاتی را که باید هنگام پخت و پز در زودپز مورد توجه قرار داد، بیان کردیم.


نکات اجاق گاز فشار


نکات مهم برای استفاده از زودپز


انواع زودپز:


زودپزها اشکال و رنگ های مختلفی دارند اما بیشتر زودپزها از فولاد ساخته می شوند زیرا این آلیاژ در برابر شستشو و ضربه مقاوم است. برخی از گلدان ها دسته های کوچکی مانند گلدان دارند و برخی دسته های بلند دارند.


انتخاب مدل زودپز به سلیقه افراد بستگی دارد، اما اکثر خانم ها قابلمه های دسته بلند را انتخاب می کنند، زیرا حمل و نقل آن ها آسان است. دسته های کوتاه ممکن است وقتی روی اجاق گاز قرار می گیرند داغ شوند و هنگام بلند کردن ماهیتابه دستان شما بسوزد.


بدنه زودپز معمولا از فولاد ضد زنگ یا فولاد ضد زنگ یا آلیاژ آلومینیوم ساخته می شود. این نوع فولادها به دلیل مقاومت بالا، توزیع حرارت و سیاه نشدن مناسب ترند.


به تازگی زودپز برقی که زودپز و بخارپز است وارد بازار شده است. سطح داخلی این ظروف روکش تفلون است. کار با این دیگ ها مانند یک زودپز معمولی است، اما حسگرهایی وجود دارد که غذا نسوزد و قبل از تمام شدن کامل آب پخت، برق اجاق گاز قطع شود، اما استفاده از این دیگ ها می تواند اجاق گاز شما را بیش از حد گرم کند. قبض برق آخر ماه..


زودپزهای سنتی زمان کمتری نسبت به زودپزهای برقی دارند تا به دمای مطلوب برسند تا بخار تولید کنند. در زودپز برقی نمی توانید از خنک کننده سریع استفاده کنید.


چه زودپز عالی


نکاتی برای انتخاب بهترین زودپز


آیا زودپز برای پخت و پز بی خطر است؟


یک حلقه لاستیکی وجود دارد که درب آن به زودپز متصل می شود که از خروج بخار آب از مخزن جلوگیری می کند. روی درب زودپز یک شیر اطمینان وجود دارد و زمانی که فشار بخار آب به حدی رسید که ظرف تحمل آن را نداشته باشد، این شیر باز شده و بخار آب را آزاد می کند.


هنگام قرار دادن زودپز در آتش، از سالم بودن شیر بخار اطمینان حاصل کنید. اگر بیش از حد گرم شود، به دلیل بخار زیادی که در ظرف انباشته شده است، دریچه صدا می دهد و به شما می گوید که باید حرارت را کم کنید.


نکاتی که هنگام پخت در زودپز باید رعایت کنید:


همانطور که در قسمت نکات وت هاوس گفته شد، هنگام حمل زودپز حتما دسته زودپز را قبل از بلند کردن سفت کنید تا از دستتان نیفتد و نسوزد.


قبل از بستن در زودپز، شیر اطمینان و خروجی بخار را بررسی کنید تا از باز بودن آنها مطمئن شوید.


اگر حلقه لاستیکی پاره شده یا آسیب دیده است، باید آن را تعویض کنید. اگر واشر آسیب دیده یا پاره شده باشد، یا اگر به درستی در آن قرار نگیرید، ممکن است غذا بیرون بیاید و شعله گاز را خاموش کند.


غذاهای کوچک، لعاب دار و کف آلود مانند دانه های گندم و جو را نباید در زودپز قرار داد، زیرا ذرات این مواد همراه با کف بالا آمده و خروجی بخار را مسدود می کند و باعث انفجار زودپز می شود.


زودپز را در جایی بگذارید که بخار آن به محیط زیست آسیب نرساند.


پخت و پز در زودپز


دانستن این نکات پخت و پز در زودپز را بسیار آسان می کند


برای جلوگیری از آسیب به دست ها و صورت، کلاه را یکباره بردارید.


هنگام پخت گوشت منجمد، پس از آب شدن به زمان پخت توجه کنید و تکه های گوشت را جدا کنید.


با استفاده از بخار تحت فشار، افزایش فشار می تواند نقطه جوش آب را افزایش داده و دمای آن را به بالای ۱۰۰ درجه سانتی گراد افزایش دهد و در نتیجه سرعت پخت را افزایش دهد.


زودپز را زیر آب قرار ندهید تا آزاد شود زیرا باعث می شود زودپز به آرامی بپزد اما شیر را بالا بیاورید و درب آن را بردارید تا بخار به خوبی خارج شود.


چه نوع زودپز بخریم و به چه مواردی توجه کنیم:


یک زودپز با قفل ایمنی بخرید تا وقتی بخار داخل تابه است در باز نشود. پس از پخت برای باز کردن این ظروف، شعله را خاموش کرده و شیر اطمینان را آزاد کرده تا بخار خارج شود و سپس در زودپز را باز کنید.


در هنگام خرید نحوه استفاده صحیح از زودپز را از فروشنده بپرسید راهنمایی کامل به شما می دهد لطفا قبل از استفاده دستورالعمل و دفترچه راهنمای محصول را به دقت مطالعه کنید.


زودپز را انتخاب کنید که یک طرف آن دسته بلند و طرف دیگر آن دسته کوتاه باشد تا درب زودپز باز، بسته و حمل و نقل راحت تر باشد.


زودپز مجهز به شیر تخلیه بخار اضطراری را انتخاب کنید. در این زودپزها نکات ایمنی رعایت می شود، در صورت افزایش فشار بخار، زودپز شکافته نمی شود و محتویات ظرف در آشپزخانه پخش نمی شود زیرا این زودپزها دارای شیر تخلیه فشار اضطراری هستند. ، زمانی فعال می شود که فشار بیش از حد افزایش یابد. خواهد بود


این زودپزها با افزایش فشار صدای خش خش دارند. در صورت عدم توجه مردم و ادامه این روند، شیر فشار اضطراری فعال می شود.


زودپز بخرید


خرید بهترین زودپز و نکات آن


اندازه زودپز را با توجه به نیاز خود و اندازه غذایی که می پزید انتخاب کنید. از انتخاب زودپزی که برای نیازهای شما خیلی بزرگ است خودداری کنید زیرا زودپزها با ریختن مواد و آب سنگین می شوند و حمل و شستن آن را دشوار می کند.


زودپز با دستی، گارانتی و برچسب استاندارد بخرید.


منبع: نمناک


انتهای پیام/