نگرانی مردم و کسبه قزوین از افزایش قیمت گوشت و لبنیات/ برخی تعاونی ها در آستانه تعطیلی هستند.


نگرانی مردم و کسبه قزوین از افزایش قیمت گوشت و لبنیات/ برخی تعاونی ها در آستانه تعطیلی هستند.

بسیاری از کارشناسان اقتصادی بر این باورند که طرح جدید اقتصادی دولت و ارتقای یارانه ها ممکن است یک برنامه باشد، اما نبود زیرساخت ها و پیش شرط ها باعث ایجاد مشکلات عدیده ای برای گروه ها و مردم شده است.مصرف لبنیات کاهش یافت.


به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، عوام فریبی شدن جراحی های اقتصادی و یارانه ها یکی از موضوعات مهم امروز کشور است که هم دامنگیر مردم و هم اصناف شده است، چهار گروه کالایی مجبور شدند قیمت ها را افزایش دهند. اما گرانی ناگزیر به سایر مناطق نیز سرایت خواهد کرد و امروز مردم، اتحادیه های کارگری و کسبه از این افزایش گلایه دارند.


از یک طرف برای حفظ و ارتقای سلامت جسمی از متخصصان مختلفی استفاده می شود با تاکید بر شیر و گوشت، لبنیات به ویژه لبنیات ضروری تلقی می شود، اما افزایش قیمت باعث حذف یا محدودیت این دو گروه غذایی شده است که نقش مهمی در تامین پروتئین بدن دارند. .


زمانی که برای بررسی وضعیت خرید گوشت و لبنیات به بازار قزوین رفتم، قیمت گوشت گاو ۲۴۰ تا ۲۴۵ هزار کیلوگرم، گوشت گوسفندی ۲۲۵ تا ۲۳۰ هزار کیلوگرم و لبنیات ۲۲۵ تا ۲۳۰ هزار کیلوگرم در هر کیلوگرم بود. قیمت محصول نیز افزایش یافته است.


برخی از مشتریان برای خرید ۱۰۰ گرم گوشت مراجعه می کنند


فرهاد اباذری از اعضای اتحادیه قصابان و از اعضای اتحادیه قصابان قزوین به خبرنگار ایلنا گفت: در سه ماه گذشته فروش ما یک چهارم کاهش یافته است به طوری که برخی از مشتریان برای خرید فقط ۱۰۰ گرم گوشت مراجعه کرده اند. “


وی ادامه داد: برای تامین هزینه های راه اندازی فروشگاه، حقوق کارگران و کسب سود باید روزانه ۱۰۰ کیلوگرم بفروشیم. اما فروش روزانه به ۳۰ کیلوگرم رسیده که برای ما مشکل ساز است، از یک طرف تعداد دام های ذبح شده کاهش یافته است، قبل از افزایش قیمت ۲۰۰-۲۵۰ راس گوساله و ۷۰۰-۸۰۰ راس گوسفند ذبح می شد، اما اخیراً ذبح شده است. به ۱۵۰ رسید. گوسفند همچنین ۳۰-۴۰ گوساله در روز کاهش یافت.


6


یکی از اعضای اتحادیه قصابان قزوین با گلایه از عملکرد اتحادیه و حمایت از دام گفت: در این شرایط مدیریت خوب عمل نمی کند و گروه هایی هستند که از کاهش قیمت گوشت جلوگیری می کنند که حذف دلال ها می تواند قیمت ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. ” کاهش.


فروش گوشت به مغز استخوان رسیده است


اسدالله نویی فر یکی دیگر از عرضه کنندگان گوشت گفت: در برخی موارد خریدها ۷۰ درصد کاهش پیدا می کند و مردم به فروشگاه مراجعه می کنند اما وقتی قیمت گوشت را می بینند نمی توانند آن را بخرند، افرادی هستند که برای خرید مراجعه می کنند. گوشت ۳۰ یا ۵۰ هزار دلاری، در برخی موارد می آیند لاشه استخوان بیاورند، نه برای تغذیه یک خانواده.


وی افزود: گرانی یونجه و علوفه بر صنف دامداران نیز تاثیر گذاشته و دامدارانی در آستانه ورشکستگی داریم، کاهش سود، توانایی پرداخت هزینه ها.


یکی دیگر از شکارچیان با اذعان به اینکه شرایط فعلی آسیب می بیند و سود به شدت کاهش می یابد، گفت: فروش ما به شدت کاهش یافته و مردم دیگر قادر به خرید نیستند.


احتمال بحران گوشت در سال های آینده وجود دارد


رئیس انجمن صنفی فروشندگان گوشت در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، با بیان اینکه فروش گوشت عرضه کنندگان به شدت کاهش یافته است، گفت: آنها روزانه ۲۵ تا ۳۰ کیلوگرم به فروش می رسانند.


9


حسین دی ادامه داد: اکثر دامدارانی که با آنها کار کرده‌ایم تولید دام جدید را به یک سوم کاهش داده‌اند که می‌تواند منجر به کسری دو سوم بازار در آینده و کمبود گوشت در آینده شود، مردم و گروهی وجود ندارد. مورد نیاز است.”


وی گفت: طرح جدید حمایت از تولیدکنندگان، حمایت دولتی و دامداری از کشاورزان و عرضه محصولات برگ به آخرین افراد زنجیره در صورت نیاز به خرید محصولات خود با قیمت مناسب است، این فرض وجود دارد که


فروش شیر یک چهارم کاهش یافت


مشاهدات عینی ایلنا نشان می دهد که تولید و فروش لبنیات بهتر از گوشت نیست. خسروشاهی یکی از فعالان این اتحادیه است. وقت هفته می رسد.


وی ادامه داد: در حالی که پنیرهای قالبی کوچک بین ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان قیمت دارند، نه تنها لبنیات، بلکه قیمت بسیاری از کالاها افزایش یافته است.


7


این مسئول لبنیات در خصوص وضعیت مالیاتی گفت: از یک طرف فروش ما کاهش پیدا کرده و از طرف دیگر مالیات خیلی زیاد شده است. ماشین. ” کارت خوان تمام شده و مالیات محاسبه می شود.


تولید رو به کاهش است، چندین تولیدکننده برای ادامه فعالیت قابل اعتماد نیستند، قیمت های فعلی ثابت نیستند و باید هر روز به قیمت های روی بسته بندی شرکت نگاه کنیم.


یکی دیگر از تامین کنندگان لبنیات می گوید: «مردم زیادی توانایی خرید آن را ندارند.


فروش یک تن شیر به ۲۰۰ کیلوگرم رسید


اکبر حاجی یکی دیگر از فعالان لبنیات نیز گفت: میزان شیر دریافتی وی از تولیدکننده اصلی از یک تن به ۲۰۰ کیلوگرم کاهش یافته و اکنون اکثر مردم ارزان ترین پنیر را خریداری می کنند.


وی ادامه داد: خرید محصول از کشاورز بدیهی است که به دلیل کاهش فروش ما کاهش یافته است، اما کشاورز با توافقی که از قبل انجام شده منتظر خرید ماست که این امکان برای ما وجود ندارد.


حاجی گفت: افزایش قیمت ها به تجار، کارآفرینان و مردم آسیب می زند. محاسبه اضافه شد هزینه های خرید و دستمزد نه تنها باعث سوددهی ما نشد، بلکه تعداد کارمندان را کاهش داد و منجر به تعطیلی چندین فروشگاه شد.


دل مردم قزوین پر از گرانی است


یکی از شهروندان قزوینی گفت: مصرف شیر و گوشت ما هر روز با افزایش قیمت ها کاهش پیدا کرده است، امروز بیشتر از شیر و ماست، پنیر و لبنیات مصرف می کنیم.


8


او در حمایت از اتحاد برای دموکراسی ایالات متحده صحبت کرد، اما گفت که حفظ استقلال راه حل نیست.


یکی دیگر از شهروندان گفت: با وجود گرانی گوشت و مرغ، به نظر من افزایش قیمت شیر، لبنیات و پروتئین بر قیمت کره، برنج و نان تاثیری نداشته است زیرا این کالاها نیروی غالب خانواده هستند. و باید سریع به آن فکر کنید، زیرا گوشت را می توان کاهش داد، اما برنج و چربی را نمی توان حذف کرد.


وی همچنین درباره کالابرگ گفت: به نظر می رسد با یارانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومانی وضعیت بهتر نشده است، زیرا قیمت بسیاری از اجناس بالاتر از قبل است.


قزوین تاکید کرد: اما به نظر من اصل هدفمندی یارانه ها خوب است زیرا از عبور و مرور غیرقانونی مرزها و رانت جلوگیری می کند. اگر به خوبی اجرا شود و میزان واقعی افزایش قیمت به مردم داده شود، وضعیت فعلی نخواهد بود.


روغن سبزیجات


یکی دیگر می گفت: بچه من بزرگ شد و هر روز شیر می خورد، ما یک روز یک شیشه شیر می گرفتیم و همه اعضای خانواده از آن استفاده می کردند، اما الان قیمت یک شیشه شیر به ۲۸ هزار تومان رسیده است، اگر می خواهید از شیر استفاده کنید، هفته ای ۱۰۰ هزار تومان باید پرداخت کنید؛ حتی اگر سه چهار روز پشت سر هم یک سطل بخرید، به دلیل افزایش قیمت و اجاره بها نمی خواهید بخرید، بیشتر از مصرف فرزندتان می گیرید. و ما آن را تحمل می کنیم.


تایلانی: سید مصطفی جعفری


انتهای پیام/