نیازهای زیست محیطی تالاب ها را برآورده می کند


    نیازهای زیست محیطی تالاب ها را برآورده می کند

معاون آب و فاضلاب وزارت نیرو در معاونت محیط زیست و آبهای غیر سنتی گفت: مکان.


به گزارش ایلنا، عسگر جهانی از شرکت مدیریت منابع آب افزود: نظارت و کنترل نیازهای آبی زیست محیطی تالاب های کشور بر عهده وزارت نیرو و سازمان حفاظت محیط زیست است. مشکل این است که در سال های اخیر پیوند مستمری بین این دو سازمان پدید آمده است.


وی گفت: سازمان حفاظت محیط زیست نیازهای زیست محیطی تالاب های ما را بر اساس روش های اکولوژیکی شناسایی کرده و به وزارت نیرو اعلام کرده است که این پول را تامین کند.


عسگر جهانی هشدار داد: کشور از خشکسالی های طولانی مدت، کاهش نزولات جوی، افزایش دما و تغییرات اقلیمی رنج می برد که منجر به کاهش منابع آب تجدیدپذیر کشور به ویژه میزان آب ورودی به بنای آبی از جمله تالاب ها شده است. به نظر می رسد.


انتظار نمی رود که تالاب ها به اندازه سال های معمولی بارانی با شرایط خشکسالی آب مورد نیاز خود را تامین کنند.


معاون آب و فاضلاب وزارت نیرو، رئیس اداره محیط زیست و آبهای غیر سنتی گفت: برداشت غیر مجاز از مخزن خاکریزی در ابتدای رواناب، رواناب، رواناب، رواناب، رواناب. موقعیت مکانی موقعیت تالاب در دورترین نقطه حوضه آبریز است که از رسیدن آب آزاد شده به تالاب جلوگیری می کند.


وی در پایان خاطرنشان کرد: پایبندی به این موضوع در دستور کار ستاد ملی مدیریت و مدیریت تالاب ها به ریاست معاون اول رئیس جمهور قرار دارد و یکی از وظایف متعدد این ستاد رصد نیازهای آبی زیست محیطی است. زمین باتلاقی. همچنین استانداران موظف شده اند تا از منابع آبی تالاب ها حفاظت کنند و بر اساس مجوزهای صادره از ستاد نظارت بر خطوط آب داشته باشند. البته برای تامین نیاز آبی تالاب ها باید به معیشت مردم آسیب دیده از کم آبی رسیدگی مناسبی صورت گیرد.


انتهای پیام/